oFsik

Zetor 5320 jaki pług?

Polecane posty

oFsik    138

Witam jaki pług do zetora 5320(62KM)? Teraz mam zagonowy 3x35, i interesuje mnie przewracany, da rade z jakimś?np. lemken 3 skiby przewracany? dzięki za pomoc;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No obrotowy 3 to bym się bał, bo ciągnik nie ma przedniego napędu, a w orce to on daje dużo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

w jednej gazecie czytalem ze koles orze c 360 z 3 obracanym, to taki zetor se powiniem bez problemu dac rade, tylko trzeba by mu dociazyc przod :rolleyes:

a tak wogole to jekie masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale ma zapewne 3x35 a nie 3x40. No i dotego co widziałem ten pług z C-360 [miała turbo, pisali że coś ok. 75KM :rolleyes: ] był lekkiej kostrukcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
Dobrze radzę - zostań przy tym zagonowym 3*35

Zdecydowanie podzielam tą opinię, to jest optymalny pług to tego traktora, on ma za lekki przód na obrotówkę i jest trochę za słąby na 3 skiby bo co ci po takim pługu lekkim co nie będzie chciał wchodzić w ziemię w trudniejszych warunkach i raczej słabo krył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Eeee tam.Przód można zawsze dociążyc a przecież ten ma tyle samo mocy co 7011 a w galeri są fotki 7011 z 3 obrotową :rolleyes:

 

@miko napisał że przy lekkiej obrotówce nie będzie chciał wchodzić w ziemię.Chyba zagonowy tym bardziej nie będzie chciał :)

A zetorek na moc napewno sobie poradzi z takim 3x40 ale nie rozstawionym na tyle :);)

Spokojnie można brac taki 3 obrotowy i zmniejszyć jego szerokość orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Teoretycznie powinien łatwiej wchodzić obrotowy, ale w praktyce bywa różnie. Mój znajomy w tym roku nie orał obotówka 3*45 bo nie chciała mu wchodzić w ziemię, tylko orał 4*35-włożył na niego kamień i worek żwiru i wchodził mu elegancko a płógi ustawić umie a mimo to po prostu nie szło orać obrotówką :rolleyes: Dociążyć przód można, ale zetor mocno drze opony przednie to z dodatkowym ciężarem to już wogóle ;) Chyba że zakładać je tylko do orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Według mnie przód będzie fruwał, ten ursus na 1 zdjęciu wygląda jakby go lekko przeważało ale to może tylko moje odczucie. Gdyby miał 5340 to było by ok ale naprawdę jest trudno dobry pług do takiego ciągnika zdobyć. Według mnie na moich ziemiach, żeby kupić porządny pług obrotowy to musi mieć ciągnik 80 KM i przedni napęd, bo nie podobają mi się te małe obrotówki do takich traktorów jak np 5320 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
Według mnie przód będzie fruwał, ten ursus na 1 zdjęciu wygląda jakby go lekko przeważało ale to może tylko moje odczucie. Gdyby miał 5340 to było by ok ale naprawdę jest trudno dobry pług do takiego ciągnika zdobyć. Według mnie na moich ziemiach, żeby kupić porządny pług obrotowy to musi mieć ciągnik 80 KM i przedni napęd, bo nie podobają mi się te małe obrotówki do takich traktorów jak np 5320 :rolleyes:

 

Dociąży i nie będzie fruwał. ;) Myśle że z uciągiem nie będzie także problemu.On ma 62km to jest za dużo do 3 zagonowej a za mało do 4.W sam raz na 3 obrotową ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Ziemia 3-4 klasa :rolleyes: Bieg to 2 szosowa.Ale tak jak pisałem do takiego zetora to 3 obrotowa w sam raz będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wszyscy którzy macie zetora 5320, piszcie ile macie hektarów i jakie sprzęty do niego;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Nie zakładam nowego tematu bo zaraz byłby zamknięty :P Mam zetora 7711 i coraz więcej ludzi radzi mi zakup do niego pługa obrotowego. Ja nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania, ale coraz poważniej się nad tym zastanawiam. Chciałem dowiedzieć się czy można jakoś w miarę sprawnie rozwiązać problem ciągania za nim wału-kolczatki, bo na jesieni muszę ją ciągać bo ziemia bez niej strasznię się zbryla. Mam 24 ha,ok 20 ha prostych pól i takich na które konieczna jest orotówka jest ok 5 ha. Chodzi mi o używany pług w rozsądnej cenie. Teraz mam unia grudziądz 4*30 z kolczatką 125 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Najlepiej kup obrotówkę z regulacją szerokości orki. :P Wtedy dobrze ustawisz sobie pług do warunków i możliwości ciągnika.Co do wału-kolczatki to na pewno da radę ciągać :) Przecież są zdjęcia w galerii jak za obrotowymi ciągnie się jakiś wał.

Tylko nie wiem co się z nim robi w trakcie obrotu.Na ten temat musi się już wypowiedzieć ktoś kto ma taki zestaw :)

 

Jak masz kasę to kup obrotowy bez zastanowienia :) Zawsze to pole ładnie wygląda.Nie ma bruzdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No ja wiem, że ciągają bo w okolicy klient(pracownik) ciąga John Deerem 6 skib z wałem, ale jakbym miał taką technikę przepinania wału jak on, to ramię z mechanizmem wyszłoby drożej niż cały pług :P Chodzi mi o jakieś własne tanie rozwiązania, które mógłbym ewentualnie zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sąsiad ma 7745 i obrotówke 3x40 i dwójką szosową robi tylko płytką orke bo zimowej nie może poradzić i musi orać na jedynce żeby silnik nie kopcił na czarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Tylko,że 2 w 7745 to jest strasnie szybko, ja jeźdze tym biegiem w agregacie 2,8 i nikt za mna 360 z agragatem 2,1 nie zdąży(na moich glebach). Dla mnie może chodzić nawet na 5 polowej bo tak orzę na jesieni z kolczatką, i tak jadę szybciej niż sąsiad ursusem c-4011 na biegu 2, więc 2 w zetorze z kołami r 34 to jest bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Arek jakie masz koła w swoim 7745??

 

Jak masz r34 a nawet r32 to już na 1 jest szybko :P U mnie w 7011 na kołach r28 orka na 2 jest wystarczająca i jest to dobry bieg do 4 skibowego pługa :)

Jak bym miał 3 obrotową to też by pewnie na 2 jeździł i było by git.Tylko weźcie to pod uwagę że 7011 jest wolniejszy od 7211 i na poszczególnych biegach ma więcej mocy. :)

 

P.S Czy w waszych zetorach 5 terenowa jest szybsza od 1 szosowej??W moim tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No w 360 i 4011 tak jest a u mnie w 7711 tak nie jest :P Mi się zdaję, że było tak w zetorach typu 7011 itp a już w 7211 5 była wolniejsza od 1 szosowej ale to jest nie poparte żadnymi badaniami :) , tylko jak jeździłem 2 sezony 7211 to wydawało mi się, że 1 jest szybsza a sąsiad z 7011 mówi tak samo jak tommy66692.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj