sptsolaris

handel bydłem rzeźnym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sptsolaris    0

witam chciałbym zacząć handel bykami rzeźnymi ale nie mam w tym wielkiego doświadczenia. w związku z tym proszę o parę informacji niezbędnych do rozpoczęcia tej działalności ( od czego zacząć, czy warto itd...) z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta5636    6

ja proponował bym ci się nie ośmieszać na początek , bo to co piszesz to smieszne jest . podstawa ;albo umiesz tanio kupić i drogo sprzedaż albo nie baw się w handel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Warto na pewno, widziałeś kiedyś biednego handlarza? :D Tylko pozostaje kwestia czy masz jakieś rozeznanie w bydle? Znasz się choć trochę na tym?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na pewno lepszy byle jaki handelek niż trzonek od widełek. Tylko do handlu trzeba mieć smykałke i za***isty bajer i brak sumienia żeby nie miało co gryść po tym jak zrobisz rolnika w ch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

poza tym pewnie nikt ci nie sprzeda sprawdzonego pomysłu na biznes, jeśli ktoś taki ma to sam robi na tym kasę, a jeśli robi na tym kasę, to napewno nie potrzebuje konkurencji w twojej osobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Jedną z najważniejszych spraw jest-są znajomości w żeźni gdzie byś te bydło sprzedawał,bez nich długo nie pociągniesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Tak jak do mnie ostatnio po byki przyjechał handlarz z klasyfikatorem, obaj narąbani , więc i znajomości są. :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

po 1 musisz mieć samochód wagę jakiś punkt skupu gdzie okoliczni rolnicy przowoża towar a także rozeznanie w papierach taki mały księgowy bo tzreba bydło w agencji wyrejestrować a także rolnikom kasę na konto przelać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

smykałka i dobry punkt skupu


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sptsolaris    0

jak zapewne zauważyliście nie jestem w tej dziedzinie zbyt mocny. za to mam zbyt i jeśli chodzi o smykałkę to cały czas pracuje w zawodzie handlowca więc to o czymś świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak się nie znasz na bydle to jak ocenisz czy byk warty 8 zł czy 6 zł? Poza tym jest już handlarzy bardzo dużo to nie jestem pewien czy się przebijesz ,


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będziesz miał w ogóle jakąś bazę na te zwierzęta. Po pierwsze budynki, bo nie zawsze od razu sprzedasz to co kupisz, bo kupisz coś słabszego w dobrej cenie potrzymasz pewien czas i sprzedaż a po drugie, żeby utrzymać cokolwiek nawet kilka dni trzeba mieć co dać jeść. Po trzecie musisz posiadać nadany numer siedziby stada. O przelewach na konto nawet nie chcę słyszeć. Osobiście mnie to jeszcze nie dotknęło ale jak np taki handlarz nie wypłaci komuś pieniędzy to ogłasza upadłość i nikt pieniędzy nie odzyska, ale jeśli ja czy ktokolwiek inny byłby cokolwiek komuś dłużny to wszyscy cię znajdą i swoje odbiorą z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj