Skocz do zawartości

Ciągnik na 30 ha

1186 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 maj 2008 - 12:39

Ciągnik na 30 ha Ja bym był bardziej za proximo jest lepsza jako ciągnik główny bo pociągniw większe sprzety takie jak agregat uprawowo-siewny, no ale w lekkich pracach spali więcej od lamborghini. r2 76 waży tylko 2900kg(chyba bez obciążnikow) a proxa 8441 ok 4100kg.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 30 ha Dzisiaj, 12:19
  •  

#262 Share michal4

michal4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 maj 2008 - 14:09

Ciągnik na 30 ha Prosze o propozycje na 30 ha.

Dopisz dalsze informacje!

Edytowany przez robertbara, 29 maj 2008 - 14:50.

#263 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 maj 2008 - 14:11

Ciągnik na 30 ha Dużo to nie napisałeś

Ile kasy chcesz przeznaczyć to ma być nowy czy używany ? Główny czy pomocniczy ?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#264 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 29 maj 2008 - 14:12

Ciągnik na 30 ha Jak narazie to temat bez sensu. Napisz coś o wymaganiach tego ciągnika jakie ma spełnić w twoim gospodarstwie.
Jest pełno tematów z ciągnikami na taki areał. Wystarczy tylko poszukać.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#265 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 29 maj 2008 - 14:16

Ciągnik na 30 ha Jaki ma być dokladnie, do cieszkiej ziemi, sadu, z TUR-em?, napisz jaśniej...
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#266 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 maj 2008 - 14:48

Ciągnik na 30 ha Kolega michal4 poprostu z nas żartuje poczytajcie jego tematy: raz sie pyta o ciagnik na 15ha teraz na 30ha, ma dylemat co wybrać czy zetora proksime czy ursuda C-385 :lol:.

#267 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 29 maj 2008 - 18:28

Ciągnik na 30 ha Poczytajcie sobie posty tego uzytkownika.... trochę to irytujące :lol:
Do @michal4:
A na 30 ha to duzo ciągników by pasowało, zależy w jakim przenzaczeniu?? DO ładowacza czołowego czy co?? jakie masz jeszcze ciągniki?? jaką masz ziemię? z jakimi maszynami chcesz go eksploatować?? :D
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#268 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 29 maj 2008 - 19:00

Ciągnik na 30 ha Na 30 ha ? A założył rownież temat jaki ciagnik na 15 ha troche to dziwne .....Lepiej pomozmy wybrac załozycielowi tematu . Za 90tyś to bym wybral Belarusa na moscie krzyżakowym i z turem to bys sie spokojnie w 90tys wymiescil bo z tymi chinskimi wynalazkami to roznie bywa . Niewiadomo jak z czesciami i wykonaniem
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#269 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 22:56

Ciągnik na 30 ha Każdy zachwala swój ciągnik. Ja tez mógłbym powiedzieć, że kup Ursusa, bo jest "super, świetny, mało pali, itp. " Nie o to tu chodzi. Pod uwagę przy kupnie ciągnika należy wziąć pod uwagę, przy czym ma on pracować. Do ciągnika 70 KM nie zahaczysz już agregatu uprawowo- siewnego, bo go zamęczysz. Nie pociągniesz nim 4 obracanej i wątpię tez czy zagonową da radę. Ludzie piszcie tutaj ile i jak ciągnik pali ile ma koni i własne doświadczenia z nim a nie kup ten, bo "sąsiad mówił" (Sąsiad często "dużo mówi" abyśmy tylko mieli coś gorszego jak on ma). Nie kłucie się, co leprze a co gorsze, bo wątpię czy macie po 2 ciągniki (ten, który zachwalacie i ten, który obrzydzacie) :)

#270 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 czerwiec 2008 - 12:54

Ciągnik na 30 ha człowieku skad ty sie urwales - na co ci 4skiby obracane na 30ha? ty chcesz orac łącznie 3 dni? to rzeczywiscie ekonomicznie uzasadniony zakup :)
a poza tym na 4skiby obracane to juz potrzeba duzo wiecej mocy niz 70km

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 09 czerwiec 2008 - 14:12

Ciągnik na 30 ha zeby było jasno to do 4 obrotowej to i 120 KM nie zaszkodzi :) :)

#272 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 15:53

Ciągnik na 30 ha

Na 30 ha ? A założył rownież temat jaki ciagnik na 15 ha troche to dziwne .....Lepiej pomozmy wybrac załozycielowi tematu . Za 90tyś to bym wybral Belarusa na moscie krzyżakowym i z turem to bys sie spokojnie w 90tys wymiescil bo z tymi chinskimi wynalazkami to roznie bywa . Niewiadomo jak z czesciami i wykonaniem

czy tak w 90 tyś to może być ciężko :) , bo chociaż hydraulikę boscha trzeba żeby ten agregat uprawowo-siewny lub może jakąś obrotówką dzwigało w końcu przód dociążony turem to dzwignie, synchronizowana skrzynia do tura, no i żeby dzieci nie straszyć to plastiki

#273 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 20:52

Ciągnik na 30 ha

tylko tylko case!!

No takich odpowiedzi oczekujemy, wyczerpujaca: ostrzeżenie, następny bedzie ban :angry:

#274 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 17 wrzesień 2008 - 09:44

Ciągnik na 30 ha nie piszcie mu tu o zetorach famrtrakach farmerach albo jakis mtz itp jak ma 120 złotych do wydania to niech wyda je jak najlepiej zeby mial jak najbogatrze wyposażenie. no napewno case i Nh w tym przedziale mocy nie są markami wiodącymi prym ale zawsze lepszy niz zetor niz farmer mtz i inne wynalazki ;]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#275 Share pawkowos

pawkowos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 październik 2008 - 12:34

Ciągnik na 30 ha

witam
macie jakies propozycje po głowie chodzi mi New Holland ale nie wiem jaki a słyszałem np złe opinie na temat TDD

Ja bym wybrał same explorera 3. co przwda za 120 tyś będzie to wersja clasic o mocy silnika 82 km ale uważam że za te pieniądze to najlepszy wybór. Mamy tam silnik deutz turbo skrzynie 15x15 dwie predkości wom 540 i 1000, blokade mostów i WOM włączany elektrohydraulicznie chamulce na cztery koła i to przod chamowany nie przez wał napędowy a poprzez chamulce zamontowane w przednich zwolnicach z możliwością ich odłączenia. A jeżeli moc jast dla ciebie za mała serwis podciągnie ci ją nawet do blisko100 km. Ten silnik w ironie ma 130km.

#276 Share Tomasz0611

Tomasz0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:15

Ciągnik na 30 ha Posiadamy gospodarstwo 35 ha , 2 Ursusy : C-330 i C-360. Zastanawiamy sie nad zakupem używanego ciągnika w cenach od 40 do 60 tys złotych. Naszą uwagę przykuły ursus 914 i 5314. Nie interesują nas inne marki oprócz zetora .Jakie inne ciągniki byście doradzili? proszę o odpowiedź w tym temacie ponieważ mój temat zamknęli z niewiadomych powodów!

#277 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:27

Ciągnik na 30 ha 5314 to jest za mały na tyle ha.

A dlaczego nie interesuja was inne marki?

Ja na takim areale to mysłabym już o nowym ciagniku jakas Proxima 8441 nowy to zawsze nowy.

#278 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:38

Ciągnik na 30 ha Ja uważam że bardzo dobry byłby ciągnik marki Case np:Jx90 bardzo ładnie się prezentuje i jest popularny plus dobry dostęp do części,podaje linka.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#279 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:45

Ciągnik na 30 ha za 60 tys to juz mozna poszukać zetora7340 78km + turbo juz ladnie zamiata i na te 35 spokojnie bedzie dawał rade spokojnie po ciągnie plug 4x30 a na lżejszych ziemiach 4x35 agregat up to max 3m i jak dla mnie to super ciągnik ale swoje wyśorbać tez potrafi ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Tomasz0611

Tomasz0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:40

Ciągnik na 30 ha

Ja uważam że bardzo dobry byłby ciągnik marki Case np:Jx90 bardzo ładnie się prezentuje i jest popularny plus dobry dostęp do części,podaje linka.

w poscie pisze wyrażnie nie interesują nas marki zachodnie