Polecane posty

nunu85    497

Wszystko zalezy ile masz kasy i jaki chcesz mieć wypas. Możesz wziąć naszego farmtraca ewentualnie czeskiego zetora albo 50% droższego zachodniego case/nh/ jd/mf

 

JAka klasa ziemi?

Góry czy raczej płasko?

JAkie masz dotychczasowe traktory?

jakie masz maszyny?

Czy maszyny też chcesz brać nowe, czy wykorzystać dotychczasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

No to ja polecam ursusa 914. Ciężki jest jak na swoje 76(78)KM (zależy jaka norma). Z 4 skibowym pługiem idzie jak burza (zależy jeszcze jakie masz ziemie).

Jestem tego samego zdania ze 914 bedzie dobry na ten areał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon79    0

Ziemia jest 4 klasy,bardziej płaska.mam 2 stare c-330 i jakis zetro 60(tak mówił poprzedni właściciel)

generalnie to chcę wydać około 300,000 czyli 100,000 w leasing.Widziałem ostatnio markę Kubota na targach rolniczych.

80 km za 122000 netto z fajnym wyposazeniem.Muszę miec do niego tura i chyba wymienię resztę sprzętu.

Co wziąśc do orania i posiania 20 ha traw na opas,

 

Ziemia jest 4 klasy,bardziej płaska.mam 2 stare c-330 i jakis zetro 60(tak mówił poprzedni właściciel)

generalnie to chcę wydać około 300,000 czyli 100,000 w leasing.Widziałem ostatnio markę Kubota na targach rolniczych.

80 km za 122000 netto z fajnym wyposazeniem.Muszę miec do niego tura i chyba wymienię resztę sprzętu.

Co wziąśc do orania i posiania 20 ha traw na opas,

 

A co powiecie na to http://www.agromex-az.pl/produkt/68/ciagnik-rolniczy-ursus-10014h.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Może koledzy będą mieli inną wizję, ale ja na twoim miejscu wziąłbym jakis niewysoki (żeby wygodnie wjeżdżać do budynków) traktor o dobrym skręcie do tura (taki powiedzmy 70-80KM) i jakiegoś 100-110KM do uprawy pól (o ile w twojej okolicy ziemia nie jest na wagę złota i masz szanse i chęć dokupić w niedalekiej przyszłosci, bo taki zestaw traktorów i na 50ha spokojnie by wystarczył.)

Ogólnie Kubota jest jeszcze mało znana w Europie, ale usilnie próbują zdobyć jakieś udziały na rynku i dają niezłe promocje, wiec moze rzeczywiście warto rozważyc jak Ci się podoba. Tym bardziej, ze opinie o tych traktorkach są bardziej niż dobre.

Popatrz jeszcze za valtrą. Tania nie jest, ale dobra.

 

A c o do ursusa, ze starego została juz tylko marka. Teraz to są składaki i to w dużej mierze na częściach bodajże tureckich, wiec sam nie wiem, czy bym sie zdecydował.

Chyba wolałbym wspomnianego farmtraca. MAją dobry stosunek ceny do jakosci i wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon79    0

Kurcze oglądałem to Valtrę, ale że szok.

A może jest ktoś na portalu kto uzywa Kuboty.Niech podzieli się opinią na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuter65    0

Witam wszystkich na forum.

Liczę na Waszą pomoc przy wyborze ciągnika.

Planuje zakupić nowy ciągnik, w cenie do 200 tys. zł brutto.

Areał 35ha, ma być to główny ciągnik w gospodarstwie, będzie używany do ciężkich prac - orka, agregat itd.

Co możecie polecić ? Jakie marki/modele ?

W pobliżu mam Case i NH. Sąsiad ma Case Maxxum i bardzo dobrze mu się sprawuje i bardzo poleca Case.

Pozdrawiam.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuter65    0

Dzięki za przydzielenie do odpowiedniego tematu :)

Ogólnie nie chce przeinwestować w ciągnik. Z biegiem czasu planuje dokupić kilka ha. Myślę, że ciągnik do 100KM starczy mi, tymbardziej że nie chce przekroczyć 200tys brutto.

Maxxuma 110 oglądałem, ale poza moim zasięgiem jest. Zastanawiałem się nad nim bo to bardzo dobry ciągnik - sąsiad ma właśnie Maxxuma 140. I sprawuje się idealnie ?

A co jeszcze możecie polecić ?

Zastanawiałem się nad Case Farmall i JXU. Jakieś opinie o nich konkretnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam chciałbym sie spytac jaki proponujecie ciągnik na 25 Ha do 50tys i od 80 do 120 km??

 

Połączony

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Może sprecyzuj bardziej.Dlaczego taki duży rozrzut mocy?Według mnie zależy czy to będzie jeden ciągnik od oprysku aż po orki czy tylko do cięzkich robót.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja mam MF 3050 i pracuje nim na 13 ha jestem z niego bardzo zadowolony to ci każdy powie z użytkowników tych ciagników moc to 72 km wystarczająco ja bym ci właśnie polecił mf 3050 lub 3060 sporo osób mówi że skrzynie awaryjne ja mam 32+32 i jestem z niej zadowolony kto szanuje ten ma

 

mój kumpel ma 3065 i obrabia 37 ha i mówi że wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to bedzie ciagnik do ciezszej roboty takiej jak orka czy gruberowanie. mam jeszcze zetora 3320 którym robie wszystkie lekkie robótki polowe. Mam tez fortschritt zt 323A i wlasnie planuje go sprzedac i cos na jego miejsce kupic. 70 km to za malo jak dla mnie. Poszukuje takiego ciagnika który napewno mnie nie zawiedzie ; :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W całkiem przyzwoitych pieniądzach można znaleźć Valmeta ok. 100KM z lat 90' ciągniki jak najbardziej nadające się do ciężkiej pracy. Maja dobry rozkład mas na obie osie, dużą liczbę przełożeń a poza tym są wygodne i dość proste w obsłudze. Problemów przy użytkowaniu też nie sprawiają(przynajmniej te w mojej okolicy pracujące)

W zależności czy potrzebujesz bardziej 6cyl. (seria 8000) czy 4cyl. (seria 6000) w tym przedziale mocy jest 6 modeli: 6300, 6400, 6600 i 6800 oraz 8000 i 8100.

 

http://tablica.pl/oferta/valtra-valmet-8000-w-orginale-super-sprzet-ID3XZQB.html#6b24b370a6

http://otomoto.pl/valtra-valmet-8000-A353175.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mamy razem 30 ha ziemi 4 ha to grunty przeznaczone pod trawę Chcemy kupic traktor do 4 oborotowych 7 łap unia kos itp.Mamy na ten cel 200 tys.Ciągnik mam być nowy Bedzie chodził w transporcie mamy 50 ha sztuk bydła. On nie bedzie pracował w turze.Ma wykonywać transport uprawa orka (pług agregat agregat uprawowo siewny scierniskowiec rozrzutnik transport zboża) Jaki wy zaproponujecie?(rewers klima radio tuz obciążników nie chcemy i skrzynia od 40km/h

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jaką masz ziemie ciężką w uprawie górzyste tereny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja proponował bym dfa agrofarma 430, rewers w standardzie, golas kosztuje 175 tys więc do 200 byś się wyrobił z tym wyposażeniem. Ma 108KM trochę mało jak do tych maszyn bo to takie minimum, max udźwig 5300kg. Teraz już ciężko spotkać żeby ciągnik miał te podstawowe rzeczy czyli rewers i podstawowe wyposażenie i był tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barty912    1

Witam. Mam dylemat jaki ciągnik wybrać. Miałby on chodzić razem z : MF 255 i na razie U-360.Miałby to być ciągnik główny (orka , uprawa ewentualnie transport .)Gleby u mnie nie są ciężkie (po za jednym kawałkiem 4-5 ha na którym jest glina.) Zastanawiałem się z tatą nad Zetorem 12145/Ursus 1224 oraz nad Case-m 1046-56 , lecz nie wiem jak one się sprawują w codziennej pracy i chciałbym się dowiedzieć opinii użytkowników wyżej wymienionych traktorków. Fundusze max 45-50 tyś zł. Z góry dzięki :)

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj