tomek73533

Prasa New Holland 835 - kilka pytań

Polecane posty

masiew    31

masz w niej wiązanie na sznurek czy na siatke?

 


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a skąd kolego jestes?

 


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

Zrobiłem 79 balotów i jestem z niej zadowolony, 47km daję radę jako tako, najgorzej w życie ale jakoś poszło ;) w gęstym życie czasami balot miał problem wypaść, rdzeń zamiast być gładki na boku trochę się masakrował. Miałem też problem w słabej mieszance, marne pokosy, czasami po kilka metrów nie było co zbierać i zabijało mi na końcu podbieracza przy wejściu pod łańcuchy.. rada jest - szybko jeździć :D Ogólnie jestem bardzo zadowolony, tylko wkurza mnie, że przy przy końcu zbijania od 130 tak szybko nabija do komory, że trzeba w miejscu stanąć. 

PS

Wie ktoś gdzie jest czujnik wielkości balota?

Poszukuję instrukcji obsługi, może być anglojęzyczna..

Edytowano przez robson69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czujnik wielkości balota jest z prawej strony prasy, nad silownikiem od podawania siatki. ja też jestem bardzo zadowolony ze swojej tylko w żytniej słomie mam problem bo czasem nie chce zacząć się obracać bela w komorze. walce  i łańcuchy się obracają, a słoma stoi w miejscu


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja też tak robilem i w te upały to nic nie dawało. wkurzylem się i zaczołem prasować po godzinie 20. jeżdzę 2 II i nie zwalniam przy zaczynaniu beli i zawsze sie obraca. pozatym w nocy jest chlodniej


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

ja też jeździłem wieczorami, bo komora strasznie się nagrzewała przy tym upale

ogólnie muszę skombinować jakąś 912 lub podobnego na następny sezon ;)

Edytowano przez robson69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

z moją c-385 ta prasa świetnie się sprawoje, ciągnik prawie jej nie czuje, a bele są zbite, że ja by mocno kopnąć, to można noge połamać :D


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

To ładnie, jak bym robił takim to pewnie z 20 balotów mniej by było, ale wszystko w swoim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

nie koniecznie. w prasach stałokomorowych zbicie beli zależy od mocy ciągnika, a w zmiennokomorowej to zależy od nabicia powietrza w poduszki w naszym przypadku. moc ciągnika ma tu raczej ma wpływ na prędkość pracy niż zagęszczenie beli


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

co prawda to prawda, przy wolnym prasowaniu baloty były ciężkie, ale ciągnik dostał po garach co nie miara :(

przy 'lżejszych' pokosach 1-2 i 1700 obr i ładnie szło ;) gdybym teraz miał usługi zamawiać to dziękuję.. :D 

Edytowano przez robson69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

odświeżam, póki co nie mam garażu na prasę a martwię się o poduszki i tak zastanawiam się czy wymontować je czy nic im się nie stanie jak będą na swoim miejscu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson69 a jakim ciągnikiem prasujesz? Myślę że poduszki spokojnie mozesz zostawic one i tak juz pewnie nie jednązime na dworze stały. Wiecie moze jakie wymiary ma new holland 865?Szczególnie chodzi mi o wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

u mnie lata z zetorem 5211, ale to na krótką metę lub gdy robisz miej niż 200 balotów na rok, ale idzie na prawdę lekko, nie raz większy wp***dol dostał przy rotacyjnej :) 865 chyba będzie mieć spokojnie z 2,5m.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

Od 1,5 do 2,0. Siano nie do końca suche na 1,5 zrobiłem i przechowało się elegancko. Słoma przynajmniej 1,7 w szczególności pszenżyto potrzebuje większego, przy większym ciągniku na 2,2 do 2,5(max) można robić. Co do łańcuchów to poprzedni właściciel powiedział, że spokojnie 3tyś przy porządnym dobijaniu się zrobi. Kolega też miał taką belarkę powiedział, że jak po otworzeniu klapy na maksa będą zwisać i mieć luz to już wyciągnięte są.

A co do łańcuchów to na forum nie polecają od chojn0wskiego, gość od którego kupowałem też nie polecał, a on gdzieś kupował pod Inowrocławiem ale nie pamiętam gdzie(ok 3tyś, wymieniał 2 razy). Patrzeć na belki poprzeczne czy nie pogięte i koła zębate czy nie wychechłane. Podbieracz to tylko spojrzeć ile palcy i przedewszystkim uruchomić i otworzyć klapę żeby sprawdzić czy łańcuchy zaczynają się w drugą strone kręcić, sprawdzić sterownik, a najlepiej ukręcić balota. :)

Łożyska są calowe, ale łatwo dostać, ponoć w grene są 2x droższe niż po składnicach z częściami, podobno zwykle są w sklepach także problemu z tym nie ma.

Ja jeszcze nic u siebie nie robiłem przy niej, ale mało u mnie pracowała w tym roku.

Kupujesz taką?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie. Mysle jeszcze o new holland 648 i 644. Te sa pasowo walcowe. Slyszalem o nich rozne historie ze sie tam cos owija na jakies walki. Nie wiem jak by to wygladalo jak by wjechac taka prasą np. w zyto na drugi dzien po skoszeniu na max zgniocie :) Szukam prasy zmiennokomorowej bo chce zeby belki byly jak najbardziej zbite. Ciagnik mam 80km. Juz nie wiem co o tym wszystkim myslec :D Moze jest jakis uzytkownik tych pras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

Z tymi też miałem styczność, bo znajomi mi takimi robili belki. Tak dobitych balotów nie miałem, 2 rok teraz im się zaczyna(żytnie) i w środku suche i pachnące :D I te i te dobre, ale jak są fundusze to pasówkę z szerokim podbieraczem do ok 18 tysi to byłoby coś :) Najwięcej i tak zależy od tego kto prasuje, bo jak od balika liczą to na odpier**l robią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Witam. Poszukuje poduszki pneumatycznej zbicia beli do prasy new holland 835. Oryginal jest praktycznie nedostepny, czy ktos z was przerabial juz ten temat?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj