Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa do zwozki drewna

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 styczeń 2013 - 00:35

Przyczepa do zwozki drewna znam takie przypadki jak goście sobie kupią drewienko zajadą lublinkiem a tam kloce po 50 cm srednicy... wtedy to są zdziwieni jak to ktoś z tych krzaków wyciągną i ułożył (w tych lasach w których zdarza mi sie pracować cała zrywka wykonywana jest ręcznie bez uzycia wszelkich uządzeń załadunkowych)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa do zwozki drewna Dzisiaj, 03:12
  •  

#22 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:42

Przyczepa do zwozki drewna z tego powodu ze jestem sam zbudowalem ta przyczepe.wiem inwestycja spora jednak wydaje mi sie ze oplacalna.
2 lata temu lesniczy wskazal mi stos debiny z koocami ktore po pocieciu (110cm) na 4 czesci musialem jeszcze na pol ciac,a ostateczna decyzje podjalem gdy zamowilem transport 6 m drewna do domu hds-em (mnie nie bylo tylko zona ) i operator stwierdzil ze nie potrafi tego przerzucic na druga strone plotu.(kazdy wie ile mozna zrobic z dzwigiem szczegolnie ze plot ma 2m wysokosci B) smiech na sali)
wku-----em sie i mowie to wiez pan to dosiebie i przywiez mi pan pociete i polupane ,lacznie doplacilem 1000pln za drewno za ktore juz u lesniczego zaplacilem nieco ponad 1000pln .Wtedy powiedzialem sobie koniec ,nie bede sie nikogo prosil.
Nie ma problema z zaladunkiem jezeli sa klocki srednicy ok.15-20cm ale przy srednicy rzedu 60-70 zaczynaja sie schody szczegolnie ze przyczepa ktora dotad uzywalem jest dosyc wysoka.

dziekuje za opinie gdyby ktos byl zainteresowany szczegolami chetnie sluze pomoca.

Edytowany przez mory1971, 10 styczeń 2013 - 09:49.

#23 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:51

Przyczepa do zwozki drewna mala aktualizacja.
Chwytak zamowiony rozwrtosc ok.70cm bez silownika ,wartosc 800pln pochodzi z tej aukcji mysle ze za jakies 2 tygodnie dotrze do mnie :)

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

wiem troche maly moglby sie wiecej otwierac ale inne ktore znalazlem tak na alledrogo lub ebay przekraczaja chwilowo moje mozliwosci finansowe.

Edytowany przez mory1971, 15 styczeń 2013 - 22:54.

#24 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:21

Przyczepa do zwozki drewna bardzo dobry pomysł z tą przyczepką zwłaszcza że nikogo się nie musisz prosić o pomoc wiem coś o tym bo chociaż sam nie mam i nie miałem takiej przyczepki to mieszkam w lasach i 4 moich znajomych pracuje w lesie zawodowo ponieważ mają własne firmy to przczepką jeśli zwozisz drewno z lasu albo na sprzedaż w 2 to jak najbardziej ale w lesie podczas zrywki czy trzebieży nie nadaje się ponieważ tam gdzie przejedzie ciągnik z ciągniętym drewnem tam nie wjedzie z przyczepką ale do zwożenia jak najbardziej tak..tylko czemu nie większa??

#25 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 07:48

Przyczepa do zwozki drewna chciałbyś większą 330 ciągać?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#26 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:43

Przyczepa do zwozki drewna jeśli doga nie jest zła a pompa wytrzymała by to czemu nie.mój znajomy co własnie robi w lesie to co prawda 360c ciągnął dwie niemki po 8 m na każdej.no to myślę że ta przyczepa trochę mogła być większą a zawsze można dać do większego traktora

#27 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 09:35

Przyczepa do zwozki drewna to droga musiała być równiutka i bez górek, do lasu takiego prawdziwego z jedną taka przyczepa miałby problemy. A w takiej przyczepie chodzi przecież o to żeby wszędzie wjechać
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#28 Share konrad1015

konrad1015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:03

Przyczepa do zwozki drewna co racja to racja

#29 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:19

Przyczepa do zwozki drewna dlaczego taka mala ? bo akurat taka byla do kupienia gotowa :) .moglaby byc nieco wieksza ale juz teraz ciapek mial co ciagnac gdy naladowalem powyzej klonic.weszlo jakies 2,5m debiny .jak wiadomo jest ciezka.
kiedys gdy bede mial czas podjade zwarzyc calosc ale tak pi x oko sama przyczepa z trollem wazy niecala tone do tego ladunek ponad 2 tony wiec jest co ciagnac .

Ojciec przestawial w skupie zboza przyczepe 16T podnosilo przod ale dal rade :) problem w tym ze musze jezdzic z tym drogami i przez miasto a ciapek raczej nie ma dopuszczenia do ciagniecia przyczepy 8 T.

#30 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:09

Przyczepa do zwozki drewna Wreszcie i chwytak zamontowany .ponizej filmik z zaladunku nie mialem gdzie telefonu ustawic wiec nie najlepiej widac,jak bedzie ktos do pomocy zrobie lepszy.
Rama porzyczepy musi byc wzmocniona w miejscu gdzie jest zamocowany troll.

nawiasem mowiac pol godziny pozniej ciapek siedzial na glebokosc opony ,mialem problem z wyjechaniem samym ciagnikiem a przyczepe targalem lina :wacko:

Edytowany przez mory1971, 21 luty 2013 - 11:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:46

Przyczepa do zwozki drewna O widzę że chwytak masz. No ładnie ładnie. Niestety taki urok lasu że się człowiek topi. Dziś ślizko i moje jedno auto się na stosie zatrzymało i trochę się blachy pogięły.

#32 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:29

Przyczepa do zwozki drewna chwytak jest :) moglby byc wiekszy ale jak na razie starczy.utkwilem na lace obok rzeczki .wiele lat nie czyszczona i zrobilo sie bagno,a ciapek wskutek wibracji zaczal zanurzac sie coraz glebiej,glebiej,glebiej...... :D

#33 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:48

Przyczepa do zwozki drewna Znam to też. Leśniczowie też łączki lubią i składować drewno na nich.

#34 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:17

Przyczepa do zwozki drewna Jak wprawy nabierzesz to chwila i przyczepa naładowana. Rama się wygina że piszesz o wzmocnieniach?
330 mata zaletę że go trudno utopić jak byś był jakimś większym to mógłbyś mieć zdjęcie do wpadki tygodnia ;)

#35 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 19 luty 2013 - 22:13

Przyczepa do zwozki drewna juz udalo mi sie pare razy utopic ciapka :E
rama wygina sie ,nawet pekla juz w jednam miejscu musze to jakosc wzmocnic .jutro bede dzialal musze reszte drewna zwiezc bo lezy naszykowane jeszcze sie ktos nim zainteresuje :P

#36 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:03

Przyczepa do zwozki drewna NAwet fajnie to wyszło ale nie myślałeś żeby trolla mieć na podnośniku zawieszonego i do tego przypinać przyczepe?

#37 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:41

Przyczepa do zwozki drewna na łąkach to pół biedy gorzej w olszynie byś pewnie sam miał problem ją wyciągnąć jak byś usiadł
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#38 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:06

Przyczepa do zwozki drewna myslalem zeby troll pozostal zawieszony na ciagniku ale 30-ka jest za lekka.Juz tak zle sie jezdzi z samym ladowaczem ,teraz dojdzie jeszcze ciezar przyczepy zawieszonej na trollu wiec calkiem porazka.
Poza tym zaczep na trollu jak i sama konstrukcja nie sa na tyle wytrzymale aby zniesc obciazenia na dluzsza mete.

dzisiaj podejscie drugie ,rama pospawana i wzmocniona ale tym razem koody bede wyciagal traktorem a pozniej tylko zaladunek juz na drodze polnej.

czytalem na forum troche o troll-ach i wydaje mi sie ze mam dlawiki do wymiany .przy zimnym oleju jeszcze ruchy sa w miare normalne ale po nagrzaniu silowniki opadaja ze zbyt duza predkoscia.
Chyba ze ten typ tak ma.

#39 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:19

Przyczepa do zwozki drewna jeżeli za bardzo idzie obciążenie na ciągnik to przesuń trochę oś do przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:40

Przyczepa do zwozki drewna Ale gdy trol był by wysoko podwieszony na stałe na podnośniku (wtedy tylko wchodzą w gre hydrauliczne podpory to przyczepa mogła by być na dolny zaczep.