Skocz do zawartości

Zdjęcie

wał czy brony do grubera

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:03

wał czy brony do grubera podorywka pługiem jest dobra ale mało wydajna i energochłonna a późniejsza uprawa agregatami z wałem nie niszczy tak dobrze chwastów jak ja pisałem i do orki trzeba jeszcze agregatować żeby było czyste pole przed orką zimową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wał czy brony do grubera Dzisiaj, 09:36
  •  

#22 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:33

wał czy brony do grubera kolego chyba mnie nie zrozumiales, pisalem o podorywce agregatem
nie wiem dlaczego twierdzisz, ze przed orka trzeba zniszczyc chwasty, podczas orki sie to dzieje
powtorze jeszcze raz podorywka ma na celu umozliwic kielkowanie roslin

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:38

wał czy brony do grubera Pisałeś tylko o podorywce bez słowa agregat a chwastów przed orką można nie niszczyć tak jak ty to robisz tylko zaorać ale w ten sposób nie zniszczysz chwastów wieloletnich i uciążliwych o których ja w pierwszym poscie pisałem. Na ostatnie dwie jesienne orki zdecydowana większość rolników (u mnie w łódzkiem ) narzekali że sucho i pług nie wchodzi a ja najmniejszych problemów nie miałem nawet na zboczu (gdzie woda spływa) z ciężką gliną że można garnki lepić tylko pole było przed orką wolne od jakichkolwiek chwastów a u innych zielonka w kolano i sucho bo rośliny wadę z ziemi wyciągnęły a jak już pług włożyli w ziemię to bryły się rwały na ciężkiej ziemi.