Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus?

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:43

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? to podobnie jak u mnie, moje nie maleją ale też słabo przyrastają, odrobaczane też były, u mnie to możliwe ze przez pokrewieństwo bo były kryte naturalnie, dopiero rok temu kurs zrobiłem to po inseminacji trochę większe cielaki i lepiej rosną, ale mam 2 po norwegu to malutkie jak nie wiem co...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Dzisiaj, 06:16
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Dzisiaj, 06:16
  •  

#22 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:59

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? warto odrobaczyć, tymbardziej ze to groszowe sprawy, warto tez kupic drozdze paszowe wspomagające trawienie, tak jak ktoś tu wyżej napisał, bydlo ma okresy szybszego wzrostu i wolniejszego. można robic pomiary obwodu klatki i wtedy da się zaobserwować, o dobrych przerostach w pewnym stopniu decyduje tez genetyka, zauwazylem ze przy jednakowym zywieniu cielaki miały rozne przyrosty. sa w neci podane tabele, wiek wysokość w klebie, obwod klatki, proponuje zrobić pomiary i sprawdzić czy mieszcza się w normie. czesem po prostu się wydaje ze slabo rosna, sam odchowuje wiele cieląt, glownie jalowki hf, i wiem ze potrafi z tym być roznie, np. pol roczny cielak hf potrafi wazyc 150 kg ale sa tez takie co maja ok 200 kg, często cielak nadrabia zaleglosci w późniejszej fazie odchowy, wiec nie ma się co przejmować, wystarczy tylko zadbac o prawidłowe zywienie, i wyelminowac bledy jeżeli takie wystapily.

również mam jaloszke po Norwegu, bardzo drobna się urodzla, pomimo ze matka spora , jest najmniesza z grupy, ale przyrosty ma na poziomie tej największej. slyszalem ze to dobre krowy,