Polecane posty

mrup    0

No to teraz mi namieszaliście,,,,, :blink:

Ten JD serii M jest piękny.... tylko troche drogi jak na moją kieszeń... :(

A ile dokładnie kosztuje ten NH T4?????? A jak jest z serisem, częsciami????

A JD jak jest z serwisem i częściami??????

A czy ta seria E jest składana w Chinach?????

Jak bym sprzedał tego Żubronia 2048 to bym wziął chyba tego JD 5M ale tak to chyba się nie wyrobię w kasie......porażka.

A jak się maja te JD serii E i M do MF 3625?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

jesli niechcesz duzo wydawac na paliwo to wez nh t4.75/65 albo 55 taki wystarczy nie jakies jd ktore nie wiadomo ile spali , z serwisem bedzie ok jesli masz blisko do dealera i zalezy jaki jeszcze jest z czesciami nie bedzie problemu jesli na tylu ha bedziesz robil to nie wiem co by sie nialo zepsuc


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Tak,JD jest piekny ale za te pieknosci sie placi.

Ten NH T4 to dobra alternatywa dla Ciebie,ładnie wygląda i w środku też fajnie. Prostszy w obsludze od JD i wcale nie gorszy. I co najwazniejsze tani. Wybór mocy masz... mozesz brac 75KM i te 20ha opracuje elegancko. Jak przesiadziesz się z Żubronia to porównasz czy było warto hehe :)

A jeżeli Cię nie przekonuje NH to jeszcze moze byc ZETOR 7441 PROXIMA - o mocy 72 KM. To juz jest bardzo prosty w obsludze ciągnik i tani (tanszy od NH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Powiem szczerze że nie myślałem....

A co taki c 330 wezmę...parę tysięcy??? A tu trzeba dołożyć z 30-40 tys.

A poza to chyba nie potrzebuje 2 4WD, wystarczy jeden a c 330 mam po remoncie silnika jeszcze pasuje mu zrobić remoncik skrzyni i tylnego mostu i może zainwestować w nową kabinkę i będzie śmigał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

On też ma 3 cylindry,jak byście mieli wybierać między tym a JD 5075E to który i dlaczego????

 

 

Małe porównanie McCormick & John Deere:

 

Skrzynia biegów:

MC - 12/12 lub 24/24 (rewers mech.)

JD - 9/3

Udźwig TUZ:

MC - 2700 kg

JD - 1800 kg

Wydadatek pompy hydr:

MC - 62 l/min

JD - 71 l/min

 

Zważywszy na te parametry postawiłbym na McCormick'a ponieważ JD po za wydatkiem pompy chyba nie przewyższa w niczym McCormick'a, a 62 l/min w 75-konnym ciągniku wydaje się byc optymalną wartością :)

 

 

A czy ta seria E jest składana w Chinach?????

 

Seria E jest składana w Indiach :D

W Chinach są produkowane podzespoły do serii M (mosty i chyba skrzynia)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Hej...

To co napisaleś MgrLukash to było to o co mi chodziło...

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych cylindrów..

3 jest gorsza od 4???? przy takiej samej mocy nominalnej np 75KM????

Patrzyłem tam na tą strone MC i jest tam kilka 75 konnych, który to porównywałeś jaki to model... bo faktycznie jest ciekawy/...???? A wiesz może jak z ceną????

Edytowano przez mrup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

3 jest lepsza a za razem gorsza od 4 :D

W lekkich pracach silnik 3 cyl. powinien mniej spalic od 4 cyl. ale w ciężkiej robocie może się szybciej dusic od 4 ;)

Ciągnik z 3cyl. silnikiem zapewne jest krótszy od ciągnika z 4 cyl. co za tym idzie jest od niego skrętniejszy z drugiej strony dłuższy ciągnik jest stabilniejszy podczas pracy z maszynami zawieszanymi :P

 

 

Kilka miesięcy temu na allegro widziałem jakiegoś chyba za nieco ponad 80 000zł netto :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

witam...

Ja tam znalazłem jakiegoś deelera i napisałem zapytanie ofertowe ale jeszcze mi nic nie odp.

A nie wiecie czasem czy jest gdzieś w sieci taka prównywarka coś jak na zasadzie telefonów albo tak jak MgrLukash mi napisał wcześniej różnych modeli????????

Nawet tak jak pisałeś 80tys..

Tylko że ja mam ofertę na 68tys netto na tego JD.

Opłaca się dołozyć te 15 tys i wziasć MC?????

Dużo czytałem o JD i dużo piszą i raczej przeważają komentarze że one są bardzo mało awaryjne....

Szczerze to juz zgłupiałem ....

Poszukam jutro może gdzieś tej oferty to napiszę dokładnie jakie ma mieć wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

[...]

Mam do wydania na ciągnik ok 80-90 tys netto[...]

To w koncu ile masz na ten ciągnik bo już się pogubiłem :wacko:

 

Dealer Ci raczej nie odpisze <_< najlepiej zadzwon :)

 

Czytałeś o serii 5E czy tylko tak ogólnikowo o wszystkim po trochu?

 

Za 68 000zł netto to mi nic poza Belarusem 592 do głowy nie przychodzi -_-

Możne i ten rusek będzie lepszym wyborem od tej Indyjskiej imitacji Jelenia :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Sorki po....bało mi sie 86 tys netto.

To jest chyba cena wyjściowa ale ma mi tam dołożyc przednie błotniki, przedni tuz, pług do odsnieżania, zatrzaskowe belki i coś tam jeszcze....

A dlaczego piszesz"indyjska imitacja jelenia"???

Pozbierałem troszke namiarów, jutro poszukam ceny tego MC CL 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Czytając ten temat, doszedłem do wniosku, że @mrup wybrał już ciągnik. Ja osobiście nie pokusiłbym się na tego JD choćby ze względu na to, że "legendarna" jakość dotyczy serii premium, a nie segmentu ekonomicznego, jaką jest seria 5e. Moim zdaniem, 5e jest ciągnikiem o bardzo słabych parametrach, za zbyt dużą cenę, prawdopodobnie spowodowaną zielono - żółtą barwą, którą bym się nie sugerował.

Osobiście przy takim budżecie wybrałbym inny ciągnik o lepszych parametrach przekładni i hydrauliki.

Jak napisali koledzy wcześniej zastanawiałbym się nad NH TD i McCormickiem, no może pomyślałbym jeszcze o zetorze, chociaż nie pałam sympatią do tej marki.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

No powiem Panie Michale że jeszcze się nie zdecydowałem...

Jak pisałem na początku, to ma być zakup na PROW "Modernizacja....", W tej chwili jestem na etapie rozpatrywania wniosku.

Przy jego składaniu musiałem załączyć ofertę i załączyłem ofertę na FARMTRAKA 60KM.

Później na targach w Kielcach widziałem własnie tego JD, były także MC i NH ale z tego co pytałem to były dużo droższe i jeszcze nie miały pneumatyki za którą trzeba było sporo dopłacić.

Przyznają że kusi mnie "JELEŃ", ale po to właśnie założyłem ten temat aby poznać jego wszystkie + i -. No i oczywiście poszukać jakiejś rozsądnej alternatywy.

Dzisiaj dzwoniłem w sprawie ceny tego MC CL80 i jutro mam dostać ofertę na niego ale to będzie ewentualnie ciągnik nowy tylko ze z 2009 lub 2010 roku i coś koło 115 tys brutto.

Jak dostanę ofertę to Wam napiszę.

A mam jeszcze do Ciebie MichałR pytanie.

W czym mianowicie ten JD jest gorszy od tych MC i NH??, który z tego co słysdzałem jest jeszcze droższy od MC o kilkanaście tys (mówie o tej mocy ok 75KM). O MC to mi tam MgrLukash cos napisał, ale może coś o NH????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

A jeszcze co myślicie o ciągniku CASE 70 seri JX????

Może ktos wie jaka jest jego cena netto w wariancie standard???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Case JX70 to to samo co NH TD5020 różni się tylko i włyłączne wyglądem ;)

Z regóły Case są droższe od NH o kilka tyś.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Więc porównując JD 5075e i NH td5020 mogę stwierdzić:

- silnik mniej więcej tej samej mocy i ten sam moment obrotowy (JD 73KM i 276 Nm NH 72 KM i 280 Nm), jedynie to, że większa pojemność w NH

- przekładnia w NH lepsza, bo 12x4 (chyba taka jest w standardzie a jd 9x3

- udźwig na kulach 3000 kg u NH i tylko 1800 kg u JD

- Masa w katalogu jd nie jest podana ale dopuszczalna to chyba 4 t a u NH 5400 kg

- fabryczna kabina w NH na pewno jest lepsza niż Koja (chyba) w JD

Cena nh jaką znalazłem na af to chyba coś koło 95 tyś. netto ze sprężarką.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Hej....

Podzwoniłem dziś i ma się to mniej więcej tak że MC kosztuje w podst. wersji około 99tys netto + pneumatyka.

NH to koszt koło 94 tys netto + pneumatyka 6 tys netto

JD 90 tys netto z pneumatyką i tymi dodatkami co pisałem.

Opłaca się dołożyć tą dychę do tego MC?????????????????????

A co myślicie o tym Farmtraku 675DT 75KM, on kosztuje ok 80 tys netto??????

Edytowano przez mrup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Myślę, że się opłaca, no i nie wziąłeś pod uwagę, że podali ci ceny przez telefon, a jak dojdzie do podpisywania umowy, to myślę, że jakieś 5 tyś. zł uda ci się jeszcze obciąć z tej ceny.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Jak bylem w Kielcach to sobie troche popatrzyłem na JD. Posiedziałem w środku i stwierdzam, że:

Kabina dość mała, wejście strasznie wąskie

ilość biegów trochę za mała aby dobrać odpowiednią prędkość do pracy

plastiki w kabinie strasznie marnej jakości, włączniki kierunkowskazów, świateł etc. wyglądają marnie, są niemiłe w dotyku i sprawiają wrażenie jakby zaraz miały się połamać. Wszystko jakieś takie "tępe".

 

Fakt, że cena jest przystępna ale to nie jest jakość John Deere.

Wcześniej też byłem napalony na ten traktorek jako pomocniczy ale mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Zgadzam się z tą kabiną....ale ten ciągnik to nie tylko kabina.....

Bardziej chodzi mi o silnik, skrzynię i wyposażenie.

A wybierając miedzy tym JD a farmtrakiem 675 DT??? W tym farmtraku też siedziałem, nawet nim jeździłem i powiem Wam że dla mnie to ta kabina to nie jest wcale lepsza niż ta w JD.

W sobotę jestem umówiony u deelera NH zobaczyć tego T4... zobaczymy....

A mam takie pytanko, mianowicie; z czego wynika zwiększenie mocy ciągnika przy takiej samej pojemności i liczbie cylindrów????

Tzn. np. z tymi JD, silnik 3 cylindrowy taka sama pojemność a jest dostępny z 55, 65 i 75 KM????

I z czego wynika różnica w cenie jeżeli jest to ten sam silnik, skrzynia, no i w ogóle wyposażenie czy kabina jest ta sama a różnica w cenie sięga często kilka-kilkanaście tys????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

interesuje mie ciągnik na 25ha marki Reno MF lub MTZ od 60km do góra 80 i oczywiście z napędem 4x4.I nie wiem jaki ciągnik z tego przedziału był by lepszy. Głównie będe się kierował wytrzymałością,dostępności części i oczywiście przy dzisiejszych cenach ON spalaniem, i żeby nie miał dużo elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja proponuje ci mf 3060 w przedziale 35-40tys oraz szukaj rocznika 1990-1993 starszych nie szukaj poniewarz przebiegi sa strasznie zawyrzone typu 6tys mth lub 8tys mth.Maja bardzo ekonomiczne silniki (perkins) dostepnosc czesci zamiennych bedzie lepsza jak i cena w poruwnaniu do renault poniewarz istnieja tansze zamienniki MTZ-ta sobie daruj sa tanie w ekspoatacji ale czesto zdarzaja sie w nich usterki

Nie przerazaj sie elektronika w mf-ach jest wiele tematow na af typu dlaczego sie swieci kontrolka rozwiazaniem jest albo zasniedziale przewody albo stary zurzyty niewymieniony olej lub innego typu drobnostki sam chcialbym sobie zafundowac sobie takiego mf-a

http://allegro.pl/massey-ferguson-3060-i1554275095.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-3065-3065-A54034.html


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

A może byś wybrał coś z ciężkiej serii Ursusa albo Zetora np 914 albo 8145. Są to mocne ciągniki, trwałe i elektroniki nie mają za dużo na takim areale jaki masz powinny zdać swój egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj