Skocz do zawartości

Ciągnik na 30 ha

1186 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 09:23

Ciągnik na 30 ha A jaki polecacie ciągnik na 28 ha ornych?Obecnie mam 1224.Co mogło by byc w zamian za 12-stkę?
Prosze o propozycję.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 30 ha Dzisiaj, 08:19
  •  

#822 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:47

Ciągnik na 30 ha

Tak, tyle mocy mi przyznali

mi wychodziło max chyba 80KM i to naciągane. Kupiłem 95KM. Oczywiście zmiany w dokumentacji MGR poprzedzone prośbą o zmianę ciągnika na większy wraz z umotywowaniem itp. Przeszło, wyrazili zgodę, mając wtedy niecałe 24ha kupiłem MTZ952.3 i siewnik 4mertowy (dawali 3metry).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#823 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:31

Ciągnik na 30 ha

Witam, stoję właśnie przed wyborem ciągnika do 93km i chciałbym byście coś poradzili.Ciągnik ma być nowy i jest to prawie przesądzone że będzie to DF lub zetor.Ograniczenie mocy eliminuje AGROFARM'a 420 więc pozostaje 410 a zetor to FORTERRA 95(proximy nie uwzględniamy).Oba mają miec ładowacz czołowy.Gdyby nie wspomniane ograniczenie mocy to z pewniością był by to 99-konny Deutz, jednak w tej sytuacji zaczęliśmy się zastanawiać nad zetorem.. wiadomo, zetor jest masywniejszy i waży więcej w stosunku do Deutza ale z drugiej strony DF będzie ekonomiczniejszy.. Tak jak w tytule przeszło 30ha , ziemia generalnie II, III kl. Maszyny to zależy bo jak DF to:pług UNIA 4x35, kombi 3m, kos 2.1 , natomiast zetor to4x40, szerszy agregat i kos lepiej doposażony.Z góry dzięki i proszę o rozsądne opinie.
Pozdrawiam

Deutz 420 się powinien zmieścić. On ma jakoś 90 koni. Te 100 to w innej normie jest. Ja swego czasu zastanawiałem się nad 430 i sprzedawca miał mi napisać pismo do agencji, że moc po przeliczeniu na inną normę wynosi 99 koni, a miałem przedział do 100.Dowiedz się u swojego delera czy Ci takie coś wystawi. I w agencji czy to uwzględnią.

Edytowany przez PawelWlkp, 23 grudzień 2012 - 13:34.

#824 Share agrobartek92

agrobartek92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:52

Ciągnik na 30 ha Nad Case i NH myślałem ,konkretnie T5 I Farmall U ale już zostaniemy już przy DF ,do tego wersja GS. Rozmawiałem z dealerem i mówił że da rade wziąść 420 natomiast pismo z agencji mówi o jakimś przedziale mocy,tak czy inaczej po świętach jedziemy zrobić odpowiedni aneks.Jakby przeszło to automatycznie większe maszyny do tego tzn.4x40, kombi 3.7 a co za tym idzie większe wydatki ale coż. Sprawa staje się coraz jaśniejsza , dzięki koledzy :) Wesołych Świąt :)

#825 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:02

Ciągnik na 30 ha producent podaje moc znamionową i maksymalną więc przy kupnie musisz podać znamionową i wtedy przejdzie większy ciągnik
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#826 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:18

Ciągnik na 30 ha Lub też w bardziej rygorystycznej normie ;)

#827 Share CZESIEK88

CZESIEK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:http://meegan.wizytowka.pl/

Napisany 25 grudzień 2012 - 10:41

Ciągnik na 30 ha odgrzewam kotleta... posiadam mf 235 oraz c330 powoli zwieksza mi sie gospodarstwo i chcialbym sprzedac MF i zakupic cos troche mocniejszego w kwocie ok 20-25 tys zł od razu mówie że nie mam ochoty brać ani zetora ani ursusa.... myslałem o Internationalu jakimś np 685 XL albo Landini lub renault moc ok 70-80 KM. Liczę na powazne odpowiedzi i porady.

Edytowany przez CZESIEK88, 25 grudzień 2012 - 10:41.

#828 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:20

Ciągnik na 30 ha Za tyle możesz tez znaleźc Deutza Dx85 4x4 mimo że leciwy dosc ciekawy ciągnik bez elektroniki, W sumie Landini czy Renaut to tez nie jest zły wybór moga byc kilka lat młodsze od zielonego. Jakbys znalazł Valmeta 605 to tez możesz się nim zainteresowac bo to trwałe maszyny ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#829 Share CZESIEK88

CZESIEK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:22

Ciągnik na 30 ha jakos renówka do mnie chyba najbardziej przemawia. niewiem nie mialem ale slyszalem ze zla nie jest. i jakos nawet wygladem podchodzi. najbardziej moje watpliwosci budzi dostepnosc i cena czesci zamiennych ;)

#830 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 11:24

Ciągnik na 30 ha Zetora czy Ursusa raczej w tej cenie to byś nawet nie kupił... Z renault w tej kasie też bym radził uważać.... Case odpuść ... Tak jak kolega wyżej wspomniał Deutz nie byłby złym wyborem ... Najbardziej skupiłbym się na poszukiwaniu MFa coś typu 698 lub 1014 i Landini z tych serii (modelow akurat nie pamiętam)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 17:04

Ciągnik na 30 ha A może taki :) oczywiście ciągniki nie należą do mnie to tylko propozycje z okolicy http://otomoto.pl/ma...km-A252668.html
http://otomoto.pl/sa...80-A197126.html

Edytowany przez wlkpmder, 26 grudzień 2012 - 21:16.

#832 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 18:23

Ciągnik na 30 ha w tych pieniadzach kolega kupi tylko i wyłacznie maszynke do remontu niestety i z tym trzeba sie liczyc w duzym stopniu. A więc czesci do zachodnich ciagników jak wiadomo nie sa TANIE.
O Renault bym zapomiał za te pieniadze aby kupic cos sensownego aby sie toczyło i jakos wygladało trzeba niestety dac co najminiej 30-35tys w ostatnim czasie w kraju ta marka wyrobiła sobie niezłą opinie i ceny dosc znacznie podskoczyły :(
IHC 685XL mysle ze jest jednym z dwóch ktore ja osobiscie brałbym pod uwage. W duzym stopniu oceniam ten ciagnik po moim sasiedzie ktory uzytkouje włąsnie podobny model od jakiegos czasu i musze powiedziec ze chodzi jak zyleta a włąsciciel o niego łągodnie mówiac nie dba!! az dziwie sie ze ten ciagnik jezdzi zero wymiany olejów, filtrów, paliwo jakie jest takie leją z baniek z róznym badziewiem i wszystko działa :o
Same jak za te pieniadze i te rocznik mozna mysle ze znalezc tą jedną nie zajechana jednostke i warto zrobic sobie wycieczki po Polsce i nie tylko :) Moze z tym Same bedzie tak jak z renówkami i wyrobi sobie dobra opinie
Szczerze mówiac byłem/jestem w podobnej sytuacji jak kolega ale ja szukałem czegos w okolicy 90KM i mialem juz kupic egz. za 45tys mowa o Renault 103.54 '90 ale gdy dowiedzialem sie ze prawdopodobnie ma byc nabór MGR to stwierdziłem ze moge miec nowke włąsnie za tą kwote :) (ale moc delikatnie odbiegajaca od moich wczesniejszych założeń )

z gory przepraszam za mą chaotyczna wypowiedz co mi przyszło na mysli przelałem własnie tu :) ale mam nadzieje ze chociaz troszke pomogłem

Edytowany przez janczar810, 26 grudzień 2012 - 18:25.

#833 Share CZESIEK88

CZESIEK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 11:40

Ciągnik na 30 ha dzieki wszystkim za porady. wlasnie tak szukam i widze ze Renowki za te pieniadze zbyt nie kupi w dobrym stanie. znowu international to za duzo na portalach nei widze jest jeden w mojej okolicy za 20 tys ale ma sporo wyciekow i strasznie zniszczony. kabina niby xl a zadnej szyby w niej nie ma ;) co do Same... jakos nie interesowalem sie nimi do tej pory a ktos mi niech napisze jak z czesciami do Same.... czy sa zamienniki z innych modeli czy moze to ciagnik na bazie jakiejs marki innej?

#834 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:24

Ciągnik na 30 ha po ciągnik warto jechać i pół Polski, pamiętaj o tym aby miał papiery i nie kupuj "na niemca".
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#835 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:10

Ciągnik na 30 ha Przedewszystkim trzeba troche kraju zjeździć by kupić coś konkretnego

#836 Share CZESIEK88

CZESIEK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:20

Ciągnik na 30 ha to mnie najbardziej denerwuje kupowalismy 10 lat temu corsara jezdzilismy po 300 km i buble kupilismy 20 km od domu :P rok temu jezdzilismy za mercatorem jezdzilismy po 500 i wiecej km w ogloszeniu ladny ale pojechac to gosc durnia udawal. kupilismy 15 km od domu :D

a co powiecie na temat Fiata takiego ok 80 KM (nie znam sie na oznaczeniach)

#837 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:02

Ciągnik na 30 ha Za 25 tys. watpie zebys cos znalazl. Lepiej dołoz i kup mf3060, ursusa 4514 albo jakas renowke
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#838 Share CZESIEK88

CZESIEK88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:48

Ciągnik na 30 ha to dołożenie nie takie proste.... doloze do 30 i tez bardzo nie bedzie co kupic :P tak wiec poszukuje ciagnika do 25 a te 2 tysie zostawiam na serwis pozakupowy ;) oleje itp

#839 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:51

Ciągnik na 30 ha Szukajcie a znajdziecie nawet do 25 tys ciagnik. Nie jest regułą że za 50 czy 100tys kupisz lepszą maszyne niz za 25tys. Dla przykładu moge podac;jeden znajomy kupił Fiata 780DT 4x4 cos około 80km za 22tys zł.Bardzo fajna i prosta maszynka i co najwazniejsze bardzo oszczedna w paliwie.Wymienił uszczelniacz w kole i jakies inne d*perele nic kosztownego i smiga do dzis. Trzech innych bardzo dobrych znajomych kupiło ciagniki za około 90tys kazdy lata produkcji około 98.Kazdy kupił innej marki,Fendt,Case,Deutz. Koszty napraw Fendta na dzien dzisijszy 5tys(silnik,problemy z hamulcami) Deutza tez około 5tys(pompa hydrauliki i jakas tarcza na sprzegle) i case około 20tys(naprawa skrzyni biegów).Wiec sami widzicie ze nie cena czyni jakosc a zakup uzywanej maszyny to poprostu loteria

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 08:59

Ciągnik na 30 ha Jak nie masz za cięzkich ziem i górek rozejrzyj się za czymś bez napędu. Ja mam takową renówke i jestem z niej bardzo zadowolony. Wujaszek maseya i śmiga ąż miło. Jednak większa szansa kupić wtedy ciągnik z małym przebiegiem i nie urzywany do ciężkich prac. Co prawda mam go jako pomocniczy, ale rok robił za główny i śmigał ładnie. Jak chodzi o cene częsci to trza liczyć ursus, zetor X5, a czasami i razy 10. Ale jak się trafi dobry egzemplarz to o naprawach się nie wie nic. I tak jak kolega wyżej napisał czasem można za 25 kupić starszy model i hulać parę lat bez napraw wszelagich, a można też wydać 100 i zastanawiać się czy jestn sens wydać 25 na naprawę.