Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciemny dym, duże spalanie MF 675

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pales1987

pales1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 15:56

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Jeżeli nie z głowicą to z czym? Wtryski sprawdziłem w serwisie, są ok. Turbo szczelne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Dzisiaj, 03:00
  •  

#42 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 16:38

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Poczekaj na mechanika. Jak dla mnie wygląda to na pompę ale nie koniecznie. Jak dla mnie zbyt duża dawka paliwa z pompy. A sprawdzałeś czy gdzieś po drodze to powietrze nie ucieka - oczywiście poza tym przewodem co wymieniałeś? Np. kolektor ssący - uszczelka?

Edytowany przez akmaly, 14 styczeń 2013 - 16:41.

#43 Share pales1987

pales1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:46

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Odświerzam trochę temat. Był u mnie w tamtym tygodniu znajomy mechanik i ustawiał zawory. No i oczywiście jak się spodziewałem były straszne luzy ok 1mm. Zapewne od nowości nikt tam nie zaglądał bo na pokrywie była plomba zakładowa MF. Dym jest teraz tylko jak przyspieszam na pusto nie zauważam. A co do spalania to jeszcze nie wiem bo narazie nie ma gdzie sprawdzić w polu. Jak tylko bedzie okazja to napiszę jak ze spalaniem.

#44 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:02

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Ciesze się z Tobą:) Jak widzisz każdy ma inny problem i przez forum nie zawsze można coś pomóc. Szczerze to nawet nie pomyślałem o zaworach z jednego tylko względu - założyłem sobie że luz będzie ok, tzn. w okolicach normy a nie 3x za duży i zawór za mało się otwierał - co owocuje słabszym napełnianiem komory spalania powietrzem i czarny dym ( za mało powietrza w stosunku do paliwa). Silnik z turbo i może tego nie bylo tak słychać ale powinien już nieźle klekotać przy takim luzie:) Ciszę się że odpowiadasz do końca na post bo dzieki takim ludziom to forum może pomóc innym. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 13 marzec 2013 - 12:19

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Jak czarny dym znaczy że nie wybrali jeszcze ... :D

#46 Share pales1987

pales1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:20

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Luzy bylo słychać jak MF pracował tyle że trzeba było się dobrze wsłuchać. Zawory na szczęście się nie wybiły więc bez remontu się obędzie. Do sprawdzenia została mi jescze pompa. Na wszelki wypadek zawiozę przed pracami w polu do sprawdzenia jak pracuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:36

Ciemny dym, duże spalanie MF 675 Jak nie była ruszana to zostaw w spokoju. Najpierw sprawdź go w polu. Nie miałeś jeszcze problemu z pompą to zawieś ją do jakigoś naciągacza to wtedy zobaczysz:) Narazie jak pracuje ładnie, nie dymi jak wcześniej to sprawdź w go w pracy a poźniej szukaj ewentualnie w pompie.