Polecane posty

Gość M   
Gość M

A co do ciągnika bardziej myślałem nad U c-385 i U 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

na 30ha to tylko 1204 1224 ale za tą kase nic porządnego nie kupisz sam się o tym przekonałem radził bym ci kupić traktor do remątu tak do 20tyś a za rezste zrobisz naprawde dobrą kapitalke to jest takie moje skromne zdanie decyzja należ do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@M

Jak już chcesz kupić ciągnik to na pewno nie kup ciągnika bez napędu. Bo 360 to jeszcze zrorumie że nie ma. Ale większe ciągniki bez napędu to jak na moje nadają się tylko to transportu i do marnowania ropy na polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

O ciągnikach bez przedniego? Ja wiem chociażby tyle że jak jeżdze a talerzówką 914 to jak napędu nie włącze to daleko nie ujade bo się zakopie  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

tak o ciągnikach bez przodu ;D mam 1222 bez napędu oram tylko 9540  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

to jeśli tylko z 4x4 to może MTZ 82.Jest trochę tańszy a z tego co wiem to dobra maszyna.U 914 1014 i 12.. są drogie.Z resztą 112 117 koni na 30 hektarów to moim zdaniem troszke przesada u mnie nie ma żadnych duzych wzniesień prawie wogle nie ma mój sąsiad ma  ok 30 hektarów i ma U 904 on ma chyba 80 koni.Jak myślicie o tym MTZ 82?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

rujek ma rocznik 1984 i dopiero niedawnio robil remont skrzyni i silnika. ciagnik chodzi na 30ha ma do niego plug kvenland (dobrze napislaem???) 3x40 albo 35 obracany i na zimi II klasa chodzi


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja tam do tych ciągników przekonania nie mam. 2 sąsiadów ma MTZ. Jak je odpalają to w całej wiosce słychać i dym widać. W skrzyni nie ma połowy biegów. Wszędzie cieknie olej i paliwo. Nie ja bym nie kupił. Ale może to tylko 2 odrębne przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Może ktoś z was wie czym się różni U 904 od U 914 bo 904 to ma chyba 80 koni ale  więcej to ja nic wiem może lepiej 904 niż 914 są chyba troche tańsze niż 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

@kat leci olej to malo cieknie a i zlopie wi w baku jest dosyc niezly. a co do biegow to ja wiem gdzie jest 1 i R a u wuja jezdze juz 3 lata ciagnikami

a jak kuzynek cos robi w polu i mu dusi to dopiero jest dym


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

No więc radzicie mi ciągnik z napędem 4x4 może znacie jakieś modele Zetora bo z Ursusów to jusz wszystkie znam z takich do 100 koni .Jeśli znacie to napiszcie zetory są droższe ale pomińmy to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

8045 mial 100km? troszke to dziwne no ale moze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

zetor 8045 to jest odpowiednik Ursusa 385A, czyli "osiemdziesiątki" z przednim napedem. Moc zetora 8045 wynosi niecałe 80 koni.

 

Zetory 10045,  10145,    10245 miały niecałe 100 koni bo mają turbo.

 

Zetor 8045 nie mają turbo więc nie mają 100 koni tylko niecałe 80 koni.

 

No chyba ze ktoś turbo sam założył do zetora 8045 to wtedy może i te 100 koni będzie ;D

 

a 904 i 914 to się różnią głównie wyposażeniem, udźwigiem podnośnika i kilkoma innymi szczegółami.

904 miały udźwig 3000 kg, a 914 miały około 4100 kg


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

silver95 jeżeli Ty lub twój poprzednik założyliście turbinę do zetora 8045 to pewnie ciągnik ten ma około 100 koni ;D

 

Wszystkie zetory z lat osiemdziesiatych nazywały się zetor crystal, i to że ciągnik jest crystal to nie znaczy ze ma turbo :P

 

Fabryczny zetor 8045 nie miał turbo, a u Ciebie ktoś to turbo sobie dołożył sam ;D

 

normalny zetor 8045 będzie więc miał niecałe 80 koni ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

A ten Zetor 8045 to jest droższy niż U 914?No bo uważam że u 1204 lub 1224 na ok 30 ha to troche za dużo dlatego szukam ciągnika ok 90 koni ''Krzychu'' wspomniał że na tyle pola to tylko 1204 lub 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

zetor z turbina czyli ma 100km rocznik 83 za 32tys do negocjacji


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

A jak duża jest możliwość negocjacji ;D???

 

1. Nie wiadomo jak taka samodzielnie założona turbina się sprawuje, jaka będzie trwałość silnika i innych podzespołów jeżeli ciągnik, który powinien mieć 80 koni ma zwiększoną moc

100 koni??

 

2. Ceny zetorów 8045 i 10045 z okolic 1983 roku kształtują się na poziomie 20-23 tysięcy, oto masz przykłady:

 

http://www.autogielda.pl/motoryzacja/maszy...etor_10045.html

 

http://www.autogielda.pl/motoryzacja/maszy...zetor_8045.html

 

Ja szczerze mówiąc to nie chciałbym takiego 8045 z dołożoną turbiną bo nie wiadomo czy ta przeróbka nie odbije się negtywnie na trwałości ciągnika :-

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

do 2 tys moze wiecej nie jestem wlascicelem wiec nie wiem jak to tam jest


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

na allegro sprawdzałem te zetory to kiepsko to wygląda troche drogie choć z drugiej strony to zetory są troche bardziej komfortowe niż ursusy ale mi nie zależy na klimie cichej kabinie tylko na tym żeby długo mi pochodził i sie niepsuł a to Ursus bardzo dobrze potrafi zagwarantować dlatego najwiękdze przekonanie mam do Ursusów a z tych to tak mniejwięcej mam na oku 914 c-385A 1204 i 1224 to troche zaduże i tak te 75-80 koni to dużo najbardziej by mi pasował 4514 lub 5314 ale jak pozbieram jeszcze pare lat to dopiero mógłbym o nich pogadać ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

no to silver95 życzę Twojemu znajomemu powedzenia przy sprzedaży tego zetorka ;D ;D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Ciekawe za ile pójdzie 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj