Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mister    54

No więc kolega od NH już odradza zetora jak w większości tematów i jak w większości sie myli. Kiedyś już dyskutowaliśmy na ten temat i sprawa była jasna.

Co do tematu to nie 8441 tylko teraz jest 85 ;p a ta cena 140 tys to już z turem czy bez bo można było by pomyśleć o plusie lub powerze ?

Na ten areał jak najbardziej ;D wyposażenie no to w zwykłym proxie no to rewers, szersze opony, obciążniki na tył w koła. No a reszta to już zależy od zasobów portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

i znowu mam sie z wami kucić nie chce mi sie bo nie mam czasu muszę wyjsc w pole a właśnie to zaczołem ja nie jestem za zetorem i ja wiem dlaczego i już nigdy tego nie zmienie :( muszę napisać chyba do gazety żeby zrobili nh kontra zetor ciekawe co im by wyszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

No dobrze a powiecie mi czym rózni się power od zwykłej i plus od zwykłej ? Jak myslicie zmieszcze się w 140 tyś chciałbym aby w tych pieniądzach był tur ale wiadomo jak bd trzeba to się dołoży. Na rewersie mi zalezy ale na mechanicznym. I jechcze jedno pyt. Czy kazda ma przycisk sprzęgła na dzwigni od biegów ? Sory ale troche ciemny w nich jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

NIE KAŻDA MA PRZYCISK tylko power, 140 z ładowaczem nie wystarczy chyba że mniejszą proxe wezmiesz


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Power - Rewers elektrohydrauliczny, 3 półbiegi na każdym biegu, przycisk sprzęgła na drążku zmiany biegów, dłuższa od plusa o 13cm , sprzęgło elektryczne.

Plus - rewers mechaniczny, 1 półbieg,

Z turem Power wyniesie około 140 netto a no i zależy z jakim turem.

Jak ci zależy na mechanicznym to zwykła za dopłatą za rewers lub Proxima plus gdzie rewers masz w standardzie. Przycisk sprzęgła ma tylko power.

Moim zdaniem jak się będziesz dobrze targował to dostaniesz Plusa z turem za ok 140 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

Mister rozumiem ;D czyli doszłem do wniosku ze Plusa mozna smiało brac. Chciałbym tura marki Zetor tego 120 czy jakoś tak. No dobrze a ktura ma wzmocniony moment obrotowy ? Musze naprawde dobrze pomyslec bo 8541 plus będzie lepsza od tej zwykłej hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No więc Plus w takim nie najgorszym i nie najlepszym wyposażeniu +/- 130 tys i ładowacz Trac-Lift 120 pewnie jakieś 20 tys więc na pewno z tego trochę utargujesz ;D

Tak plus lepszy od zwykłej gorszy od powera ;p Max. moment obrotowy chyba wszystkie 85-tki mają takie same ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

Czyli 150 razem więc coś się na pewno utarguje bo prasa sipma wchodzi w grę i owijarka więc.. Ja się trochę boja POWER dlatego ze mają już trochę elektroniki ;// a wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To już zależy od Ciebie co wybierzesz ale powerka weszła nie dawno na rynek i przez ten czas to jeszcze nie wypróbowane. W moim przypadku wziąłem plusa i agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Nam diler jak sie pytalismy przez telefon ot tak bez żadnych negocjacji za zwykla Proxe 85 z obciaznikami przod, tyl + Trac lift Sl120(samopoziomujący chyba ale bez 3 sekcji) + krokodyl + chwytak do balotow + lycha + paleciak z 2009 roku za 140 000 zl brutto nam zaspiewal. Jak nie potrzebujesz paleciaka to sie wyrowna bo to samo za 3 sekcja bys musial doplacic. Teoretycznie trzeba byloby 2 000zl za rewers doplacic ale to sadze ze i tak jeszcze bys zszedl z ceny podczas negocjacji a przypominam ze to byla cena za 2009 rocznik jeszcze.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor53400 wejdz w galerie wpisz td5030 zobacz z jakim sprzętem pracuje ten ciągnik a póżniej zapni ten sprzet do swojego i zobaczysz czy to ten sam poziom bo jak jakiś nie doświadczony użytkownik przeczyta twoje posty to pomyśli ze zetor pali jak mf255 ciągnie jak jd i jest bezawaryjny jak fend. weż ty przestań juz krytykować tego nh td5030 bo to ciągnik nic gorszy od proxy tylko ty takie głupoty piszesz-kazdy kto wie cos na ten temat to sie smieje z ciebie wiesz-nie bede sie z tobą kłucił bo to nie ma sensu .ps-NH td5030 moze nalezało by porównywać z proxima 65 bo spalanie jest takie samo a doposazając proxe 65 tak ja td5030 to cena też jest identyczna wiec co tu duzo pisać jesli proxa 65 pali tyle co td5030 a pali to ciekawe czy tez tyle zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak więc zgodnie tak jak zaleciłeś zobaczyłem w galerie NH i przy pierwszej fotce już znalazłem kilka awarii podanego przez ciebie modelu hehe... wymieniał ich nie będę bo to NIE ten temat i nie ten dział nie będziemy się kłócić z wami w każdym temacie. Co to tych awarii podzielę się chętnie nimi na PW. A ten agregat co zapewne masz na myśli... nie jest jakiś nad zwyczajny. Ja proxima ciągnę Unie Ares L/Z waga +/- 1200kg pusty dodam że mam połowę obciążenia na przodzie. Więc biorąc pod uwagę parametry NH i takie samo obciążenie na przodzie NH oglądałbym chmurki. Także Zetor53400 prawdę pisze a bynajmniej wszystko na to wskazuje.

No ale powracając do tematu to prawdą jest ze jednak trochę to będzie kosztować a we wcześniejszym poście dodałem cenę ładowacza bez osprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mister-kilka awarii ? moze wymienisz co bo ja tam widze jedną usterke wiec daruj sobie takie wypowiedzi bo piszesz nie prawde a co do tych maszyn to to było do zetor53400 zeby zapioł taki sprzet do swojedo zetora bo twierdzi ze jego zetor lepiej idzie od td5030 a tego sie juz spokojnie nie da czytac. nie twierdze ze td5030 to lepszy ciagnik i mocniejszy od proxy 85 ale nie mowcie ze proxa jest o niebo lepsza bo zetor53400 sugeruje sie tylko danymi z prospektu ktore podaje wkołko i to potwierdza fakt ze to totalny amator w dziedzine ciągnikow bo kazdy kto ma troszke wiedzy wie ze to maszyny porownywalne i ani jeden ani drugi nie pociągnie jednej skiby wiecej anr grubrra metr szerszego wiec poco taka gadka pytam?http://www.youtube.com/watch?v=XUvuCxGHgxE-pokaz pracy zetora 5340-jak na 3*30 to bardzo słabo mu idzie to gdzie mu do td5030.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jozin miałbym prośbe , poczekaj jeszcze tydzień i wtedy zobaczysz co zetor potrafi :( Dzisiaj sie nie udało bo pani w centrali nie dostarczyła jeszcze zboża i nie było sensu robić agregatem. Czy podawanie danych statystycznych jest mało profesjonalną formą opisu ciągnika wg. ciebie ?? bo mnie np. drażnią takie teksty że zetor to złom. bez żadnego argumentu , a dane podaje ponieważ tylko tak wam sie da pokazać ze zetor to nie złom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No więc co do tych awari to galeria NH i tam jest odp. No i nie sądzę zeby ciągnik za 120tys. był zły ale oba mają swoje plusy i minusy. Ja jednak jestem zdania że zetor bedzie lepszy. A tak po za tym to nie ma co się wdawać w polemikę co lepsze bo to nie jest ten dział i temat więc nie róbmy bałaganu na forum.

 

No racja wysokie te ceny. Wydaje mi się jednak, że sporo da radę utargować z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciagniki z pronaru też mają dobre dane techniczne i naprawde tanie cześci i co? dane to nie wszystko-tak czy siak jak i proxa tak i td na ten areał bedą w sam raz i jeszcze duzo zapasu mocy.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

A ja mam pytanie co do tej Proximy...

No bo zwykła 85 ma suche sprzęgło, nie ma żadnych półbiegów, a blokada i napęd włączane są elektropneumatycznie. Czyli więc nawet jeśli byśmy po jakimś czasie zmieszali olej to i tak chyba nic by się poważnego nie stało??

Z kolei ta Plus 85 ma już mokre sprzęgło, półbiegi załanczane elektrohydraulicznie, wałek chyba też, tak więc i oleju pewnie jest tam więcej w skrzyni niż w zwykłej... A i tego oleju raczej już nie wolno było by mieszać i wymieniać go trzeba by było częściej...

To prawda?? Jak tak to i koszty eksploatacyjne tej Proximy Plus będą za pewno wyższe?? A ile oleju w skrzyni jest w zwykłej Proxie, a ile w Plusie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

jozin miałbym prośbe , poczekaj jeszcze tydzień i wtedy zobaczysz co zetor potrafi :) Dzisiaj sie nie udało bo pani w centrali nie dostarczyła jeszcze zboża i nie było sensu robić agregatem. Czy podawanie danych statystycznych jest mało profesjonalną formą opisu ciągnika wg. ciebie ?? bo mnie np. drażnią takie teksty że zetor to złom. bez żadnego argumentu , a dane podaje ponieważ tylko tak wam sie da pokazać ze zetor to nie złom .

Mam akurat obydwa ciagniki u siebie i zetora 5340 i NH TD80D obydwa bezawaryjne pracują od paru ładnych lat z obydwu jestem zadowolony ale nie przesadzajmy z uciągiem często wożę żwir po ok 7-8 ton i pod górkę jakoś nigdy nie musiałem redukować ani jedym ani drugim ale te 20km robi różnicę zetorka prędzej udusi na ostatnim biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Witam. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika do 80 km. Cena do 120 tyś. Może coś z prow uda się załatwić. Zastanawiam się nad Farmtakiem 665 DT ( może większy), Belarus 820. Może jakieś propozycje?? Ciągnik ma być jako główny, posiadam około 20 ha na siano i w tym roku 5 ha na orkę (w przyszłym może więcej). Traktor ma też pracować z turem i skrzatem( koparka zawieszana na podnośnik) :P Aktualnie mam Ursusa 2812 i jest bardzo eksploatowany. Proszę o rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Za te pieniądze kupisz już JD 5070 (70 KM) lub 5080 (80 KM) i będzie to ciągnik 1000 razy lepszy niż Farmtrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banitasnk    0

Jak myślicie jaki ciągnik jest najlepszy za najmniejsze pieniądze?? Taki tani i dobry?? Czy może nie ma takich... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj