Polecane posty

pablo21    29

Ja bym był bardziej za proximo jest lepsza jako ciągnik główny bo pociągniw większe sprzety takie jak agregat uprawowo-siewny, no ale w lekkich pracach spali więcej od lamborghini. r2 76 waży tylko 2900kg(chyba bez obciążnikow) a proxa 8441 ok 4100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal4    0
Napisano (edytowany)

Prosze o propozycje na 30 ha.

 

Dopisz dalsze informacje!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dużo to nie napisałeś

 

Ile kasy chcesz przeznaczyć to ma być nowy czy używany ? Główny czy pomocniczy ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak narazie to temat bez sensu. Napisz coś o wymaganiach tego ciągnika jakie ma spełnić w twoim gospodarstwie.

Jest pełno tematów z ciągnikami na taki areał. Wystarczy tylko poszukać.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Jaki ma być dokladnie, do cieszkiej ziemi, sadu, z TUR-em?, napisz jaśniej...


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Kolega michal4 poprostu z nas żartuje poczytajcie jego tematy: raz sie pyta o ciagnik na 15ha teraz na 30ha, ma dylemat co wybrać czy zetora proksime czy ursuda C-385 :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Poczytajcie sobie posty tego uzytkownika.... trochę to irytujące :lol:

Do @michal4:

A na 30 ha to duzo ciągników by pasowało, zależy w jakim przenzaczeniu?? DO ładowacza czołowego czy co?? jakie masz jeszcze ciągniki?? jaką masz ziemię? z jakimi maszynami chcesz go eksploatować?? :D


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Na 30 ha ? A założył rownież temat jaki ciagnik na 15 ha troche to dziwne .....Lepiej pomozmy wybrac załozycielowi tematu . Za 90tyś to bym wybral Belarusa na moscie krzyżakowym i z turem to bys sie spokojnie w 90tys wymiescil bo z tymi chinskimi wynalazkami to roznie bywa . Niewiadomo jak z czesciami i wykonaniem


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Każdy zachwala swój ciągnik. Ja tez mógłbym powiedzieć, że kup Ursusa, bo jest "super, świetny, mało pali, itp. " Nie o to tu chodzi. Pod uwagę przy kupnie ciągnika należy wziąć pod uwagę, przy czym ma on pracować. Do ciągnika 70 KM nie zahaczysz już agregatu uprawowo- siewnego, bo go zamęczysz. Nie pociągniesz nim 4 obracanej i wątpię tez czy zagonową da radę. Ludzie piszcie tutaj ile i jak ciągnik pali ile ma koni i własne doświadczenia z nim a nie kup ten, bo "sąsiad mówił" (Sąsiad często "dużo mówi" abyśmy tylko mieli coś gorszego jak on ma). Nie kłucie się, co leprze a co gorsze, bo wątpię czy macie po 2 ciągniki (ten, który zachwalacie i ten, który obrzydzacie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

człowieku skad ty sie urwales - na co ci 4skiby obracane na 30ha? ty chcesz orac łącznie 3 dni? to rzeczywiscie ekonomicznie uzasadniony zakup :)

a poza tym na 4skiby obracane to juz potrzeba duzo wiecej mocy niz 70km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Na 30 ha ? A założył rownież temat jaki ciagnik na 15 ha troche to dziwne .....Lepiej pomozmy wybrac załozycielowi tematu . Za 90tyś to bym wybral Belarusa na moscie krzyżakowym i z turem to bys sie spokojnie w 90tys wymiescil bo z tymi chinskimi wynalazkami to roznie bywa . Niewiadomo jak z czesciami i wykonaniem

czy tak w 90 tyś to może być ciężko :) , bo chociaż hydraulikę boscha trzeba żeby ten agregat uprawowo-siewny lub może jakąś obrotówką dzwigało w końcu przód dociążony turem to dzwignie, synchronizowana skrzynia do tura, no i żeby dzieci nie straszyć to plastiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg80    2

Popieram kolegę ale lepszy jest 675DT ma cichobieżną skrzynie, WOM 540/1000. Koszt zakupu do 100 tys. PLN i pali zadziwiająco mało na 20-26 h spokojnie wystarczy. Do tego pług 4 skibowy, agregat 3 - 3,2 m zależy od warunków, nadaje sie do prasy. Praca z TUR'em będzie wygodniejsza ponieważ traktorek posiada rewers mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Ja na twoim miejscu kupil bym New Holland TD8oD albo New Holland TD95D bo sa osczedne i na twoja kieszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0808    0

urusa wybij sobie z głowy,a tak na boku polecałbym belarusa 820-tani i wytrzymały traktor

 

No Ty jesteś normalnie znawca, po co takie brednie pisać!!! Mógłbys chociaż uzasadnić wypowiedź

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
tylko tylko case!!

 

No takich odpowiedzi oczekujemy, wyczerpujaca: ostrzeżenie, następny bedzie ban :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nie piszcie mu tu o zetorach famrtrakach farmerach albo jakis mtz itp jak ma 120 złotych do wydania to niech wyda je jak najlepiej zeby mial jak najbogatrze wyposażenie. no napewno case i Nh w tym przedziale mocy nie są markami wiodącymi prym ale zawsze lepszy niz zetor niz farmer mtz i inne wynalazki ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawkowos    0
witam

macie jakies propozycje po głowie chodzi mi New Holland ale nie wiem jaki a słyszałem np złe opinie na temat TDD

Ja bym wybrał same explorera 3. co przwda za 120 tyś będzie to wersja clasic o mocy silnika 82 km ale uważam że za te pieniądze to najlepszy wybór. Mamy tam silnik deutz turbo skrzynie 15x15 dwie predkości wom 540 i 1000, blokade mostów i WOM włączany elektrohydraulicznie chamulce na cztery koła i to przod chamowany nie przez wał napędowy a poprzez chamulce zamontowane w przednich zwolnicach z możliwością ich odłączenia. A jeżeli moc jast dla ciebie za mała serwis podciągnie ci ją nawet do blisko100 km. Ten silnik w ironie ma 130km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Posiadamy gospodarstwo 35 ha , 2 Ursusy : C-330 i C-360. Zastanawiamy sie nad zakupem używanego ciągnika w cenach od 40 do 60 tys złotych. Naszą uwagę przykuły ursus 914 i 5314. Nie interesują nas inne marki oprócz zetora .Jakie inne ciągniki byście doradzili? proszę o odpowiedź w tym temacie ponieważ mój temat zamknęli z niewiadomych powodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

5314 to jest za mały na tyle ha.

 

A dlaczego nie interesuja was inne marki?

 

Ja na takim areale to mysłabym już o nowym ciagniku jakas Proxima 8441 nowy to zawsze nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że bardzo dobry byłby ciągnik marki Case np:Jx90 bardzo ładnie się prezentuje i jest popularny plus dobry dostęp do części,podaje linka.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

za 60 tys to juz mozna poszukać zetora7340 78km + turbo juz ladnie zamiata i na te 35 spokojnie bedzie dawał rade spokojnie po ciągnie plug 4x30 a na lżejszych ziemiach 4x35 agregat up to max 3m i jak dla mnie to super ciągnik ale swoje wyśorbać tez potrafi ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
Ja uważam że bardzo dobry byłby ciągnik marki Case np:Jx90 bardzo ładnie się prezentuje i jest popularny plus dobry dostęp do części,podaje linka.

w poscie pisze wyrażnie nie interesują nas marki zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj