Polecane posty

skoko    0

Priwiet interesuje mnie opinia na temat jd 5080r case cs pro , mf 5400 ciagnik max 85km + tur

jedno słowna opinia :D i jak z cenami najlepiej do full opcji . Jeśli zapomnialem o jeszce jakimś ciągniczku to prosze o podział .


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

Witam serdecznie jeste zainteresowany zakupem nowego ciagnika ma zastapic starego zetora 10111(glowny ciagnik w gospodarce) mysle o DF AGROTRON K610 nastepny to MCCORMICK G135MAX i jeszcze NH T6050 praca z agregatem uprawowym 4,2m uprawowo-siewnym 3,0 plug 4skibowy obrotek ziemiaod 2 do 4 klasy czy tur to dobry pomysl ma sluzyc do podgarniania zboza i wsypywania nawozow do rozsiewacza (1tona) dzieki za pomoc

Edytowano przez KAPRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Też zadałem pytanie odnośnie Agrotrona tylko w innym temacie, i jeden odpisał (Mgr Lukash dokladnie): "Ta seria Agrotronów uchodzi za dośc mułowata i słabą..." także nie wiem za bardzo co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

Dzieki za odpowiedz bo juz myslalem ze nikt tu nie zaglada mam nadzieje ze ktos sie jeszcze wypowie ciagnik chce kupic na poczatku maja wiec troche czasu jeszcze mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Posiadam 25ha użytków rolnych III , IV , V klasa . Jaki ciągnik na taki areał ??

Pracowałby z pługiem obrotowym 3skibowym 135-150cm , zespołem uprawowo-siewnym z uni g 3m , ścierniskowy 2.6 , no i do prasy farmy II bym go uczepił na żniwa.. W przyszłości jeszcze rozrzutnik 6-7T.

Myślę o nh t5 105 /107km . A może ten t5.95?? będzie z 15 tyś tańszy i pytanie czy poradzi z tym sprzętem ??

 

We wniosku MGR mam na ciągnik max 155tyś netto , może jakiś mf , jd , dt 90-105KM ?? Aby nie zetor.

Nie będzie pracował z turem ..

Ogólnie to nie chcę o dużej mocy , nie chcę żeby się byczył na polu z tym sprzętem :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30ha i Valtre N101. Proponuje Valte ponieważ mało pali nie psuje się.Ta Valtra ma 116km ale z jej siłą powinna mieć więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Myślę że z tym sprzętem co posiadasz to 90 km już by sobie poradziło, a optymalnie będzie 100-110 km w 4 cylindrach. Co do marki to Nh T5 za szybko nie dostaniesz, więc na Twoim miejscu popatrzyłbym za T5000 jeśli jakieś są jeszcze na placu, DF Agrofarma 420, JD seria M lub Mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Valtre A93 HiTech (101km) albo Valtre N92 (też 101km).Valtra A93 będzie tańsza ale mniej wydajna. Na twoje hektary kupiłbym Valtre A82 (88km) albo Valtre N82 (88km) w zupełności starczy.A co do tego pługu to bym dokupił jakiś wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobra.

a teraz XVALTRAN101X powiedz ładnie wszystkim ile masz lat? :)

 

Pisz na temat

Edytowano przez lukaczmarek
  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

Niewiem po co ci taki kosztowny ciagnik na taki areał nie bedziesz spedzał w nim po 12 godzin dziennie gwarancja kiedys sie skonczy koszty ewentualnej naprawy moga byc znaczne a za roznice w cenie jakis agregat uprawowy lub inna maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Na 25 to może i tak ale coś bym w dzierżawę dorwał w miarę blisko domu , teraz się zbytnio nie porywam ale z nówką to chętnie.

 

Kupuję dużo zboża i do transportu bym go wykorzystał.

 

Jeśli chodzi o NH t5000 to zaliczkowałem jeszcze w tamtym roku t5060 ale wniosek MGR czeka w kolejce a ryzykować nie chcę .

