Polecane posty

Fartrac675dt    90

jest rozebrać go i zbadac od srodka :D nie no taki żart musisz sprawdzić czy wszystkochodzi jak należy innego przepisu nie ma chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

posłuchaj jak pracuje silnik i skrzynia, zobacz czy mocno z odmy nie dmucha, popatrz czy stan olei jest w normie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domikars    0

Witam ja tak w innym temacie chciałem was się spytać jaki byście mi polecili ciągnik z 4 ciągników

Massey ferguson 5465, cena 280 tyś brutto

John deere 6330 premium, cena 340tyś brutto

Zetor forterra hsx 140, cena 220 tyś brutto

Deutz fahr K 130, cena 230 tyś netto

Ciagnik robił by w pługu, agregacie, gruberze, w spychu, w rożutniku, kosiarce dyskowej lub bębnowej 3m

ziemie mam 3,4 klasa kawałkiem 6.5 klasa

byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi powiedzieć który by był dobry na gospodarstwo 32ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Witam ja tak w innym temacie chciałem was się spytać jaki byście mi polecili ciągnik z 4 ciągników

Massey ferguson 5465, cena 280 tyś brutto

John deere 6330 premium, cena 340tyś brutto

Zetor forterra hsx 140, cena 220 tyś brutto

Deutz fahr K 130, cena 230 tyś netto

Ciagnik robił by w pługu, agregacie, gruberze, w spychu, w rożutniku, kosiarce dyskowej lub bębnowej 3m

ziemie mam 3,4 klasa kawałkiem 6.5 klasa

byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi powiedzieć który by był dobry na gospodarstwo 32ha.

zetor by sie nadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dokładnie, na tym areale się nie przemęczy a po co bulić ponad 100tys więcej tylko po to żeby mieć JD... Lepiej tę kasę zainwestować w coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 30 Ha można kupić JD 6100 90-100 Km wygodna kabina i w cenie 45-60 tyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wyborem ciągnika, Interesują mnie dwa konkretne modele JD 6230 lub NH T5.95. Oba mają po 95KM różnią się wyposażeniem i ceną. Prosiłbym użytkowników takich maszyn/podobnych o Wasze opinie. Ma to być główny "koń pociągowy" w gospodarstwie, areał około 30 ha.

 

John Deere 6230 Comfort 95KM z TLSem = 260 tyś brutto

 

New Holland T5.95 95KM = 202 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Bierz tego JD. Osobiście mam 5090R i jestem z niej zadowolony. W JD masz 4 półbiegi a w NH tylko 2. Co do spalania to wszystko zależy od ciężkości nogi operatora :D


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia 50 tyś różnicy w cenie... jakbym wybrał NH to mógłbym jeszcze na przykład dokupić sobie agregat uprawowo-siewny, bo narazie pracuję swoim jakby to powiedzieć "made in garaż". Dzieki za Wasze opinie jak narazie.

 

Mogłbym jeszcze wybrać JD 5090R w wersji Comfort, w cenie 214tyś brutto, ale zależało by mi na bardziej "masywnym" ciągniku, ponieważ lekki posiadam mianowicie Lampo 70 który waży zaledwie 2,7t.

Edytowano przez Rolnik_z_Rudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Lepiej zainwestuj więcej w ciągnik. Agregat dokup sobie używany. Za swojego dałem 13k w dobrym stanie.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A wiec ciągle mam wątpliwości dotyczace ciagnika na w/w areał wiec postanowiłem stworzyc sonde :) moze ona cos ciekawego ukaze. ciagnik w przyszlosci ma byc zaadaptowany do tura. ogolnie ceny owych modeli nie sa strasznie rozjechane moze 820 ale napisałem tylko jako wzorcowy wowczas jak padnie na belarusa bedzie moze 953 o ile pamietam a wiec zapraszam do głosowania i argumentowania swojego wyboru.

 

http://sonda.hanzo.pl/sondy,169962,1ZIM.html

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Postawiłbym na Proximę ponieważ:

-jest najszybszy w transporcie (mówię oczywiscie o skrzyni 12/12)

-posiada rewers (co prawda mechaniczny)

-dysponuje najwydajniejszą hydrauliką - 50l/min (gdzie belarus ma 45l/min a Farmtrac 34l/min)

-kabina jest najlepiej wykonana

-posiada możliwośc sterowania TUZem z zewnącz ciągnika (niewiem jak FT ale MTZ tego niema)

 

Ogólnie Belarusa bym odrzucił bo niejest to ciągnik stworzony do współpracy z ładowaczem po mimo iz tez można na zamówienie dostac skrzynie wyposażona w rewers jakoś mi osobiscie takie zestawienie nie pasi :P

 

Bardziej by pasował do porównania Farmtrac 685 (82KM) cenowo zbliżony do tej Proximy ale i o wiele "bogaciej ubrany" od modelu 675 min: skrzynię 24/24 (40km/h) pompę 50l/min większy udźwig TUZ 3100kg (675 ma 2400kg)

 

 

Jest jeszcze Pronar 5222 (85KM) o podobnychparametrach jak Farmtrac 685 ceny jego nieznam ale myslę iż bedzie zbliżona do w/w

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tylko wszystko ladnie wyglada itd. tylko jak własciwie wyglada spalanie w proximach 80 ciezka/ lekka robota bo to ma byc ciagnik uniwersalny po troche do wszystkiego bo przeciez nie bede nim tylko orał. prawda :)

bo mialem juz oferte na bodajże proxime 80 rewers wom 540/540E za 120tys i mysle ze jeszcze by szlo cos utargować a farmtraka za ok 100tys +/- 5tys szersze laczki obciazniki a co to mtz to sie nim zbytnio nie orientowałem co prawda u mnie w okolicy sa prawie same belarusy i kazdy sobie chwali ale juz praktycznie kazdy cos tam robił w hydraulice

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Moi sąsiedzi w swoich Belarusach (952.3-ponad 650h i 1025-ok 1500h) jeszcze hydrauliki nie robili, natomiast już kilkakrotnie nawalił WOM w jedny jaki i w drugim. Mniejszym miał sporo awawrii ale wszystkie wyszły w okresie gwarancyjnym i serwis je naprawił, wiekszy był kupiony bez gwarancji ale właściciel miał z nim o wiele mniej przeboi ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnum330    0

ja mógłbym polecić jakąś starszą renówke ;p nie orientuje się w cenie tego ale jak jechałem to ma dużo mocy no i oczywiście ciężka. szkoda że nie pamiętam modelu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

takze własnie nad tym myślałem :)

Bo sprawy maja sie tak. Maszyna ma byc zakupiona na PROW a dokładniej Młody Rolnik i musze wydac 52500PLN a ogółem jak wiadomo dostaje sie 75000 i na nowy ciągnik ani na Belarusa ani na zaden inny nie wystarczy.

a wiec tak mialem równiez w planach kupic kombajn zbozowy (oczywiste ze uzywke) cos ok. 30tys a jakbym kupił nowy ciagnik to napewno bym go nie kupił (a w moich rejenonach ttrudno o kombajn ogółem dwie maszyny na 3wioski.) i tu wówczas mozna juz cos zarobić a zniwa u siebie bym zrobił w 2dni max. :) ok. 14ha

I tu jest włąsnie problem co kupić przydatnego za owe 70% z premi młody rolnik i wpadłem na pomysł aby kupic np. gniotownik do zboża ok. 10tys. Unia Kos cos ok. 3m cena mysle ze ok. 15tys i talerzówke z wałkiem I I I równolegle według siebie i zabezpieczane talerze inwidualnie na gumach. i mam tu 40tys i co z 12,500 tys heee

 

I własnie to by ciagała jakaś renówka albo 120.54 badź pochodna wyceniam ok. 40tys

a wiec w miejsce przecietnego nowego ciagnika o mocy 74KM mam "prawie" cały "nowy" park maszynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nie wiem co wy w tych renówkach widzicie. U mnie sąsiad ma model 113.14 - nic nadzwyczajnego, ciągnik jak każdy inny. Bardzo chu**wy skręt. Rewers po prawej str. - trochę lipa. Plus na to, że w kabinie wysoko się siedzi. Ogólnie i tak lepiej jeździ mi się FT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Taką 120.54 chyba sie bedzie nieco wygodniej pracowło bo one maja amortyzowanie kabiny - ale czy jest sens kupowania dużego 6cylindrowego ciągnika na 30ha? Tymbardziej że wyżej wspominasz iz zależy Ci na uniwersalności :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ddokładnie

A wiec co kolega zaproponuje ciagnik bedzie ciagał Unia Aresa i Kruka 2,6 bądż 3m

 

zapomialem dodac jeden istotny czynnik otóż mam juz c330M i c4011 ktore zostaja

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie powiedzcie na co zwracać uwagę wybierając ciągnik. Pytałem już w temacie ale wtedy rozmyślałem zakup używanego. Zastanowiłem sie i stwierdziłem że trzeba iść z postępem i inwestować w nowy sprzęt :) Tak na poważnie to ma to być ciągnik główny na 25-30ha, gleby lekkie 4 klasy, rzepak, zboża, ziemniaki, hodowli brak. Na razie maszyn pod niego nie ma specjalnych bo lepiej jest dobierać maszynę pod ciągnik niż odwrotnie. Ale na pewno będzie jakiś pług obracany 3 skibowy, agregat siewny. Nie nastawiam się na konkretną firmę ale pod uwagę biorę wiodące marki. Zakładam że ciągnik minimum musi mieć 90KM. Przejrzałem większość modeli z Claasa, JD i New Hollanda ale wszystko wydaje się być podobne. Coś byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj