Skocz do zawartości

Reklama

Ciągnik na 30 ha

jaki ciagnik polecacie zetor czy case 30ha Ciągnik 95-115km Zetor Case

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
860 odpowiedzi na ten temat

#81 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • 7352729

Napisany 15 grudzień 2006 - 16:42

no i co jeszcze powiesz ciekawego :D???
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#82 M

M
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2006 - 21:39

Na 100% zetory (przynajmniej niektóre)są oszczędniejsze niż niektóre ursusy ;)nie wiecie ile pali 7745 turbo?więcej niż 914?

#83 ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • 1981243

Napisany 15 grudzień 2006 - 22:03

hmm a ja bym powiedział ze to zalezy od tego czy ktos cisnie gaz do spodu czy trzyma obroty w granicach rozsadku no ale moge sie mylić  ;D

#84 M

M
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2006 - 22:38

ile ma koni 7745 turbo?

#85 FQ

FQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 02 styczeń 2007 - 00:39

Ma ok 80 koni,ale rozne zrodla roznie podaja,jesli chodzi o spalanie zetorow to widze,ze to bardzo popularny temat na forum:) W kazdym badz razie jestem tego samego zdania co ralf,gdy nie przesadzamy z obrotami to spalanie jest ok,ale gdy wjezdzamy na "czerwone pole" to w baku robi sie malutki wir i z  zetora robi  mala wpierdalaczka(wiem to z doswiadczenia).Zreszta co tu dumac przeciez taka sytuacja ma miejsce w kazdym ciagniku,po prostu wszystko z rozsadkiem.

#86 Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 styczeń 2007 - 10:59

Witam,
jaki ciągnik polecalibyście dla młodego rolnika rozpoczynającego działalność na ok 26 ha? Czy warto pakować się w większy kredyt i kupić np. JD 5720 czy kupić Zetora Forterre 8641. Myślę, że 80 KM powinno wystarczyć (produkcja mleczna, słabe ziemie). Byłby to główny ciągnik w gospodarstwie + C 360-3P. Do tego ciągnika oczywiście zakup co najmniej pługa,agregatu i ładowacza czołowego. Wydaje mi się, że ten zetorek jest raczej mało uniwersalny tzn. raczej do cięższych prac a nie np. do rotacyjnej itp. Zależy mi również na EHR i rewersie (najlepiej pod obiążeniem) więc proxima odpada.
Proszę o poradę.

#87 chlop pańszczyzniany

chlop pańszczyzniany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 styczeń 2007 - 15:45

Wybierz ciagnik taki ktory utrzymasz i bedziesz w stanie naprawic.Portale rolnicze podaja oplacalnośc przy dzisiejszych wysokich cenach w pszenicy na ok.500zł jęczmieniu -50 zl rzepaku 450zł burak ok.1000 i świnia ok -70 .Bądz ostrozny z kredytem Gdyz gosp. ok 30 ha jest małe i wieksza szansa jest na spadek tych cen niż na wzrost.Jeśli posiadasz inne dochody nie radzę inwestować ich w ciagnik gdyż powinien być sfinansowany z tego w czym generuje zysk a wiec  z upraw.Jeśli chodzi o model to raczej proponuję ci 6-stke ursusa lub zetora ze względu na nizsze ceny.Czworka z napędem a w dodatku z turbina jest wydaje mi się przeszacowana.Plug i agregat do niego mozna znalezc w rozsądnej cenie ,jakość pracy i trwałośc jest większa szczegolnie wolnossacej 6-stki ,a poza tym w razie dodzierzawienia ziemi przyda sie bardziej ewentualnie jakies uslugi.Z spalaniem paliwa nie ma problemu ,pali wiecej ale tam gdzie 6-stka dzielnie walczy nie ma miejsca dla4-rki choc to tez nie najgorsza alternatywa. W wypadku malych zasobow gotówki pomyśl jeszcze o MTZ -swoje niedoskonałosci odwdzieczy rewelacyjnym spalaniem i śmiesznymi cenami części zamiennych dostepnych w kazdych ilosciach.Nie bez znaczenia jest jego duzo nizsza cena i prostota konstrukcji chociaz jest to jednak nizsza połka.A

#88 Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 12:54

Tylko czy 6-ka nie będzie zbyt duża na słabe ziemie i mało zwrotna szczególnie przy pracy z ładowaczem?

#89 S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• V.I.P.
  • 943 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 styczeń 2007 - 18:22

Witam ja osobsie polecam MTZa 82 ,spoko daje rade . a spalanie znikome w porównaniu do Ursusa lub innego ciągnika . Tylko szukaj oryginalnego BELARUSA.Pozdrawiam Piotr z Legnicy

Załączone miniaturki

• PICT0223.JPG

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
..........   [Albert Einstein]

#90 at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • 7637539

Napisany 06 styczeń 2007 - 18:58

6-tka z ładowaczem jest mało zwrotna(wiem bo mam zts 12145+tur5) ale zależy to tylko od Twoich budynków, placów które posiadasz. jak kupiłem ztsa to sie okazało, że wchodzi tylko do jednego budynku i tylko na wprost :unsure: ale na płycie gnojowej przy oborniku radzi sobie naprawde nieźle, wystarczy tylko mądrze pracować tym ciągnikiem :(
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#91 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 21:58

mam pytanie: jaki ciagnik do takiego gospodarstwa: 35ha ornego - ziemie III-IV klasa, produkcja wieprzowiny.

Na stanie sa:
zetor 7340 turbo r 2005 + osprzet (plug, agregat itp)
c-360 - o roczniku lepiej nie mowic + osprzet

Ciagnik ma byc drugim robotnikiem. Wydaje mi sie, ze rozsadny zakup, to cos okolo 65-70KM, nie koniecznie 4x4, byc moze pozniej TUR oraz prasa rolujaca. Co polecacie?? Jedni mowia, ze roller, inny mowia, ze zetorek jakis.

Nadmienie, ze JD, NH, Fendt i inne te "lepsze" odpadaja.

#92 wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 22:24

Myślę ,że najlepszy byłby w takim razie Zetor7211 , a najlepiej 7245 gdyż przedni napęd zawsze sie przyda . Możesz też poszukać czegoś w Ursusach gdy jesteś jednym z tych co mowią ,że Zetory dużo palą tutaj proponuje model 4512 lub 4514 bo jak mówiłem wcześniej przedni napęd może sie póżniej przydac w szczególności gdy ciągnik ten ma pracować z ładowaczem .

#93 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 22:35

Nie jestem jednym z tych, ktorzy uwazaja zetory za ochleje. Jak sie jezdzi na zielonym, to spala normalne ilosci.

Zapomnialem dodac, ze ciagnik ma byc NOWY, bo wspolfinansowany ze srodkow UE. A i jeszcze jedno: ojciec jest uczulony na URSUSY, wiec Twoje propozycje odpadaja. Ale dzieki za odp.

A wiec pozostaje: zetor, same, case,

odpadaja: JD,NH,Vendt,MTZ,Valtra,

Pzdr!

#94 silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • 8868843

Napisany 06 styczeń 2007 - 22:39

no to proste wes cos z koncernu samedeutz-fahr
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#95 wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 22:46

W takim razie tak jak mówi Silver95 myślę ,że  Roller lub jego odpowiednicy z Deutz lub Lamborghini byli by w sam raz . A od kiedy dokładnie można składać te wnioski bo ja słyszałem,że od marca??

#96 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 22:54

Powiem Wam szczerze dwie rzeczy:
1. nie wiem od kiedy dokladnie mozna wnioski skladac
2. po cichu myslalem o rolerku. Czekalem na potwierdzenie czy moja koncepcja, moj pomysl nie jest odosobniony. Teraz wiem, ze nie.

Dzieki za odpowiedz.

#97 silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • 8868843

Napisany 06 styczeń 2007 - 23:14

rollerka na szerokich gumach wes tak jak kolo mnie maja na skladzie wegla i bedziesz smigal nim wszydzie (oczywiscie pola terz ma ten pan troche wiec w polu terz niezle idze ten roller)
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#98 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 23:20

rollerka 70 ma moj kumpel i smiga nim nawet po mokrym tam gdzie inne nie moga. Poza tym wiem, ze te jego baardzo szerokie kapcie daja mu duzy uciag. I do tego jest stosunkowo niski, a mam kilka niskich wjazdow.

Wlasnie dlatego moim cichym kandydatem nr 1 byl wlasnie roller. I okazuje sie, ze nie tylko moim. ;]

#99 FQ

FQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2007 - 01:24

Moj znajomy tez ma podobne dylematy jak Ty,takze zdecyduje sie on na rollerka 70 na szerszych kapciach(choc przez ulamek sekundy glowe zaprzatnela mu dalekowschodnia marka-egzotyczne kioti-ale na szczescie tylko przez sekunde):)Moim zdaniem z tanszych maluchow to najlepszy wybor.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#100 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 24 luty 2007 - 18:28

Ciągnik ma byc nowy w cenie do około 90 tys. Wujek zastanawia sie nad Ursusem 4514.
Podobno już nie ma w sprzedaży Zetorów z serii Classic Eko i Classic, które również mogłyby byc.

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk