Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t

81 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:43

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Witam kolegów, chcę kupić MTZ 82, posiadam prawko kat B. Czytając różne posty dotyczące sprawy ograniczeń DMC 3.5t, nie dowiedziałem się konkretnie czy na tę kategorię mogę poruszać się w/w ciągnikiem który waży w granicach 3800 kg. Nie mam zamiaru jeździć nim z jakąkolwiek przyczepą, w grę wchodzi tylko sprzęt rolniczy ZAWIESZANY. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź, i bardzo przepraszam za założenie nowego tematu dotyczącego tej sprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Dzisiaj, 06:13
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:46

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Możesz.Ciągnik to jest ciągnik i nie ma różnicy ile on waży.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:03

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t możesz jeździć ciągnik plus maszyna nieważne czy zaczepiany czy zawieszana/ Rozrzutnik z obornikiem to też maszyna

#4 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:08

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Ciagnik to maszyna wolnobieżna a kategoria B pozwala na jazde takimi pojazdami. Badz spokojny mozesz jezdzic

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:17

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t otóż nie, kategoria B nie uprawnia do poruszania się pojazdami wolnobieżnymi :) bynajmniej tak mi się wydaje :) owszem ciągnikiem możesz jeździć :) ale np kombajnem który jest wolnobieżny już jeździć nie można :)

#6 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:22

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t źle Ci sie wydaje

#7 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:34

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t PanieJokerze jest pan w wielkim błędzie. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdami wolnobieżnymi. Na jakiej podstawie według ciebie można jeździć ciągnikiem rolniczym mając kategorie B? Oczywiście wykluczając moją ''fałszywa'' wersje.

#8 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:45

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t A to niby nie można jeździć ciągnikiem mając kat. B??? Mi się wydaje że można. A tak jak napisałem wyżej kombajnem który jest wolnobieżny nie można. Do tego potrzebne są chyba uprawnienia kombajnisty bądź kat. T, otóż tylko tak mi się wydaje :)

#9 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:58

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Można jeździć tylko wytłumacz dlaczego? Skoro uważasz, że kat. B nie uprawnia do kierowania pojazdami wolnobieżnymi(a ciągnik rolniczy to pojazd wolnobieżny) to na jakiej podstawie można?

#10 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:58

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Panowie, otóż poniżej zamieszone artykuły powinny wam rozwiać wątpliwości

http://www.motofakty...ategoria-b.html

http://prawo-jazdy.w...-przyczepa.html

http://www.agrofoto....ch/page__st__40

Podsumowując to można jeździć ciągnikiem na kat. B ale bez przyczepy tylko i wyłącznie z maszynami rolniczymi. Jeżeli chodzi o kombajn to na kursie była wymagana przynajmniej kat. B.

Edytowany przez Kondziu1832, 31 grudzień 2012 - 22:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 23:15

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Ja żadnych wątpliwości nie mam. Kombajnem też można jeździć, a kurs dotyczy tylko obsługi i eksploatacji trzeba (powinno się) go mieć chcąc kosić na polu bo w razie wypadku to lipa z ubezpieczeniem.

#12 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 23:19

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t a kurs na kombajn zbożowy nie upoważnia do prowadzenia go?

#13 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 23:22

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi, Mtz zostanie zakupiony;). Pzdr.

#14 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 23:36

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t

a kurs na kombajn zbożowy nie upoważnia do prowadzenia go?

Sam kurs nie aby jeździć po drogach publicznych należy mieć kat.B lub T.

#15 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 00:11

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t to by dużo wyjaśniało :D

#16 Share Majster21

Majster21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 00:20

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Panowie, w związku z tym że, parę minut temu pożegnaliśmy stary rok, chciałbym Wam życzyć Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, żeby Wam plony obradzały w jak największych ilościach i oczywiście zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych prac. Pozdrawiam Serdecznie Mateusz ;)

#17 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2013 - 00:24

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Popieram kolegę Ochem mając prawko kat. B można poruszać się kombajnem po drogach, ale już kosić nim niewolno (nie mając uprawnień)

#18 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 02:05

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Ale u siebie chyba można kosić... ale u sąsiada to już nie? Czy się mylę?

#19 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2013 - 02:21

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t mam uprawnienia na kombajn i wiem jak to jest. Konieczne jest prawko B lub T + uprawnienia na kombajn, wtedy mozna jezdzic, kosic, co kto chce. W razie wypadku abo kontroli na drodze to itak za malo bo potrzebne jest ubezpieczenie OC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 styczeń 2013 - 10:03

Prawo jazdy kat B, a jazda ciągnikiem ważącym powyżej 3.5t Ludzie czy tak trudno się trochę wysilić i wpisać w wyszukiwarce hasło kodeks drogowy? Przecież tam wszystko jest napisane

[Art. 88.]

[1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.]

[2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:]
  • [kategorii A - motocyklem;]
  • [kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;]
  • [kategorii B:]
    a. [pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,]
    b. [pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,]
    c. [ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;]

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych