Skocz do zawartości

Ciągnik na 30 ha

1186 odpowiedzi na ten temat

#541 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 09:31

Ciągnik na 30 ha kolego celuje w 4-cylindrowca

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 30 ha Dzisiaj, 10:05
  •  

#542 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 20 wrzesień 2010 - 11:08

Ciągnik na 30 ha Aha, poprostu DF o mocy 82 KM będzie ci ograniczał możliwości zakupu sprzęu ja też tak miałem wydawało się że Dx4.50 wystarczy a tu po roku zrodził się pomysł żeby nabyc dobrą prasę rolującą z rotorem i nożami...
A do takiej trzeba ok. 100KM ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#543 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 16:07

Ciągnik na 30 ha a są jakieś df 4cylindrowe o mocy 100hp czy coś kolo tego??
a może inaczej ile taki DF 6cylindrowy pali i jak to w porównaniu z 4 cylindrowym JD wychodzi

#544 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 wrzesień 2010 - 16:59

Ciągnik na 30 ha Ja tam mam JD i polecam JD, mój 6100 pali od 6 do 7l na mth, pług 3x50, gruber 2.2m z wałkami, agregat uprawowo siewny aktywny 2.5m. Jak narazie 100mtg u mnie zrobił i nic, sprowadzony z Angli ;) Ciągnik dobry nie narzekam, mógłby mieć troszkę więcej mocy, ale cóż daje sobie radę spokojnioe w tych maszynach więc nie jest źle ;) Ja bym kupił 6400 lub 6600, nie ma co się bać elektroniki bo nie ma jej tam aż tak dużo. Komfort bardzo dobry, DF są droższe, bo wychodziły od 98 roku jeśli sie nie myle, ale ja i tak bym wziął JD, duży plus to rama :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#545 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:40

Ciągnik na 30 ha

a są jakieś df 4cylindrowe o mocy 100hp czy coś kolo tego??
a może inaczej ile taki DF 6cylindrowy pali i jak to w porównaniu z 4 cylindrowym JD wychodzi

Jest kilka 4 ok.100KM
Agrotron 105 - 105KM
Agrotron 100 -99KM
Agroplus 95 - 95KM
Agrostar 4.78 - 100KM
Agrostar 4.71 - 95KM
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#546 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 20:24

Ciągnik na 30 ha kolego elektroniki się nie boje wręcz przeciwnie:) jd 6600 to juz jest 6 i w przypadku JD to jest różnica w spalaniu miedzy 4 a 6. Zaraz obejze te DF jak to wyglądaja te modele:) dziekuje MGRLukash

dzisiaj znalazłem na allegro ładne Case MX100c wiecie coś o nich??

#547 Share michaelo90

michaelo90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:11

Ciągnik na 30 ha witam.jestem posiadaczem jd 6300 i zlego slowa nie moge o nim powiedziec a to ze duzo pali to mit.posiadamy go od 3 lat i troche mth juz nim zrobilismy ponad 1,5 tys.jak narazie zadnych awarii nie bylo,no ewentualnie spalony bezpiecznik, i czyszczenie smoka ssacego paliwo w baku.ale to zaraz po jego zakupie.w tym roku przy siewie z agregatem uprawowo siewnym (brona aktywna 3m i poznaniak) w lzejszej ziemi wyszlo mi cos okolo 7 litrow na hektar,przy orce to okolo 12 litrow na hektar (na 70 litrach bylo zaorane jakies 5 ha w tym 2 borowiny.oczywiscie jeszcze przejazdy trzeba odliczyc wiec cos kolo tego wychodzi) wiec obalam mit o spalaniu,jak sie nie ma odpowiedniego sprzetu to wiadomo ze bedzie wiecej palil. a jesli chodzi o podzespoly to konkret.silnik i skrzynia sa super (power quad).komfort samochodu osobowego opel astra 1 jesli chodzi o wyciszenie.u mnie tylko klimy brak niestety.a jesli chodzi o podnosnik to ten udzwig co ma to spokojnie wystarcza.co mu sie podczepi to podniesie wiec wiecej nie trzeba.bo wydaje mi sie ze ciagnik 90KM o udzwigu 6 ton to nie ma sensu bo siewnika z agregatem 4m i tak nie podczepi.
ps. w dowodzie rejestacyjnym mam napisane ze wazzy 5320kg z 500kg obciaznikow a nie 4tony.a uciag to 32500kg. to tyle polecam ciagniki z tej serii bo maja wszystko co trzeba, bez zbednej elektorniki...

#548 Share szamot

szamot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:55

Ciągnik na 30 ha ja miale siedem lat jd 2850 teraz mam od maja 6130 i nic lepszego

#549 Share Jarek1709

Jarek1709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 październik 2010 - 18:05

Ciągnik na 30 ha Farmer to dziadostwo,skladak silnik John Deere a reszta jakaś wloska,znajomy ma i porażka.Linke od gazu już 5 razy wymieniał bo sie zgrzewa chyba jest za blisko kolektora wydechowego.Poza tym duzo pali jak na swoja moc.

#550 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 październik 2010 - 20:46

Ciągnik na 30 ha A co myślicie o nowym ciągniku Farmtrac 690 DT ?? po mam zamiar wziąć na dofinansowanie a u mnie to duży kredyt nie wchodzi w grę i jaki jeszcze ciągnik polecacie?? ciągnik wchodzi do granicy 150 tys netto.
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share FFTH

FFTH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:58

Ciągnik na 30 ha do: ferdek255
Miało być o ciągnikach a nie o wynalazkach.
Jak chcesz wydać 150 tyś, to proszę zainwestuj te pieniądze, a nie chcesz kupić jakieś dziwactwo, które za 10 lat nikt nie kupi od Ciebie.

Za dziesięć lat będziesz chciał sprzedać ciągnik, którego teraz kupujesz.
Warto się zastanowić co kupić, aby później nie mieć problemów ze sprzedażą lub aby nie oddać sprzetu za darmo.

Nie kupuj dziadostwa, postaw na coś zachodniego, ale koniecznie ze sprzęgłem mokrym i półbiegami - bez takich rzeczy już się
nie da pracować w dzisiejszych czasach.
Nawet niektóre zachodnie sprzęty nadal mają w standardzie suche sprzęgło.

Bez obrazy, ale 30 ha to ani mało ani dużo.
80 czy nawet 90 koni to za mało, aby zaczepić agregat uprawowo-siewny aktywny ( no chyba, że masz słabe ziemie i bierny Ci starczy ).
Najlepszy jest ciągnik 6 cyl. bo jest on rozwojowy w sensie jak Ci dojdzie 30 dzierżawy to masz już konia.

Dobre 4 cyl też da radę na 30 ha, ale musisz wiedzieć, ze nie jest to ciągnik zbudowany po to by ciągać pług cięższy jak 1200 kg
( czyli lekki pług ).

Powiem tak, 8 lat temu kupiliśmy traktor 4 cyl. pług do tego, który ważył 1000 kg i agregat uprawowo siewny bierny i to na wózku ( więc
do nawracania kupę miejsca potrzeba ).
Hektarów nie ubywa tylko przybywa.
Agregat bierny do bani.
Siewnik polski sprzedaliśmy po roku. Kupiliśmy używany Amazone D7 ( 100 razy lepszy od tego polskiego dziadostwa ).
jakoś się sieje, ale to nie to co być powinno z uwagi na agregat.

W tym roku kupiliśmy ciągnik, ale już w końcu 6 cyl. Różnica taka, ze nie wiem co. Szóstka to szóstka.
Co podczepisz to idzie. teraz już można zbierać kasę na aktywny agregat, no i na lepszy pług.

Chodzi mi o to, że 8 lat temu też myśleliśmy, że po co nam taki duży ciągnik 6 cyl. Przecież ha tylko było 30 i w ogóle.
jak byśmy w tedy kupili 6 cyl to przez następne 10 nie sprzedawalibyśmy go, bo nie był by za mały teraz.

Ludzie będą się pozbywali ziemi z uwagi na likwidację krusu - więc ziemi będzie przybywało i przybywało.

Wiem, mętlik w głowie, ale jak teraz pomyślisz to mniej problemów będziesz miał w przyszłości.

Pozdrawiam

#552 Share zetor9585

zetor9585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 17:51

Ciągnik na 30 ha witam jaki ciągnik wybrać na 26ha ziemi ornej 3 ha łąki, miałby by to główny ciągnik w gospodarstwie, chodzi mi o zetora lub ursusa ale co wybrać 4 cylindry czy 6, ursus 914,1014 czy 1224, zetor 8145 lub 12145, dysponuje maxymalnie 35 tysięcy

#553 Share WACO23

WACO23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 21:01

Ciągnik na 30 ha 6 cylindrów to chyba niema potrzeby.Ciągnik 4 cylindry z turbo lub bez powinno wystarczyć to już zależy od różnych czynników ...ziemia ukształtowanie tereny sprzęt itp..

#554 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 11:49

Ciągnik na 30 ha Witam. W przyszłym roku planuje zakup nowego ciagnika w przedziale 100-110KM z ładowaczem. Na ten cel miałbym do przeznaczenia max 250tys. Byłby to ciągnik główny w gospodarstwie, pracował by na początku na areale 20ha, ale stopniowo powiększał bym wielkośc gospodarstwa. Współpracował by z pługiem obracalnym, agregatem uprawowo-siewnym, prasą rolującą, rębakiem i byc może z kosiarką bijakową wysięgnikową a w zime z pługiem śnieznym. Oprócz pracy w godpodarstwie świadczył bym nim usługi. Ciągniki jakie biorę pod uwage to JD 5R i 5M, nowy URSUS 8034 i Pronar P5. Jestem równiez otwarty na wasze propozycje.Wiem ze te ciagniki które podałem to zupełnie różne klasy jakościowe i zajmujące zupełnie różne pozycje na rynku, ale akurat te marki i modele przypadły mi do gustu. Z chęcią chciałbym sie dowiedziec równiez w co warto jest doposażyc ciągnik z opcji (chodzi mi głównie o JD ponieważ tam jest najdłuższa lista). Również chciałbym poznac waszą opinie na temat skrzyni automatycznej w JD 5R jak się sprawuje i czy warto za nia dopłacac. Oczywiście klimatyzacja, fotel pneumatyczny, radio i EHR to podstawa i jestem tego świadom. Dodam że jeszcze nie rozmawiałem z żadnym dilerem i najpier chciałbym usłyszec opinnie użytkowników bądź osób które mają stycznośc i wasze rady. Pozdrawiam Sebastian

#555 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2010 - 00:46

Ciągnik na 30 ha Okazało się że nie mam szans na PROW więc zapytam was o poradę co byście polecili na ok 40ha. będę dysponował ok 120tyś zł. ziemie różne od 2 do 5 klasy, ciężkie(8ha) średnie (ok 25ha) lekkie(7ha). Nie prowadzę hodowli.

#556 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:08

Ciągnik na 30 ha a co lepiej kupic na 36ha Fendta 415 vario czy JD 6330 Premium dodam ze ciagnik ma pracowac przy warzywach i ziemniakach...?

#557 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:44

Ciągnik na 30 ha

Okazało się że nie mam szans na PROW więc zapytam was o poradę co byście polecili na ok 40ha. będę dysponował ok 120tyś zł. ziemie różne od 2 do 5 klasy, ciężkie(8ha) średnie (ok 25ha) lekkie(7ha). Nie prowadzę hodowli.

Hmm... ale chodzi o ciągnik główny czy pomocniczy?

Jeśli główny to coś ok 90-125KM np:
http://moto.allegro....1370561410.html
http://moto.allegro....1351985384.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#558 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:34

Ciągnik na 30 ha Witajcie mam do was pytanko odnosnie 2 ciagnikow na 30ha mam na oku dwa modele Pronara 82TSA z roku 2002 a MTZ82 z 1997r (mało mtg.) Oba ciągniki pochodza od 1właściciela co poradzicie

#559 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:38

Ciągnik na 30 ha To co podałeś to wogóle nie ten sam przedział cenowy, oczywiście ze bierz pronara, turba Ci nawet napis MTZ na masce nie zastapi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share luki2104

luki2104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:44

Ciągnik na 30 ha chcialbym kupic nowy ciagnik po glowie chodzi mi proximka power tylko nie wiem jaka chcialbym kupic tura tylko nie wiem czy do nowego ciagnika czy wziac go do 7340 z 204 roku