Polecane posty

danu1234    0

Witam Wszystkich!

Mam około 8ha matecznika sadzonek truskawek.

Na wiosnę chcę kupić kombajn do sadzonek truskawek.

Ale nie mam pojęcia gdzię się o taką maszyne pytać i jaka jest cena nowej i używanej.

Jaki ciągnik i o jakiej mocy jest do niej potrzebny???

Chyba ze macie jakies inne tansze rozwiązanie!

Wykopywanie sadzonek przez ludzi wychodzi bardzo drogo.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

danu1234

Po co 2 te same tematy?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danu1234    0

wszystko mam na płaskim.

interesuje mnie jak najtansze rozwiązanie.

Co polecisz?? Jaka cena ??

Gdzie mozna taką maszyne dostac??

Prosze o pomoc!

Edytowano przez danu1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

O ile pamętam to widziałem chyba z FLEVOPLANT filmik, maszynka ta była jakby na zasadzie dwurzędowej kopaczki z przenośnikiem bocznym i oni właśnie kopali z płaskiego, zaś znajomy uprawia 100 ha matecznika na zagonach i ma parę kombajnów do czosnku, w tych kombajnach najpierw jest przenośnik taśmowy który wrzuca sadonki do takiego bębna który sie obraca coś jak stary mały sortownik do żiemniaków typu bębenek żeby ziemie oddzielic a z tego bębna sadzonki trafiają na przenośnik który transportuje je na przyczepe. Jakie masz odmiany?


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

zrób sobie samoróbkę maszynę u nas wszyscy ją stosują i nie narzekają. maszyna jest prosta w budowie jest zawieszna na trójpunktowym układzie zawieszenia i składa się z ramy z boków są dwa kroje od pługa aby te wąsy oddzielić od rośliny matecznej a z tyłu jest nóż który mozna ustwaic dowolną głebokość truskawki zostają w ziemi i korzenie nie obsychają a do zbioru sadzonki bierzę się widły i narzuca na przyczepe. koszt tej maszyny nie przekroczy 400 zł

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam

 

u nas kopia flance kombajnem ziemiaczanym anna maja poprzerabiany lemiesz i kroje zwężone tylna taśma jest odłączona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

sąsiad też robi sadzonkę. Kopie kopaczką z przenośnikiem na przyczepy a ciąga małym nh z 70-80 km. On zawsze na jesień kopie i do chłodni na frigo

pierwszy filmik

Też blisko mnie. Wcześniej od nich brałem sadzonke Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin11234    0

A jakbyś zadzwonił do jakiejś szkółki bliżej ciebie i spytać się czy nie przyjadą na usługę a jak sami nie mają to kto u nich świadczy taką usługę? To co zapłacisz zwruci ci się natychmiast bo mniej sadzonki poniszczysz i szybciej będzie. Swoją drogą 8 ha matecznika to co aż tak sie napaliłeś ostatnimi cenami? czy handlujesz sadzonką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danu1234    0

handluje sadzonką. Mógłby ktos wrzucic jakies zdjęcia tych własnej roboty maszyn do wykopywania???

Z góry dziękuje i czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Jakie masz odmiany? Może pohandlujemy.

 

Jakie masz odmiany? Może pohandlujemy.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danu1234    0

Ale ja wykopuje zawsze wszystkie sadzonki.

Potrzebuje maszyne która by wykopywała i przynajmniej otrzepywała z ziemi i wyrzucała na ziemie sadzonki.

Coś Podobnego do kombajnów do sadzonek firmy Basrijs .

Jaka jest cena używanego takiego kombajnu???.

Wolałbym cos bardziej zwykłego żeby tylko wykopywała . Może być własnej roboty lub przeróbką innej maszyny.

Chodzi mi oto by wykopywala sadzonki jak kopaczka ziemniaki.

Prosze o koment i foto jeśli mozna.

Wiem że można lemiesz przerobić od kombajnu do ziemniaków tylko jak i z czego go zrobić.

Co doradzicie ??

Edytowano przez danu1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kop kopaczką do ziemniaków tylko z listwa z przodu jak do cebuli. Ja malinę tak kopałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Poszukaj sobie w internecie informacji o wyorywaczach sadzonek na szkółkach leśnych np na stronie otl Jarocin. Może coś takiego cie zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez michal33554
      Witam, mam około 3 ha ziemi i prawie wszystko to odłogi. Jedynie 0, 5 ha to czereśnie, ale już bardzo stare. Chciałbym zacząć uprawiać jakieś owoce. Tylko nie wiem co będzie najbardziej opłacalne. Sprzęty wszystkie potrzebne mam. Dodam, że prawie 1 ha to ziemia bardzo gliniasta o wysokim poziomie wód gruntowych -5 klasa pozostałe 2 ha łącznie z tymi czereśniami to ziemia bardzo dobra, przepuszczalna- 2 klasa, jedynie miejscami trochę gorsza. Proszę o rady.
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
    • Przez Matek_1264
      Witam, chcę w tym roku zasadzić truskawki w sierpniu i potrzebuje porad jak dalej postępować z polem i jak nawozić.
      Wyniki analizy gleby otrzymałem dziś.Są zalecenia nawozowe jednak nie wiem kiedy sypnąć nawóz i wapno.
       
       
      Sytuacja wygląda tak: pole do tej pory to dwa sąsiadujące kawałki ze soba które finalnie będą połączone.
       
      Kawałek 1- wiosną zasiana gryka, ztalerzowana i zaorana. Następnie posiana gorczyca która już kwitnie.
       
      Kawałek 2- późną wiosną zasiany owies który rośnie do tej pory.
       
      Do dyspozycji mam obornik od krów i owiec i nieco kurzaka.
       
      Powiedzcie jakie ruchy teraz poczynić bym za 3 tygodnie mógł wsadzać truskawkę w pole i żeby coś z tego wyszło.  
    • Przez Dariusz67
      Za okolo trzy lata przeprowadzamy sie do tesciow w rzeszowskie. mamy okolo hektar, budynki gospodarcze i stodole.  Chcialbym hodowac rosliny od postaci nasiona do gotowych sadzonek. prosze o pomoc w podjeciu decyzji czy to sie oplaca, i czy moglby byc to dodatkowy niewielki sposob na dorobienie. dziekuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj