Skocz do zawartości

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:13

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy lucerna z kukurydza jest najlepszym połączeniem, ale nie każdy ma warunki do siewu lucerny. U mnie rośnie placami, mam tak mozaikowate gleby

Z kukurydzy nigdy bym nie zrezgynował. Zadna pasza nie da Ci tyle suchej masy z hektara przy tak niskich nakładach

zreszta co tu myśleć. Polska jest 20 lat za Niemcami czy Francja, czy tam majac lepsze gleby odeszło sie od kukurydzy?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy Dzisiaj, 06:02
  •  

#22 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 11:11

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy za USA jestesmy 50 lat i tam raczej kukurydza idzie caly czas w siłe i juz nie jedna dawke widziałem ze stanow oparta na samej kukurydzy komponentach białkowych i slomie jako dluzsze fragmenty ale na doibrej glebie lucerna daje pewny plon bo trawy wyschna a lucerna jednak urosnie slabsza ale urosnie

#23 Share janosik2006

janosik2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Jestem otwarty na wszystko...
    Hobby to rolnictwo ;-)

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:18

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy I tu sie z Tobą Komodo zgadzam!
Same Roller 60DT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Franek3333

Franek3333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:30

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy kukurydzy nie zastąpi lucerną ma dużo białka i jest tłusta bije mocznik w mleku co jest groźne . zapalenia itp Jęśli ktos ma problem z kwasico niech stosuję bufor i niema problemów . Mój teść przez czystą mieszankę lucerna z koniczyną zmarnował 6 krów ładował krowom 3 razy na dzień i takie zapalenia się wpierniczyły że kute szarpane szczepionki nie pomogły . Jak koniczyna z lucerną to z 30 % domieszki traw łąkowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:09

czy 6 ha lucerny zastopi 6 ha kukurydzy sianokiszonka z lucerny + dodatki paszowie dla opasów czy kiszonka z kukurydzy??
uprawiam kuku na kiszonkę lecz mam problem z dzikami i się zastanawiam czy moge z niej zrezygnować w zamian stosując sianokiszonkę z lucerny??

Edytowany przez tomash, 08 luty 2013 - 21:11.

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)