Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

169 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 05 październik 2009 - 11:41

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ja polecam tura Metal Fach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzisiaj, 01:34
  •  

#82 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 20:24

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Siemka powiedzcie mi czy ursus 914 nadaje się do tura? Ja mam starszego brata 1224 i powiem że jest bardzo mało zwrotny i dosyć długi więc nie chciałbym na niego tura. Prosze doradźcie mi co o tym myślicie?

#83 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 20:41

Siemka powiedzcie mi czy ursus 914 nadaje się do tura? Ja mam starszego brata 1224 i powiem że jest bardzo mało zwrotny i dosyć długi więc nie chciałbym na niego tura. Prosze doradźcie mi co o tym myślicie?

będzie bardzo dobry zwrotny hydraulika dobra pompa dobrze wydajna także jak masz dobrego tura to się wcale nie zastanawiaj tylko zakładaj

#84 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 21:14

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych dokładnie zgadzam się z poprzednikiem
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#85 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 21:35

będzie bardzo dobry zwrotny hydraulika dobra pompa dobrze wydajna także jak masz dobrego tura to się wcale nie zastanawiaj tylko zakładaj

Czy taki bardzo zwrotny to bym się poważnie nad tym zastanawiał , ogólnie ciężka seria ursusa jest uznawana za mało zwrotną i sam jestem tego zdania, bardzo zwrotny to jest np; 912 bo nie posiada przedniego napędu ale przecież mowa o 914.

#86 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 marzec 2010 - 21:38

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Myślę, że 914 to jeden z ursusów, które najlepiej nadają się do ładowacza czołowego.
ArturKowalewo

#87 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 21:51

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych nadaje sie do tura z tych powodów co pisali moi poprzednicy. Ale jego dobrą strona jest to że ma przedni napęd, wydajna hydraulikę. Ale będziesz musiał jeszcze skombinować jakoś przeciw wagę :)

#88 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 23:36

Myślę, że 914 to jeden z ursusów, które najlepiej nadają się do ładowacza czołowego.

Podaj jakieś uzasadnienie dlaczego, nie pierwszy raz piszesz posta który nie wnosi nic do tematu :)
Na korzyść ursusa na pewno będzie jego masa będzie sobie radził bez dociążenia tyłu ciągnika, ale pomnień skrętu to porażka trochę zwłaszcza gdy trzeba było by manewrować w ciasnych miejscach na podwórku (garaż,obora itp)

#89 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 14 marzec 2010 - 10:50

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Biorąc pod uwagę inne ursusy z serii ciężkiej to 914 jest jednym z lepszych, ale nie najlepszym ciągnikiem do tura. Może jej promień skrętu to nie rewelacja, ale na pewno jest lepszy niż promień ursusa 6-tłokowego, który jest dłuższy i na pewno mniej się nadaje do manewrów w pomieszczeniach. Kolejnym argumentem, który przemawia za 914 jest jego dosyć dobra hydraulika i nie mała masa. Bez dociążenia bezproblemowo można pracować, gdy się ma obciążniki na tylnych kołach.
Czy mój post mało wnosi do tematu? - Nie wiem, nie mi to sądzić.
Pozdro :)
ArturKowalewo

#90 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:51

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzięki za opinie na mój temat. A możecie mi powiedzieć za ile można by kupić taki ciągnik bo jak na razie to się tylko chce dowiedzieć jakie są opinie użytkowniów a potem pomyśle nad wyborem. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:16

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Wydajna hydraulika w 914 :) dobre sobie.Przy wzmocnionej pompie jest 65l/min, ale nie na wyjściu :)
jedyne atuty tego ciągnika to masa własna,mocna przednia oś i prosta budowa

#92 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:08

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych No tak ale 65l\min. to chyba nie jest tak mało ja mam tura na ursusie c-360 i tam pompa ma wydajność 20l\min. i też da się robić ale nie tak efektownie jak innymi ciągnikami.

#93 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:17

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Moim zdaniem śmiało możesz zakładać.

#94 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:50

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ale ja jeszcze nie mam tego ciągnika. :)

#95 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 marzec 2010 - 19:54

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych nie zastanawiaj sie i kupuj 914 :) ja mam tur-5 przy swojej 914 i uwazam że jest to idealny zestaw tur-ciągnik tur nie zmnijesza przeswitu pod ciągnikiem. a 914 jest masywna ale z balastem jest jeszcze lepiej stabilna i najlepiej jak ten balast ma coś ok tony siało mozna pracowac w nie pewnym terenie... zajzyj do mojej galerii... i niech nikt tobie nie wmawia że np912 jest lepszy od 914 do tura... chyba ze doładowania wegla...
a co do zwrotnosci, to nie narzekam... w końcu od czego są pedały hamulca rozłączalne :) tylko trzeba mieć trochę wprawy... w grząskim terenie nawet naped czasami nie pomaga skręcac..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#96 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:45

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Na pewno zastanowie się nad kupnem a o 912 to nawet nie myślę mam ursusa 1224 i wiem że przedni napęd tu super sprawa nawet do tura. Tylko minusem będzie mniejsza zwrotność ale za tą cenę ideału mieć nie można. :)

#97 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2010 - 19:58

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych zwrotnosc możesz poprawic sobie poprzez operowaniem hamulcami... chyba wiesz o czym mówię :) ja jak ładuje obornik to operuje tylko dwoma pedałami sprzęgłem i hamulcem a gaz mam ustawiony (tak jak pisze w instrukcji ładowacza, jaby ktos nie wiedział) na 1500 obr/min i podczas skretu pomagam sobie hamulcami , a ze jest troche slizgawo na takim terenie więc bez wiekszych szkud dla układu jezdnego..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#98 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:06

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Na pewno jest to jakiś sposób ale myślę że i bez niego da się w miarę operować turem. :(

#99 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 08:47

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Jak zakładać tura to tylko do ciągnika z napędem.Ja mam w MTZ82 i wiem że jak wezmę tonę to mam problem z ruszeniem na błocie a w zimie to tragedia.Jest problem ze skrętem w 914 ale jak tur to tylko do ciągnika z napędem.Teściu ma w 385 to w zimie nie może ruszyć z 500kg a opony z tyłu ma 520.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 11:23

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Każdy ciągnik nadaje się do przyczepienia TURa. Jednak zależy to od tego, ile będziesz miał z nim roboty. Najlepszy byłby jakiś ciągniczek z rewersem i oczywiście z przednim napędem. Według mnie lepszy byłby do tego MTZ, gdyż jest zwrotniejszy.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl