Skocz do zawartości

Ciągnik na 30 ha

1186 odpowiedzi na ten temat

#581 Share deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:16

Ciągnik na 30 ha Za 35 tys kupisz ladnego mtz z lat 97\98 na szerokim ogumieniu lepszy od 914 mniejsze spalanie mf 690 dobry wybór(brak pneumatyki) jeszcze za tom kase idzie kupic zetora 8245 tylko sprowadzonego osobiscie bo unas to wszystkie odpicowane.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 30 ha Dzisiaj, 10:26
  •  

#582 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:25

Ciągnik na 30 ha tak wiem ale mtz miałem z nim do czynienia nie podoba mi się on zbytnio wymięka z siłą uciągu w porównaniu z u914 a jak nadmieniłem wyżej poszukuje maszyny do pracy ciężkiej z tym zetorem to nie głupi pomysł a co możesz dokładniej powiedzieć o marce mf??? oczywiście o modelach od 80-105KM
wiem że seria 6xx ma niezawodną skrzynie a co do młodszych modeli(60xx) to coś słyszałem że jest problem właśnie z nią a wracając do mtz sztywny jest okropnie... wiec dfacto mtz odpada kategorycznie...

Edytowany przez komet88, 09 styczeń 2011 - 16:09.

#583 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:41

Ciągnik na 30 ha Lukaszjarm@
tak zgadza sie ale rozmawiałem z 3 użytkownikami tych zetorków i z takimi zestawami nie daja rady na ich terenach bo jednak mają lekko równiejsze pola od mich. Myslałem nad przednim tuzem i przyczepić mu obciązniki ale czy to zda egzamin w moim przypadku? Jeśli podnosi tyły kombajnom i zawieszają sie na chederze wiec coś o tym znaczy, prawda?
Właśnie myślałem nad tego typy Belarusem tylko chodzi o awaryjnośc, o silnik sie nie boje, pozostaje skrzynia biegów bo czytałen na AF że lubią wysiadać ale czy to prawda? sami uzytkownicy niech sie wypowiedzą jeśli tacy są w ogóle.

#584 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:45

Ciągnik na 30 ha o kurcze to ty w gorach mieszkasz ?
ja mam pronara 1221A i jestem zadowolony ale mam narazie 250 mth znajomy ma takiego samego i ma 1800 mth tez zadowolony jest . jedno jest pewne trzeba odrazu hamulce wyregulowac bo tarcze sie spala no i pompa hydrauliki tez czesto wysiada bo slaba jest ale na gwarancji zakladaja wzmocniona i jest juz ok

#585 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:57

Ciągnik na 30 ha powiem, że tak jakby. Moja i okoliczne miejscowości są polożone na takim terenie i nic nie poradze. Fakt, że mam i równe kawałki co by inni nazwali górami. Kazdy nieznajomy przejezdny sie dziwi, ze my na takich górach obrabiamy ziemie. Poważnie zapraszam do powiatu Zamojskiego do gminy Grabowiec:)

powiem, ze ja jakoś do Pronarów nie jestem przekonany. Niby to samo co MTZ ale to nie to ;/
niedaleki sąsiad ma 1025A i to jest porazka. Silnik mu padł po 800mtg jakiś przewód pękł od smarowania czy cos i zatarł, tłumaczył mi ale juz nie pamiętam. Zapytam sie to napisze co dokładnei było. Teraz tylny tuz padł. Agregat został na polu;/ jakiś problem z biegami miał. Pluje sobie w brode teraz, ze Zetora nie wziął. Dlatego ja obliguje za czymś konkretnym. Myslałem o JD, Fendt ale sam juz nie wiem. Z jednej strony nowy tani w utrzymaniu Belarus a z drugiej Swiatowy ciągnik po nikomu nie znanych przejściach.

#586 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:12

Ciągnik na 30 ha no no przyznam grabowiec to górki znam te tereny mieszkam w gminie miączyn ;)

Edytowany przez komet88, 09 styczeń 2011 - 18:16.

#587 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:11

Ciągnik na 30 ha pomysl moze w tym kierunku co ja.. o D-F agrofarm 430 albo K610 np

#588 Share krystianenzo

krystianenzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:moto rolnictwo technika

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:03

Ciągnik na 30 ha o brykal tez na af?:))

#589 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:13

Ciągnik na 30 ha a jak;)

tyle ze ja to nie wiem jak sie wyrobie z MR bo teraz buraki itd i nie ma kiedy w tej sprawie jezdzic.. i mozliwe ze zakup sie odlozy na nastepny jakis program o ile bd...

ale na testy itak wezniemy;)

Edytowany przez Brykal, 09 styczeń 2011 - 21:15.

#590 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:34

Ciągnik na 30 ha O prosze prosze jaki ten Swiat mały B)

trzeba coś poszukac jeszcze, popytać moze akurat coś trafie w ładnym stanie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:56

Ciągnik na 30 ha oj mały mały XD a ja nadal konkretów nie mam co do motoru napędowego w moim gosp. ;/

#592 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 00:00

Ciągnik na 30 ha komet88 szukaj Fendt'a serii 30x tylko starannie obadaj sprzęt przed kupnem, bo kasa jaką dysponujesz to dolna granica za ten traktor. Pewna niepewność zawsze pozostanie, ale to jak zwykle przy używanym. Jeśli chcesz starszą i solidną maszynę z mniejsze pieniądze to Renówka będzie dobra, albo MF z serii 6xx. A 6 cz 4 cyl, to musisz sam zdecydować co ci się przyda bardziej w przyszłości. Przynajmniej ja bym się nie bawił w Ursusa, tym bardziej w MTz'a nawet za cenę znacznie tańszego serwisu. Zachodni sprzęt oferuje lepszy komfort, lepszą wydajność, a części jeśli potrzebne to sporadycznie. Same to solidne maszyny, ale zdarzają się awaryjne przypadki. Jeśli miałbym na miejscu jakiś pewny to bym brał, ale jak masz ściągać z daleka to nie ograniczaj się do jednej marki.

Dzisiaj praktycznie jest taki wybór na rynku używanych, że można przebierać i grymasić. A czy się wpakujesz w jakąś minę to już nie do się przewidzieć. Musisz trochę pojeździć, siedząc w domu i oglądając oferty nic dobrego nie znajdziesz, a w ciemno tym bardziej nie kupisz. Pooglądasz z bliska kilka traktorów to sam dojdziesz do wniosku, który będzie najlepszy.

#593 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:12

Ciągnik na 30 ha Właśnie tak to wygląda, jak radzi @John, sam też trzy lata temu szukałem mocniejszego ciagnika z racji zamieszkiwania na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego :D,
i miał być to ( po przestudiowaniu wielu wypowiedzi użytkowników ) tylko zachodni używany. Po iluś tam oglądnięciach wybór padł na starego dutza dx110, który nie zawiodł juz przez 3 lata użytkowania. Może tylko go wymienię na mocniejszy, bo 102 konie to u nas czasami nie za dużo. Marka moze być różna, liczy się jak własciciel go eksploatował, a nawet nacja - po francuzach są w większości wyeksploatowane, chociaż moj jest z Francji ale z pod Niemieckiej granicy.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#594 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:40

Ciągnik na 30 ha tak tak masz racie ja nie kończę swoich poszukiwań na allegro o nie jeżdżę oglądam porostu chciałem małych wskazówek w jakim kierunku popatrzeć najlepiej też mi powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach takiego XX traktorka już obejrzałem ponad 10 i jednym słowem jestem zniesmaczony ale jak nadmieniłeś za takie pieniążki wiadomo. nie szukam zbyt drogiego traktora ponieważ gospodarstwo w przyszłości będzie tylko dla mnie dodatkowym źródłem pieniędzy przestawię produkcje na zboże (mniej czasochłonne) i po prostu szukam dobrego i nie zawodnego pojazdu! jestem za 4cyl. lub 6cyl perkinsa też bym wolał kupić od rolnika który ma ten traktor i wiadomo dbał o niego bo do ściąganych wiadomo różne cyrki czytałem na forum... dobieram możliwości i w miarę możliwości rozglądam się po okolicy kto ma taki model i pytam go jak mu się sprawuje mam znajomych mają 914 i nie narzekają cenią sobie go ale też nie jestem specjalnie zanim (komfort pracy no chyba że delux) no niestety tato się uparł ale walczę z tym liczyłem na jakiegoś mf z serii 30XX mianowicie 3070 czy ..80 ale doczytałem o nich że ta skrzynia siada, no wiadomo że jak taki pan XX naleje do niej hipolu to padnie proste ale też słyszałem że ten problem nie występuje w rocznikach 90< czyli jak bym trafił na taki 93r nawet jeśli trzeba będzie dołożyć trochę kaski to czy warto??? chodzi mi porostu o coś czym pojadę i w pracy nie padnie mi pozdr. czekam na wypowiedzi

#595 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:37

Ciągnik na 30 ha W zamian za tego MF 30xx szukaj Fendt'a 30x oba mają skrzynie 40, MF trochę więcej przełożeń, W przypadku Fendt'a możesz trafić również z EHR... Fent trochę starsza konstrukcyjnie maszyna, ale pewniejsza, o ile jego stan nie wskazuje inaczej. Po ilościach zgłaszanych tu na forum problemów z wymienionymi wcześniej traktorami, można powiedzieć, że seria 30xx jest awaryjna. To są pierwsze MF'y z tak rozbudowaną elektroniką i tak zaawansowaną skrzynią biegów - niestety efekt wieku dziecięcego widać jak na dłoni. Non stop ktoś zgłasza jakiś problem z tymi 2 układami, co nie wróży dobrze. Były głosy o manipulacjach w elektronice by "uciszyć" kontrolki błędów. Traktory z takimi problemami spokojnie można nazwać awaryjnymi ponad miarę i nie zmienią tego przypadki kilku zadowolonych użytkowników.

Też nie tak dawno szukałem traktora i po oględzinach kilkunastu sztuk, przyjąłem, że większość rolników raczej nie dba o solidny serwis, dlatego skreśliłem modele traktorów z problemami występującymi z powodów taniej eksploatacji. A tak jest w przypadku tej serii MF.

Z tego co się naoglądałem i nasłuchałem spośród wszelkiej maści użytkowników i handlarzy najlepiej sprawuje się seria 31xx MF'a. I jeśli tak bardzo chcesz MF z tego okresu produkcji szukaj właśnie spośród tych modeli.

Jednym słowem, do MF'a serii 30xx nie warto dopłacać, mimo że ładnie wygląda i jak na swoje czasy posiadał bardzo rozbudowaną skrzynię, która jest super do czasu aż się posypie.
Moim zdaniem warto dopłacić do Fendt'a, Renówki, zadbanego 914 itp...

#596 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:25

Ciągnik na 30 ha ok ustosunkuje się do twojej rady a teraz powiedz na co zwracać uwagę na oglądaniu takiego traktora???

#597 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:36

Ciągnik na 30 ha Oglądać to się można na dziewczyny. Traktorem trzeba się przejechać, posłuchać jak pracuje zimny, jak szybko łapie temperaturę, sprawdzić przodek, blokady, jak biegi wskakują, luzy na tuz, wycieki, oczka oleju w chłodnicy, datę produkcji opon, warto mieć miernik ciśnienia oleju by sprawdzić kondycję pompy, hamulce, wygląd oleju na bagnecie... wymieniać można w nieskończoność. Ogólnie przyczepił bym się do wszystkiego co tylko można, często daje to obraz jak traktuje sprzęt obecny właściciel, u rolnika rzuć okiem na gospodarkę i stan pozostałych maszyn - jak są zniszczone, to traktor jest w takim samym stanie, tylko przygotowany na twój przyjazd. U handlarza raczej usłyszysz tylko same zalety maszyny, wady musisz sam skrupulatnie wyszukać.

Ogólnie kupno używanej maszyny to przejeb...a sprawa.

#598 Share komet88

komet88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 07:52

Ciągnik na 30 ha cenne rady ;p dziękuje.

#599 Share Lukasz690

Lukasz690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 08:43

Ciągnik na 30 ha Mf 690...u mnie pracuje na 28 Ha i daje rade..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Jarekmf255

Jarekmf255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,, rolnictwo