Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początki w rolnictwie...

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hanka_

Hanka_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 13:15

Początki w rolnictwie... Witam.
Od niedawna mam małe gospodarstwo - 4ha. Łąki i 0,6ha dotąd obsiewanego zbożami. Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc ;-)
1. 0,75ha łąki pod lasem (V klasa, przepuszczalna, sucho, kwaśno) opryskałam, zaorałam przed zimą. Niestety nie zdążyłam z wapnowaniem (wapno leży i czeka). Chcę obsiać w maju mieszanką kośno-pastwiskową dla koni. Nie miałam nawozu organicznego żeby nawieźć jesienią. Jakie nawozy i w jakiej ilości zastosować na wiosnę? Ziemia nie była nawożona kilkanaście lat. Czy ok 3tyg po wczesnowiosennym wapnowniu mogę posiać nawozy?
2. Jakie nawozy i w jakiej ilości posiać na pozostałe łąki? Nie dam rady wszystkiego odnowić w jednym roku więc zaczynam od tego co w najgorszym stanie. Pozostałe łąki oczywiście też wymagają wapnowania.
3. na 0,6ha w ostatnim roku była pszenica z jęczmieniem, rok wcześniej łubin. Chciałabym wysiać żyto
(jaką odmianę polecacie?). Klasa IV. Też przed zimą zaorałam i też nie zdążyłam rzucić wapna. Jak rozplanować nawożenie (czym i ile?), wapnowanie i siew żeby było dobrze? Jakie opryski mogą być konieczne przy życie. (nigdy nie uprawiałam zbóż...)

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początki w rolnictwie... Dzisiaj, 08:20
  •  

#2 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:59

Początki w rolnictwie... Witaj

1/2/3 Proponował bym najpierw zrobić próby bo bez tego nie do się powiedzieć czego i ile należy wysiać.

3. Co do żyta to na pewno jakieś hybrydowe co do odmiany należało by dobierać według rejonizacji.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 10:16

Początki w rolnictwie... Tak zbadaj ziemię to po pierwsze a po drugie na forum to tak ciężko doradzić jak się zajać 4 ha pola. Nie masz kogoś na miejscu aby ci pomógł.... ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 19:05

Początki w rolnictwie... @baziula trochę chyba za późno z tymi radami, bo koleżanka 2 stycznia się pytała :P