 

Kolego gambler może i kosztowna to inwestycja ale dostałęm 75tyś premii plus jakbym dostał zwrot MGR 70-80 tyś , vat odliczę i mam za free praktycznie nówkę :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1218    1

A zetora 8145 nie chciałbyś? Zetor jest komfortowy a w tej cenie to znajdziesz w ładnym stanie tego zetora . Radzę ci pomyśleć nad kupnem tej 914 bo ma sąsiad z c 360 i narzeka że dużo pali i tak w ogóle myśli nad kupnem zetora 8145 bo mało pali i że zetory się nie psują.

A ty myśl nad kupnem słownika. Poza tym nie ma ciągników bezawaryjnych.

Edytowano przez danielhaker

ursus jest bogiem orka nałogiem sianie zabawą a ropa podstawom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Hejka ja takze posiadam 30 ha zamierzam kupic ciagnik Case CS 130 2002 r 8000 mtg 130 km silnik 6 cylindrowy turbo jak myslicie pochodzi jeszcze troche? Ma juz niezle mtg natrzaskane . I jeszcze nie wiem co do tego turbo ;) czy czasem za duzo nie bedzie spalał? I wie moze ktos czy sie te modele nie sa wadliwe? Prosze o odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perk3p    0

muj wuj ma case cs tylko cs86 i pracuje na 25 ha i sprawdza sie znakomicie jeszcze w zime do warszawy jeździ odsnierzać ciagnik sturem chodzi jest super


Szlachta jeździ zetorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

A bo ja wiem czy taki bydlak;) Agregat uprawowo siewny i 4 skibowka troche lepiej jak mocniejszy;) Moze z mniejsza moca jakis case znacie co wezmie bez problemu taki sprzet;)

 

Case cs 86 Chyba za słaby do agragatu uprawowo siewnego? tylko 85 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

A to tylko tego case masz na oku czy coś innego jeszcze szukasz ?? no jak do tego agregatu i pługa to może być ;)

 

Tak z wygladu ładny jak patrze używki no mocy troche ma ale o spalaniu ci nie doradze no i 8000tyś to trochę jest ale z pierwszej ręki czy od jakiegoś następnego posiadacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Mam na oku;) słyszałem ze case sa bardzo dobre ale chciałbym sie upewnic co spolecznosc agro foto na to;) jednak to juz 10 latek i troche ma przerobione i boje sie ze juz bedzie zuzyty.ale jak masz jakies inne propozycje to dawaj;)

 

A ten case to wypatrzyłem w komisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

do 30ha case 130KM lub zetor 12245 który ma chyba 120KM?

W 4 dni chcecie porobić wszystkie uprawy i potem ciągnik będzie stał i rdzewiał bo nic więcej nim nie zrobicie? Spore są i manewrowność raczej nie jest rewelacyjna a pamietajcie że jeżeli ktoś nie ma zwierzątek a ma tylko 30ha upraw to po uprawach sprzet aby nie stał trzeba znaleźć mu inne zajęcia.

Ja przy 30ha mam Z10145 i MTZ952.3, no i ciapka który nakręci rocznie max 100mtg. Upraw bezorkowych nie stosuję z różnych powodów więc agregat i siewnik w jednym przejeździe mi nie jest potrzebny (a tylko tym usprawiedliwiałbym zapotrzebowanie na większą moc).

Sterowność 4 garowca jest lepsza niż 6cio. Poza tym karmić cały czasz 6 garków nawet przy prostych pracach to jednak różnica w spalaniu wyjdzie.

Nie żebym namawiał tutaj do zakupu zetora czy MTZ. Każdy kupuje taką markę na jaką go stać i jaką potrzebuje do prac w swoim gospodarstwie jednak duży zapas mocy nie wiem czy jest wskazany.

Ja gdybym teraz nawet miał dobrać z 10ha to pozostałbym przy tym układzie ciągników co mam czyli dwa o zbliżonej mocy około 90-95KM.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kolega wyzej ma racje wzrost gospodarstwa o 10ha nie jest jakimś takim dużym wzrostem zeby automatycznie wymieniać i zwiekaszać sprzet to jest raptem dzien może 2 dni wiecej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj