Skocz do zawartości

Zdjęcie

wał czy brony do grubera

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:15

wał czy brony do grubera Witam, posiadam grubera 9 łap i chcę dorobić do niego wał lub brony. W tym roku zrobiłem do niego na szybko szyny i w miarę równały ziemie ale jak były więcej słomy to się "zapychały". Co będzie lepsze brony czy wał? Sam wał da rade wyrównać czy trzeba by montować talerze wyrównujące? Jeśli chodzi o brony to myślałem żeby wziąć takie z zakrzywionymi zębami i odwrócić je.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wał czy brony do grubera Dzisiaj, 13:38
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:21

wał czy brony do grubera Zdecydowanie wał.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:40

wał czy brony do grubera ja mam wał i robi on naprwade szał na polach. nie ma porownania

#4 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:16

wał czy brony do grubera mi też wydaje się ze wał :)
brony mogą się zapychać jak będzie więcej ścierniska :P

#5 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:27

wał czy brony do grubera Wał!! :D
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:35

wał czy brony do grubera Wał zapewni odpowiednie kruszenie ziemi i jest odpowiedzialny za utrzymanie stałej głębokości roboczej.

#7 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 31 grudzień 2012 - 00:16

wał czy brony do grubera Zdecydowanie wał. Po pierwsze wał nie będzie się zapychał jak brony, a po drugie coś musi utrzymywać stałą głębokość (chyba, że masz koła podporowe) A zresztą popatrz na producentów tych maszyn, większość stosuje wał, a duże firmy testują zawsze różne rozwiązania i wychodzi na to że wał jest najlepszy ;)

#8 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 grudzień 2012 - 00:45

wał czy brony do grubera wał wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem był by wał rurowy <<wmiarę grube rury>> kruszył by on większe brył i przygniatał ziemie aby tak nie wysychała
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#9 Share Rold

Rold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 09:22

wał czy brony do grubera tak jak poprzednicy wał podtrzymuje maszynę żeby nie wchodziła za głęboko i przygniata ziemię.

#10 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 31 grudzień 2012 - 11:34

wał czy brony do grubera zdecydowanie wał jest lepszy od bron mam bronę talerzową szer. 2.70m i zamontowałem do niej wał pojedynczy i dzięki temu pole jest lepiej wyrównane
jeśli zamontujesz bronę to po pierwsze ona tak nie wyrówna pola jak wał po drugie to będzie się zapychać
radziłbym kupno wału podwójnego lepiej rozkruszy ziemię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 31 grudzień 2012 - 11:41

wał czy brony do grubera Też jestem zdecydowanie za wałem. Taki ok 50cm średnicy i oczywiście rurowy. Brony będą się zapychać, o ile gruber sobie poradzi ze słomą, to już brony na pewno nie. Pooglądaj sobie na stronach producentów grubery i już będziesz miał zarys co i jak zrobić. Druga sprawa to że gruber z wałem zamiast bron będzie krótszy a co za tym idzie podnośnik będzie miał lżej.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#12 Share Patrykxd

Patrykxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 13:09

wał czy brony do grubera Najlepiej wał rurowy.

#13 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 14:00

wał czy brony do grubera wystarczy sam wał czy trzeba będzie jeszcze te talerze? Bo jednak po samym gruberze zostają duże "bruzdy" i sam wał chyba sobie z nimi nie poradzi.

Edytowany przez celtis, 31 grudzień 2012 - 14:01.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 18:33

wał czy brony do grubera Ja miałem na początku brony, to nie zdawały egzaminu. Zrobiłem wał z płaskowników prawie 400, ale talerzy brakowało.

#15 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:56

wał czy brony do grubera pomogło by coś jeśli przed wałem zamontował bym : http://www.sklep-gre...oducts_id/30896 ?

#16 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:30

wał czy brony do grubera Watpie, jak bedzie duzo resztek pozniwnych, to pchac sie bedzie.
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#17 Share bartollomeo1122

bartollomeo1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Pomoc w gospodarstwie

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:10

wał czy brony do grubera Jeśli nie masz na polu gliny i grud to wał rurowy jeśli masz to wałz płaskowników i najlepiej ok 10cm płaskowniki od siebie bedzie to wtedy robiło dobrą robote w celu uzyskania jeszcze bardziej gładkiego pola możesz zamontować tą belke którą masz za wałem tak jak jest to w niektórych modelach lemken ja mam tak u siebie ta belka jest na sprężynach i jest terz możliwość regulowania jej wysokości. A i wał wyrówna ci pole bardzo dobrze jeśli bedą nadal zostawać ci wielkie rządki jak na ziemniaki (jak twierdzi mój tata) to znaczy że nie masz żle wyregulowane cięgło i głębokość.

#18 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 10:32

wał czy brony do grubera Gliny nie mam, wał myślę zrobić o średnicy 500mm i do tego 8 lub 10 rur. Jak myślicie wystarczy?

#19 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:26

wał czy brony do grubera Ja kupiłem na ściernisko Konskilde Vibro Flex 4300 z wiatrakami z tyłu żeby nie ugniatać ziemi po przejeździe dlatego że ugniatanie sprzyja powtórnemu sadzeniu tych chwastów i roślin które mieliśmy na celu zniszczyć a tak celuje z pracą tym agregatem żeby było na pogodę i słonecznie. Wiadomo że pole nie jest tak wyrównane jak po przejściu wału ale przecież to nie o wygląd tu chodzi tylko o to żeby skutecznie walczyć z zachwaszczeniem szczególnie z chwastami uciążliwymi i kosztownymi w zwalczaniu-i jak na razie jestem z efektu zadowolony.Wał jest niezbędny do uprawy przedsiewnej (przed sadzeniem jakiś roślin) i według mnie ma tym jego zastosowanie się według mnie kończy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:20

wał czy brony do grubera a podorywka ma na celu niszczenie chwastow?
zawsze myslalem, ze ma na celu ulatwic kielkowanie siewek zboz i chwastow, a dopiero pozniejsza uprawa, zwykle orka, niszczy te chwasty

Polska B