Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola

62 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 19:07

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Wstyd się przyznać ale niestety u nas tak jest... I jak narzazie nic nie wskazuje na to żeby to miało się zmienić ;(
,,Zima, lato but gumowy"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 20:17

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Jeśli gminy nie inwestują w kanalizację to tak będzie. Mam beczkę to wiem jak jest. Sam woże na oczyszczalnie ale czasem jak sytuacja nagli to się podleje to i owo.

#3 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:14

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola to i tak masz dobrze ze możesz sam zwieść na oczyszczalnie u mnie ci nie wezmą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:26

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola u mnie tak samo nie wezmą jak samemu zawieziesz bo musisz zadzwonić zamówić szambiarke która przyjedzie i wyciągnie jak u mnie w gminie to jest taka 8000 l i za na sie płaci 120 zł nieważna czy jest pełna czy nie tobo to od szt liczą i tak cena ta sama ale, ja tam wole roślinki podlać ale raz w roku robie wyjątek bo świstek wrazie kontroli potrzebny żeby był

#5 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:27

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola u nas też tak było ale na szczęście od 2 lat jest kanaliza i jest święty spokój, trochę więcej wydatków (miałem właśną beczke więc sam sobie wywoziłem) ale teraz jest lepiej

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:31

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola a ile u was liczą za metr ścieków? U nas 7.50zł i się nie podłączyliśmy bo taniej wyjdzie oczyszczalnie przydomowa zrobić.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:32

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola No bo trzeba chyba mieć umowę podpisana na wywóz ścieków na oczyszczalnie. Jak bym widział jak ktoś se podlewa to zaraz zgłoszenie w odpowiednie miejsce i życzyłbym 5 lat na Syberii w kamieniołomie, co to w ogóle ma być za dzicz ogarnijcie się ludziska !!! śmieci to samo do lasu dziady wożą. paluchy poucinać i 100 tyś grzywny może się opamiętają....

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:39

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola a co to niby szkodzi jak ktoś na orane czy na łąkę wywiezie przecież to prawie sama woda. Gnojowica jest dużo mocniejsza.

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:54

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Inni też tam dowożą nie tylko ja. Płacę to niech biorą łaski nie robią.

pawel011392 to Stankowo Twoje to w Wlkp?

#10 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:55

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola @frytek ma rację że tak się nie powinno robić ale dlaczego jeśli mam swój sprzęt nie mogę wywieść towaru na oczyszczalnię, bo nie mam działalności i wpisu że mogę wywozić! ale jest furtka która kosztuje jednorazowo trzeba znaleść osobę z uprawnieniami (meljoranta) i kupić u niego projekt na rolnicze wykorzystanie ścieków, zatwierdzić go w gminie i śmiało podlewać roślinki czy kawałek ugoru. rośliny mają bardzo dużą zdolność oczyszczającą. ale jak w temacie wylewać ścieki na łąki i paść na nich zwierzaki to przegięcie takie jak wylewanie tego do rowu meljracyjnego. ogólnie temat trudny bo nie każdy ma kanalize a ona ułatwia sprawę.

projekt = operat wodno prawny na rolnicze wykorzystanie ścieków

@mateusz99813 masz rację, się pomyliłem uzgadniasz w starostwie powiatowym a nie w gminie

Edytowany przez piotrjako, 02 styczeń 2013 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mateusz99813

Mateusz99813

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:03

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola u nas też tak robią. Dopóki nie będzie kanalizacji to się nie zmieni, a narazie na budowę kanlizacji się nie zanosi, natomiast gmnia niechętnie wydawała pozwolenia na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, ale z tego co wiem to na dzień dzisiejszy po owe zezwolenie trzeba isć do Starostwa Powiatowego ale nie jestem pewien, wie ktoś moze jak jest dokładnie teraz z tymi pozwoleniami???

#12 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:13

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Rzeczywiście temat trudny. Ale kto robi gorzej: ten który wylewa na własne pole, czy ten wylewają cy do jakiegoś rowu lub okolicznego cieku wodnego?

#13 Share Mateusz99813

Mateusz99813

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:16

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola z reguly jak wylewa na pole to się patrzy jak najszybciej to przeorać, albo agregatem chociarz przelecieć, a jak do rowu to zapachy przez 2 tygodnie pewne

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:21

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola

a co to niby szkodzi jak ktoś na orane czy na łąkę wywiezie przecież to prawie sama woda. Gnojowica jest dużo mocniejsza.

Wiesz co, tutaj nie chodzi o zapachy.

W fekaliach występują bakterie kałowe oraz fosforany i azotany pochodzące z używanej w gosp. domowym chemii powodujące skażenie wód gruntowych.

Poczytaj sobie trochę chociaż o tych bakteriach http://www.instalato...akterie&lang=pl

Co do przydomowych oczyszczalni, mamy takową, sprawuje się bezproblemowo, z pozwoleniami nie było żadnych problemów.

Edytowany przez kris14, 02 styczeń 2013 - 22:26.

#15 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:39

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola no ja też mam przydomową oczyszczalnie:P
@kris ile płaciliście za zrobienie oczyszczalni ?

#16 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:59

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Ja tej ludzie ogarnijcie sie! Skoro tak robicie to chociaz sie niechwalcie, bo tylko wstyd robicie "pozadnym rolnikom".
Myslicie ze wylejecie na pole zaoracie i posprawie... o.O
Chodziliscie kiedys do szkoly? Sami siebie trojecie! Np. Wylejesz na pole obok domu...popada deszcz i jak masz studnie to oczywiste ze bakterie sie moga tam dostac i trojecie zwierzeta i siebie!
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#17 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:22

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Ale nie rozumiem, jak mozna wylewać ścieki domowe na pole? Przecież chyba tam juz nic nie wyrośnie, w ściekach poza fekaliami są przeróżnego rodzaju substancje chemiczne takie jak proszek do prania, płyn do WC itd... Przecież to raczej zatruwa te glebe.

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:57

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola @bercik1995 +-5tys zł zbiornik ma chyba 1,5m3, może 2m3

#19 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 06:52

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola a osad z oczyszczalni którego masowo się używa niby nie zawiera tych wszystkich złych składników. A druga sprawa to to że w gnojówce jest tak samo chemia od mycia dojarek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 03 styczeń 2013 - 10:23

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Według mnie to leppiej wywieź to na pole lub łąkę gdzie ulegnie to rozkładowi niż (co tez się nie daleko zdarzało) wylewać do rowy który 100 metrów dalej kończy swój bieg w rzece
@Dawidg2 Zgadza się to stankowo jest w wlkp powiat gmina gostyń, kojarzysz miejscowość??