Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
biszu    7

A mam pytanie, masz w posiadaniu inne ciągniki?? Jeśli tak to wolałbym w tamte zainwestować a za resztę pieniędzy zakupić np. jakąś działkę budowlaną itp.

PS. Tylko bez obrazy i wyraziłem swoje zdanie. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterson94    4

Witam wszystkich, zarejestrowałem się tu bo nie wiem kompletnie co robić. Posiadam obecnie MF 3090 + Zetora 7245 z turem + Zetora 5011. Jak Zetory nieźle się sprawują tak z Masseyem wiecznie coś, a ceny części przy tak malych hektarach zabijają, a dodatkowo mechanicy głównie ale znają się na Ursusach i Zetorach. Moc MFa jest akurat dla mnie optymalna bo spokojnie radzi sobie z pługiem trójką obrotową czy agregatem uprawowo-siewnym 3m no i komfort bajka. Gdyby nie ta elektronika... Zacząłem zastanawiać się nad zakupem jednak Zetora na ten areał i chciałbym zapytać się Was co o tym sądzicie. Biorę pod uwagę dwa modele 9245 lub 10245 w kabinie Euro. 

Ogólnie wszystkiego łącznie jest 21ha 11ha ziemi i 10ha łąk i pastwisk. Obecnie zostało mi 10 opasow które czekają na lepsze ceny i kończę ze zwierzętami - obecnie również pracuje na etacie. Wiadome jest to że trzech ciągników mieć nie chce i 5011 poszedł by na sprzedaż. Dwa w zupełności wystarczą. Chce zachować ekonomikę bym nie musiał nie wiadomo ile kłaść w ciągniki. Co radzicie zrobić? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dwa miesiące temu szukaliśmy czegoś podobnego na gospodarstwo Taty zamiast Zetora 6945 z ładowaczem. 9245 jak jest w ładnym stanie kręci się koło 50 tysięcy. Kupiliśmy 9540 zostawiając 6945. Trochę młodszy, kasa podobna, a widok na świat z kabiny inny.

Jest jeszcze na bazie 7011 i to jest za***isty sprzęt na nasze małe działki (osiem ornych kawałków i od cholery łąk o areale do pół hektara). Nie wiem jakie Masz działki i maszyny, ale Przemyśl czy warto sprzedawać 5011. Opryski nawozy robić to nic lepszego nie trzeba na taki areał. Chyba, że jest jakiś trefny i Chcesz się go pozbyć to wtedy sprzedałbym na Twoim miejscu jego, mfa i ładowacz z Zetora a w to miejsce kupić jakiegoś 10540 z ładowaczem czy nawet 11245, a 7245 opryski, nawozy, wapno.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterson94    4

Bez produkcji zwierzęcej nie potrzebne mi są 3 ciagniki. A 7245 jednak ma 4x4 i nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Jego akurat zamiaru sprzedać nie zamierzam. MF fajny mało palący ale drogi w eksploatacji i awarie które denerwują np. podnośnik który podniósł i nie opuścił, czy przedni napęd który miał manierę raz się włączyć a raz kompletnie nie wyłączyć. Dodatkowo oleje które tanie nie są, a o kosztach ewentualnego remontu skrzyni nawet nie chce myśleć. Niestety u nas kilka przypadków było gdzie rolnicy musieli albo postawić ciągnik w krzakach za stodołą albo kupowali drugi na części, bo nie mogli nigdzie dokupić, znajomy ma Case dużej serii 1245XL bodajże, robi właśnie skrzynię biegów trzeci miesiąc bo części nie ma i sporo już mu tokarz dorabiał + hartował. Nie mam nic do zachodnich maszynach czy ciągników bo biją praktycznie pod każdym względem Zetory czy Ursusy zaczynając na paliwie kończąc na komforcie czy wytrzymałości, a wiadomo nowe nie są i wszystko może się wysypać. Dlatego myślę ekonomicznie i czy odczuję aż taką różnice na tym paliwie czy komforcie na 21ha? Chyba aż tak bardzo nie. Dodatkowo znając przypadki po ludziach i brakiem części lub ich ceną do zachodnich ciągników muszę podziękowaniac za mniejsze spalanie i komfort na moim areale. Żyjemy w Polsce, zarabiamy liche pieniądze dodatkowo wirus gdzie jak dzwoniłem byki po 5zl netto. Sorry ale nie stać mnie na zachód. Smutne to i prawdziwe. O nowszej serii Zetora zapomniałem a też fajne ciągniki. Chyba 9540 by mi spokojnie wystarczył a cena zbliżona do 9245. One faktycznie tak dużo palą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Niestety sam byłem przed takim wyborem prawie kupiłem Landini, a to Renault a obliczyłem wszystkie za i przeciw i kupiłem 9540. Palić pali raczej sporo, ale robotę też zrobi, komfort przeciętny, ale radia idzie posłuchać. Czy drugi raz bym go kupił, raczej tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterson94    4

Czyli lepiej celować w 9540 niż 9245? Nie ukrywam że bardziej podoba mi się akurat 9245 ale wygląd w przypadku ciągnika to najmniejszy szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Powiedzcie czy ta cała elektronika w Renówkach jest aż taka awaryjna? Czytałem wiele komentarzy by wybierać wersje tylko mechaniczne ale o te jest dosyć trudno. Trafiają się natomiast całkiem przyzwoite z elektroniką. 
Rozumiem ze chodzi tu o rewers, półbiegi i podnośnik, tak? 
 

Taki na przykład wyglądający bardzo fajnie..

https://m.olx.pl/oferta/ciagnik-renault-133-54-1996-klimatyzacja-mwm-CID757-IDzGaMO.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

To są 20-30letnie ciagniki. Wszystko zależy jak trafisz. Taki wiek, że niezależnie czy kupisz renie, czy inna markę, coś się zepsuć może. A wiadomo, że im więcej "bajerów" tym więcej do psucia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

To prawda ale rozmawiałem z właścicielem wersji elektronicznej i mówił że nie ma z nią najmniejszych problemów a praca z rewersem jest nieporównywalna do zwykłej skrzyni. Sam już nie wiem

Potrzebny jakis ciągnik ~120KM (pług 3-4 skiby obrotowy, jakaś talerzówka..) do kwoty ok 50tys. Nastawiłem się na te Renówki bo czytałem wiele dobrego o nich ale czy to jedyna opcja? Kolega poleca Agrotrony z lat 95-00. Żałuje że tegorocznego mgr'a przegapiłem :/

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja kupiłem Case MX120 i jak do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Do orki pług 4 skibowy 4x40, siew zestawem Amazone 303 z broną aktywną. Bez problemu daje rade. Ciagnik jest z 2001 roku wiec ma juz swoje lata i przebieg (nieco ponad 7000mth) ale jest bez porównania z nowymi ciągnikami wyżyłowanymi do ostatniej kropli żeby podnieśc moc.  Co prawda cena serii MX przewyższa nawet CVX ale nie bez powodu tak jest

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Odświeżam temat. Potrzebuję porady mam do wyboru ciągniki deutz dx 86 i renault 103.14. Pytanie bardziej do osób które użytkują lub użytkowali któryś. Który wybrać? Biorąc pod uwagę komfort w kabinie, dostęp części, awaryjność, prędkości itp. Proszę o pomoc z góry dzięki za odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    410

Nie pracowałem jednym ani drugim, bierz to co jest w lepszym stanie, chociaż kiedyś łatwiej będzie ci sprzedać renault niż df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj