Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

169 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:47

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Chce kupić tura do mojej c-385 i własnie jest do kupienia ale od 1224. Chciałem sie zapytac co myslicie o takim połączeniu? Czy zda takie coś egzamin? wiem ze będzie pasował, ale będzie więcej wystawał z przodu, i co za tym idzie bedzie bardziej obciązona przednia oś. Tur głównie ma być wykorzystywany do balotów czyli tak na raz zazwyczaj ok 500-550kg, czasami moze cos wiecej, ale to juz sporadycznie, no i czasami może do ładowania obornika. Ma moze ktos takiego tura załozonego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzisiaj, 12:21
  •  

#142 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 22:47

A czy mieliście jakieś problemy z założeniem tura do 914.Ponieważ zakupiłem tura 6 i nie pasuje mi tłumnk ponieważ tur się przez niego nie mieści niemiesci Dodany obrazek .Co robić ?.Z góry dzięki za odpowiedz. :rolleyes:

Panowie ja mam problem ze swoim turem 5 w ursusie 914. Mój tur ( z reszta jak wiekszosc) montowane jest na rame traktora z boku silnika. Na takie dwa długie płaskowniki które idą od przodu aż do połączenia silnika ze skrzynią pośrednią.

Problem wygląda tak że przy pracy z turem, traktor już drugi raz mi się rozszczelnił w połączeniu między skrzynią pośrednią a skrzynią przekładniową ( zerwało gwinty w 4 śrubach i 3 gwinty w obudowie korpusu skrzyni pośredniej (zostały zagwintowane z 14 na 16-tki.). Te tury maja mocowane tylko na przednią czesc traktora co powoduje wielkie napięcia na połaczenia ze skrzynią. Widziałem część traktorów z turem które maja połaczenia zarowno na rame silnika jak i mocowania do tylnego mostu lub tylnych zwolnic.

Jak to u was wyglada? czy tez wam sie tak dzieje? traktor pracuje w normalnych warunakch z turem, u mnie w oborniku najwiecej sie tura uzywa.

Jak wykonac takie mocowania?

Edytowany przez wiki868, 24 styczeń 2014 - 22:48.

#143 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:23

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Miałem podobny problem w U 1012, też się rozszczelniał w tym samym miejscu, pomogło wywalenie uszczelki i skręcenie na sam silikon i odpowiednio mocne(klucz dynamometryczny) dokręcenie wszystkich śrub, od dwóch lat jest spokój.

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:33

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Obecnie kończę wykonywanie takiego mocowania do tura i robię odciągi do tylnych zwolnic dla bezpieczeństwa.

Konstrukcje mocowań możesz obejrzeć na wielu filmikach w necie zatem pomysły czerp z nich.
Przykładowy filmik gdzie ładnie wszystko widać

Edit.
Tu zaś masz samo mocowanie z odciągiem do zwolnic http://tablica.pl/of...57-ID29WZ5.html

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 styczeń 2014 - 11:38.

#145 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:31

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Tylko w jaki sposób robisz ten odciąg do tylnych zwolnic ? tylko na sztywno śrubami skrecane?

Ja myslalem o połączeniu za pomocą drutu 12fi z naciągiem lewy-prawy gwint do tylnych zwolnic. Coś w stylu połączenia przodu z tyłem tak jakby struny- zeby to mocno scisło. Problem ze srubami mozesz miec taki ze gdy bedzie chociaz pare milimetrow luzu (a na takiej odległości to bardzo mozliwe) to ten tył i tak nic nie bedzie ci trzymac, bo nacisk tura bedzie na połaczenie skrzyni posredniej z skrzynia przekladniową.

#146 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:13

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych może być dobry do tura ale przygotuj sie na to że co chwile będziesz grzebał przy przednim napędzie bo bardzo on cierpi pod obciążeniem czyli łożyska siadają itd ;p

#147 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:23

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Witam,zakupiłem ursusa 904 z ladowaczem . tur nie działa po rozgrzaniu, po zgaszniu ciagnka opada powoli, jakie mogą być przyczyny?

#148 Share sprytny

sprytny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:36

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Może uszczelniacze na siłownikach ?? To napewno z turem jest problem? Hydraulika przy innych sprzętach działa dobrze?

#149 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:04

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych szczerze mowiac to nie wiem bo nie mam zadnej maszyny żeby podpiac i sprawdzić, zimny działa do pewnego momentu, jak rozgrzany to zero reakcji na dzoistik, ani dol ani gora, z tym ze jak zostawiłem go podniesionego to po ok 2 godzinach opadl. trzeba by było hydraulikę jakos sprawdzić żeby zorientować , bo może w niej tkwi problem...

#150 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:22

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych wg mnie to rozdzielacz i pompa do sprawdzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:51

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych pompa ponoc nowa, wiec pozostaje rozdzielacz, siłowniki raczej odpadają, bo na pusto to i jeden by dal rade

#152 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:24

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych przyczyna była zbyt slaba znajomsc obsługi tego ciągnika, po prostu była wylaczona pompa, na szczęście do tego doszedłem, zanim wezwałem speca od chydrauliki.

#153 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 październik 2015 - 14:30

Witam forumowiczów. W zeszłym tygodniu zakupiłem do mojego Ursusa ładowacz firmy WOL-MET z sterowaniem 3 sekcyjnym na joysticku. Ludzie od montażu zrobili to bardzo sprawnie, lecz podłączyli mi go pod wyjścia hydrauliki zewnętrznej i teraz mam problem bo gdy woziłem ziemie to nie mogłem podłączyć węza wywrotu przyczepy pod hydraulike. Nie no wiadomo jak odkręciłem wąż od tura i przykręciłem od przyczepy to wywrot był lecz jest to bardzo denerwujące. Czytałem że można podłączyć tura bezpośrednio pod pompe podnośnika. Pomożę mi ktoś zrobic to jak nalezy i co trzeba byłoby kupić aby nie trzeba było używac rozdzielacza wogóle do podnoszenia ładowacza ? :)  :)

#154 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 08 październik 2015 - 14:33

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych zaluz na przewodzie co wychodzi od pompy trójnik i podłącz tam tura
ZETOR TEAM

#155 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 październik 2015 - 14:35

A spływ? Zostawic podłączony tak jak jest ? 

#156 Share skowera_1998

skowera_1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 październik 2015 - 14:49

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych zamontuj trójniki z zaworami i po problemie ;)

#157 Share Maciekkkk

Maciekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 październik 2015 - 13:34

zamontuj trójniki z zaworami i po problemie ;)

Mogłbyś mi podesłać jak wyglądają te trójniki z zaworami ?  ;)  ;)

#158 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 październik 2015 - 15:50

Ja w 1224 mam podłączony wąż z pompy do rozdzielacza tura, a powrót z rozdzielacza do podnośnika (w miejsce gdzie oryginalnie podłącza się wąż lub rurkę z pompy) i wszystko działa, a gniazda wolne !

#159 Share danielo91e

danielo91e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 październik 2015 - 10:05

czesc mam problem z ladowaczem mx100 a mianowicie dzieje sie tak ze nie chce dzialac pochylanie lyzki otwieranie9przydusza ciagnik nwykonujac te manewry) zamykanie krokodyla i np jak podnosze do gory i chce opuscic w dol to zatrzymuje robi duze cisnienie w wezacha az wycieka olej na laczeniach srub z wezami i nie pojdzie w dol cos odwalilo ladowaczowi i nie moge znalezc przyczyny...

.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share arturek29

arturek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:42

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Witam. Moje pytanie kieruje do osób które posiadają ładowacz przy c 385 bez napędu. Mianowicie chce kupić ładowacz, do wydania mam około 7 tysięcy za tą kwotę znalazłem nowy 3 sekcyjny z krokodylem bez euroramki o udźwigu 950kg, ale udało by się też kupić coś używanego w tej cenie coś typu tur 5 lub 6 wiadomo masywniejszy i cięższy a zaraz jakieś lepszej firmy bo ten nowy w tej cenie jest wiadomo od jakiegoś żemieślnika tanio zrobić i szybko ale jego atutem jest właśnie waga. I tu moje pytanie jak się sprawuje ursus bez napędu i wspomagania z takim dużym ładowaczem, czy ciężko się kieruje? Jaki wy byście wybrali?i