Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hydraulika chyba jest mocniejsza w Farmtracu... A propo komfortu w Ursusie to jak dopłacisz to i tak nie bezie taki komfort jak w Farmtracu, Farmtraci mają bardziej wyciszone kabiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

w ursusie jest tłoczkowa pompa nie do zdarcia, wiem bo mam 18 letniego mf 255 po trzech właścicielach podnośnik chodzi jak zegarek ale na farmtracka też jestem chętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
w ursusie jest tłoczkowa pompa nie do zdarcia, wiem bo mam 18 letniego mf 255 po trzech właścicielach podnośnik chodzi jak zegarek ale na farmtracka też jestem chętny

No to w moim już się zdrał :P , a co do wzmacniania podnośnika, w farmtracku też można dołoży siłowniki wspomagające i będzie mocniejszy podnośnik, pozatym kabina w farmtracku jest lepsza, skrzynia o niebo lepsza bo z rewersem 12/12 i na ukośnych trybach, a silnik to nowszy perkins, pozatym zapominacie że 4514 nie ma blokady przedniego mostu no i farmtrac jest szybszy, co do zeny to 106 tyś za 675dt to jednak dużo, jednak za ursusa taka kasa to już zupełne nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

a czy w farmtrackach jest fabryczne wyjście do dodatkowych siłowników czy trzeba by było kombinować samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kab. komfort kosztuje coś ok. 5-7 tys. chyba...

To jest kabina typu K07S, czyli taka sama jak w 5024.

Niewątpliwą zaletą Ursusa jest ta pompa tłoczkowa, ale nieco więcej komplikacji jest przy hydraulice zewnętrznej...

chociaż w tych nowych Ursusach zmienili już przełączanie tego zaworu pod siedzeniem :P [a w kabinie komfort to przełączanie jest jeszcze lepsze :P ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
fw farmtrackach 80 są skosne tryby czy tylko w 675?

tylko w 675st sa skośne no i 2 prędkości wałka, ale i ta kabina jest przynajmniej wyżej i nie zasłaniają błotniki, a nowa kabina z metal fachu jest podobno już szczelna, no i wspomaganie działa lepiej bo słyszałem że w 4514 jest takie "gumowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym kupil farmtrca silnik perkinsa wiekszy komfort no i cena


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja bym kupil farmtrca silnik perkinsa wiekszy komfort no i cena

Nie przesadzajcie z tą ceną i z tym perkinsem bo i 4514 ma perkinsa, a co do ceny to porażka, bo za 106 tyś można mie NH td 70 lub 80d lub case jx 70, albo proxime, które to ciągniki oferują dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No tylko z uboższym wyposażeniem.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No tylko z uboższym wyposażeniem.

A jakie niby wyposarzenie masz w farmtracku lub w 4514? w proximie rewers 1800zł kosztuje, a w nh td jest w standardzie, może kiedyś gdy ceny były bardziej zróżnicowane można było się zastanawia teraz ciągniki tzw "krajowe" z podobnym wyposarzeniem kosztują dokłądnie tyle samo bo NH td coś tam dokręcają w płocku, farmtrac, farmer, proxime prawie dokłądnie tyle samo kosztują, pronar 82sa kilka tyś tańszy ale 82a II tyle co i proxima kosztuje, więc za 100 - 105 tyś wybór jest ale wszystko jest za podobne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
Nie przesadzajcie z tą ceną i z tym perkinsem bo i 4514 ma perkinsa, a co do ceny to porażka, bo za 106 tyś można mie NH td 70 lub 80d lub case jx 70, albo proxime, które to ciągniki oferują dużo więcej

 

Ale w tym temacie jest tylko o 5314, 4514 i farmtracku a nie nh, case i proximie.


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak wiekszosc tez bym kupil farmtracka bo jak juz wyzej wspomnieli ma on rewers co jest bardzo przydatne gdy bys kiedys mial zakladac tura. ursus za ta cene nie ma nic ciekawego nic sie w nich nie zmienilo jest malo komfortowy. a wiec ja stawiam na farmtracka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

chłopaki a jak myślicie jak jest z trwałością tych ciągników? Jak waszym zdaniem mogą sprawdzać się układy napędowe carraro montowane w indiach przecierz nawet nh tdd sie psuje a pochodzi z takiego koncernu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja bym się nie zastanawiał nad żadnym tego typu ursusem tylko brał odrazu tego farmtrack'a bo po pierwsze : ma rewers i wogule skrzynia bez porównania do ursusa tego typu(te biegi miedzy nogami..... nie w nowym ciągniku!!!! )po drugie to z tego co wiem farmtrack ma mały promień skrętu.... co się przydaje przy pracach przy sianokosach i innych. Po trzecie to kabiny są bez porównania w farmtracku jest dużo wygodniejszy fotel, lepsza widocznośc... a w ursusie to się siedzi na podłodze moim zdaniem co nie sprzyja komfortowi pracy. Nie wiem jak to jest w tych kabinach komfort w ursusie więc na ten temat nic nie powiem bo jeszcze ich na żywo nie widziałem.

 

Myśle ze nie tzreba sie dużo namyslać....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

ja też tak myśle w końcu sąsiad ma farmtracka i to z turem i jest bardzo zadowolony .Co dopłacać do komfortu w ursusie to już lepiej dać 4000 za klimę do farmtraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4000 za klimę w Farmtracu to mało... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jestem właścicielem Farmtraca 80 4wd i nie żałuje zakupu jest to skrętny ciągnik, mało pali, posiada rewers mechaniczny jest to olbrzymia wygoda pod kazdym względem, dosyć wysoko się siedzi, dobra widoczność z tyłu w ursusie jak się wtopisz w siedzenie to za bardzo tej widoczności nie będziesz posiadał, siedziałem w tym ursusie i żadna rewelacja. Mam go już półtora roku i ma nakręcone coś około 400 mtg żadnej usterki, awarii, zero przecieków jest to traktor godny polecenia zakupu. A komfort porównując do ursusa jest 100 razy lepszy. NIe pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj