szczepan84

Rozwadniacz boczny

Polecane posty

canabis    0

ja mam rozwadniacz w Pilmecie (2018H zaczepiany), rok 2007, raz tylko próbowałem rozwadniać w nim siarczan magnezu.. zaciągnęło od razu do węża proszek nie rozwodniony i musiałem się bujać żeby to jakoś przepchać, teraz zasypuje proszki od góry do sitka i rozwadniam strumieniem wody z węża...

 

a u was jak to wygląda może ja coś nie tak robiłem lub za bogato wsypałem, ale jak mam tego sypać po dwa kilogramy to wole już wsypać cały worek odrazu do sitka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

uu to taka kicha z tym rozwadniaczem bocznym?, bo ja specjalnie kupiłem Pilmeta z tym rozwadniaczem, żeby rozpuszczać siarczan magnezu i mocznik, a czytam że to taka lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

niestety za daleko by ocenić zadzwoń do producenta i zapytaj tak dowiesz się na pewno

 

 

Przestawiam zawory zmieniając kierunek obiegu na rozwadniacz zamykam wszystkie sekcje, włączam mieszadło główne i dodatkowe oraz zawór główny w rozdzielaczu, obroty na pompie ok 300 żeby to jakoś przyzwoicie szło. Otwieram pokrywę, otwieram zawór płuczący ładuje worek siarczanu 25kg pobiera to ok minutę i tyle. Zazwyczaj nie czekam tylko jadę na pole. Nic się nie zatyka i nie stwarza problemów.   Hardi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

U nie w Tecnomie to bardzo ładnie wciąga, ale obroty wom z 500, jak jest nawóz trochę wilgotny to mam dodatkowego węża z wodą w opryskiwaczu, wkładam w rozwadniacz i moment wciąga. Mocznik nie nadążam sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Bury Pelikan, bardzo wolno pobiera ciecz z rozwadniacza do zbiornika głównego, co może być tego przyczyną ??? na początku dużo szybciej pobierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Witam. Kupiłem niedawno opryskiwacz hardi tz2600, i mam problem z rozwadniaczem. Po prostu zamiast pobierać z niego ciecz, to  woda w nim wybija. Nie wiem czy mam coś źle podłączone. Co może być tego przyczyną. Wyglada to dokładnie tak jak na tym filmiku, tylko ja nie mam tej rurki w środku. https://www.youtube.com/watch?v=jmWA5l1JJLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
Napisano (edytowany)

Jak przyspieszyć rozpuszczalność mocznika w mieszadle górnym (jest to zwykły Tad-len 400 litrów) idzie zamontować jakąś inną końcówkę by to przyspieszyć? Tak wygląda mieszadło agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=5139

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mam taką samą i dosyć dobrze rozpuszcza. Możesz dać siarczan magnezu najpierw bo on trochę wodę podgrzewa ale go trudniej rozpuścić niż mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
Napisano (edytowany)

mam taką samą i dosyć dobrze rozpuszcza. Możesz dać siarczan magnezu najpierw bo on trochę wodę podgrzewa ale go trudniej rozpuścić niż mocznik

U mnie coś słabo, na tym górnym jest dość słabe ciśnienie jak mam dolne włączone nawet przy 5 atmosferach. To górne mieszadło jest dzielone na 2 części. Góra rozpyla dość mocno lecz to na dole to ledwo co daje. Gdy zejdzie poniżej górnej części mieszadła (to znaczy do polowy) wszystko staje w miejscu. Ledwo strumyk daje. Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak przyspieszyć rozpuszczalność mocznika w mieszadle górnym (jest to zwykły Tad-len 400 litrów) idzie zamontować jakąś inną końcówkę by to przyspieszyć? Tak wygląda mieszadło agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=5139

 

Przy takim opryskiwaczu nie trzeba żadnego mieszadła.Wsypujesz mocznik do sitka i polewacz wodą z węża,za 10-minut rozpuscisz 25kg.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Zamierzam zainwestować w rozwadniacz boczny , 

W swoim Pilmecie 1618 xxl przerobiony na 2800l mam fabryczny rozwadniacz lecz jakość jego pracy jest bardzo słaba . 

Mój wybór padł na rozwadniacz Polmac .

Jest to moim zdaniem najlepsza obecnie oferta na rynku . 

Wiem że go fabrycznie montują w opryskiwaczach Krukowiak oraz Promar   .

Proszę o opinie oraz spostrzeżenia . Szczególnie mnie interesuje  czy bez problemu rozpuszczę w nim siarczan magnezu oraz mocznik .  

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper11    0

Mam problem z rozwadniaczem bocznym w hardi comander, wypycha wodę a nie może ją zassać.

Edytowano przez kacper11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Odświeżę trochę temat. 

Mam zamiar założyć przy swoim Burym rozwadniacz. Możecie polecić jakiś model? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Chodzi o coś takiego?

https://promar-sklep.pl/index.php?id_product=204&controller=product

https://promar-sklep.pl/index.php?id_product=202&controller=product

 

Dlaczego twoim zdaniem ten jest godny polecenia? Możesz trochę go opisać? 

 

I pytanie jeżeli już zdecydował bym się na tę markę to jaki rozmiar wybrać 50 35 czy 25 litrów?

Opryskiwacz do byry perkoz plus 800 l z pompą o wydatku 120 l/min... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

rozmiar zależy od Twoich potrzeb, jak dużo środka lejesz od razu itp. Do Twojego w zupełności wystarczy ten mniejszy.

Co do zalet Polmaca to jest ich kilka

- dobra jakość wykonania, dobre podzespoły

- regulacja ciśnienia roboczego

- łatwość operowania

- płuczka butelek

- ssawka do dużych pojemników

- wysoka skuteczność mieszania

Nie daj się skusić na tanie podróby i samoróbki - to loteria. 

Kup dobry uchwyt do rozwadniacza, który pozwoli Ci opuścić rozwadniacz nisko i będziesz zadowolony. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Macie schemat jak podłączyć taki rozwadniacz? Denerwuje mnie ciągłe wchodzenie do góry z mocznikiem, siarczanem i butelkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Ten rozwadniacz z wiprolu to niestety ale strasznie ubogi jest, to taki rozbudowany wlew oprysku... Nie masz płuczki, nie masz ssawki, nie masz regulacji ciśnienia. Polmac zdecydowanie lepszy. Poza tym do niego uchwyt gotowy w Krukowiaku lub Agrio - dzwoń na części zamienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jeszcze ostatnie pytanie orientujesz się może czym różni się ten 25 l od tego 35 l? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też posiadam Polmaca od 2 sezonów i również polecam .Warty swoich pieniędzy bez dwóch zdań.

Posiada w ustawieniach bardzo silne mieszanie dolne z zawirowaniem przez co siarczan czy inny nawóz lub odżywkę wciąga bardzo szybko .  

Kupowałem w Promarze .Pogadaj to za nieduże pieniądze dorzucą Ci mocowanie uchylne .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj