Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:50

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Panowie mam takie pytanie
Czy istnieje moze jakis wirus (choroba) ktora chamuje rozwoj i przyrosty bydła głownie opasow.
Bydłlo napewno nie ma biegunek co swiadczylo by o obecnisci BVD.
Bydło dostaje naprawde dobra pasze plus premiksy, srutr rzepakowa itp a słabo roznie i nie wiem co moze byc przyczyna wczesniej takiej sytuacji nigdy u nas w domu nie bylo. ODkad zaczelismy kupowac cieleta do opasow od ludzi cos sie zmienilo.
Moze spotkaliscie sie u siebie z podobnym problemem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 17:27

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Tylko tak ci się wydaje że nie rośnie. Ja na swoich bysiorów jak patrze co dzień to też mi się wydaje że nie rosną a jak nie widzę ich kilka dni to różnica jest zauważalna. Jednego jestem pewien że bydło rośnie nie równo tzn że maja takie okresy że rośnie bardzo szybko a potem na jakiś czas spowalnia żeby potem znowu szybko przyrastać. I tak sie z tym schodzi do min. 18 miechów wiec życzę cierpliwości

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 grudzień 2012 - 19:21

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? no dokładnie jest okres że byk je połowe tego co jad wczesniej a za jakie 2 miesiace je 3 razy tyle
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 19:45

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? witam mam taki sam problem. dokładniej młode bydło słabo rośnie, tylko że u mnie w stadzie są robale (kokcydioza) juz dałem leki i wszystkie są czyste,badałem ale nadal słabo przyrastają...

#5 Share Denis37

Denis37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 20:11

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Witam
Miałem podobny problem. Kupiłem na początku sierpnia 2 sztuki byczków. Po czasie zauważyłem że jeden nie rośnie.W zeszłym tygodniu byczek ten miał problem wstać .Weterynarz stwierdził brak witamin .Dał zastrzyk wziął 150 zł pojechał. Dwa dni później byczek nie chce jeść. Znowu po weterynarza on zastosował stałą gadkę o witaminach dał zastrzyk 150zł wziął i pojechał. I z byczkiem było coraz gorzej .Ojciec wziął samochód i pojechał do weterynarii powiatowej by zapytać o radę. Pani stwierdziła że najlepiej po rzeźnika i zabić byczka . Wypełnili jakieś dokumenty i przyjechał z powrotem do domu. Na drugi dzień byczek nagle zasypia budzi się próbuje jeść nie umie mówiąc w skrócie męczy się. No to szybko po rzeźnika i przyjechał zabił i w czasie rozbierania okazało się ze cielaczek ma płuca i jelita przyrośnięte do żeber . Rzeźnik stwierdził ze to nie pierwszy raz się zdarzyło w ostatnim czasie i on sądzi że to mięso sprowadzane z zagranicy daje w pakiecie rożne choroby.

#6 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:19

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? witam tez kupuję cielęta z róznych zródeł głownie byczki i róznie bywa z przyrostami bo wiek jest taki sam a przy sprzedazy są róznice duze wagowo i nie zalezy tu od rasy tylko od tego jak przebiegało przyrastasnie raz jest apetyt raz nie ma czasem juz nie wiadomo czym karmic bo i wybredne sa a co za problem to sam nie wiem widocznie czxegos brak

#7 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:23

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Jeżeli byczki nie rosną to widać że nie je oraz widać po jego zachowaniu że np jest osowiały itp. Heh może porównanie śmieszne ale z królikami mam czasami tak samo ale jak nie widę ich przez kilka dni to myślę ale urosły :rolleyes:

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:56

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Tak jak koledzy już wspomnieli powinieneś odrobaczyć swoje bydło. Koszt stosunkowo niewielki w porównaniu do straty z powodu opóźnionych przyrostów. Objawem może być stercząca sierść. 9 grudnia minął termin na szczepienia przeciw wągrom itp pasożytom. Jeśli cielęta są kupowane jak wspomniałeś to też może być przyczyna. Większość cieląt na odpas pochodzi przecież z obór od krów mlecznych, krytych również buhajami mlecznymi a przyrosty wiadomo, że będą mniejsze niż mięsnych. Pół biedy, gdy byczek jest z inseminacji a nie po jakimś krzywym spadochroniarzu sąsiada.

#9 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 11:13

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Tak jak pisze poprzednik trafiają się cielaki po wiejskim rozpłodniku i wtedy byczek ładny a nie rośnie kiedyś kupiłem 2 takie okazy i w wieku dwóch lat ważyły aż 400kg każdy.

#10 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:40

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? No ale popatrzcie np na tego cielaka ktorego mam w galeri kupilem go w lipcu mial z 65 kg a teraz mam max 180-200 wg to troszke mało a pasze dostaje ab libitum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:12

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Witam
Ja też mam problem z rośnięciem jałówki. Kupiłem od jednego gospodarza wszystkie praktycznie w tym samym wieku a jedna staneła w miejscu?? jak wróciłem po tygodniu z nart to było widoczne i to bardzo. Napiszcie jak macie pomysły co to
Pozdrawiam

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:23

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Ludzie też,niby w tym samym wieku a jeden rośnie bardziej,drugi mniej,jeden wcześniej,drugi później,moim zdaniem jest to uwarunkowane genetycznie,również u mnie byki w tym samym wieku,a różnica między największym a najmniejszym około 50kg.Mówię o takich 700-750kg.

#13 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:24

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Antybiotyki mogą hamować przyrosty jak cielak jest mały i ma biegunkę to zawszę się potencil dawało ale teraz doszliśmy do takiego wniosku ze antybiotyk to ostateczność.Nie raz cielaka wprost zdychającego stawiał na nogi a potem i przyrostami duże kłopoty były

#14 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:28

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? ale po antybiotyku to się odblokuje? czyli będzie rosła rozpędzi sie ? czy tak przeznaczyc ja na święta? ;-) na stół

#15 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2013 - 00:35

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Koledzy stosując antybiotyk hamujemy florę bakteryjną u zwierząt i po takiej kuracji trzeba ją odbudować , żeby zwierze dobrze rosło .

#16 Share Kasiowa

Kasiowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:11

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Doradźcie proszę. Czy stosował ktoś z Was calf digest na wzrost apetytu? Cielak ok 160kg, mieszaniec kolorowy. Wagowo odstaje mocno od reszty, osowiały, sierść stercząca, brak biegunki i wzdęć. Na tle całego stada straszny niejadek. Dodam że jakiś czas temu był odrobaczany, a mimo to problem pozostał.

#17 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:47

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Odrobacz invermektyną podaj kilka zastrzyków z witaselenem co ok 3-4 dni i będzie ok:-)

#18 Share Kasiowa

Kasiowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:09

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Zastrzyki z witaselenem w jakim celu się podaje?

#19 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 10:19

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? Tez mam problem prawie cale stado sie zablokowalo w rosnieciu. dostaja qq i siano do oporu a do tego pasze wiec powinny isc w oczach a one niektore w wieku 2 lat 400kg waza mlodsze sztuki w wieku 1 roku nie lapia jeszcze 300kg. zadnych biegunek nie ma, zadnym siersc nie sterczy, wszystkie sa gladkie a nie rosna. Niektore byly odrobaczane ale nie widze roznicy. Na jesien wprowadzilem 2 byki do obory ktore chodzily na palu mialy po 200kg, a teraz po paru miesiacach w oborze jeden mial na wadze 180kg, czyli zmalal.. Co moze byc przyczyna??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:25

Bydło nie rosnie! CZy jest jakis wirus? a jakie jest ich pochodzenie? Nie są czasem po karłowatych rodzicach?