Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

169 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:50

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych A może pomyśl nad JD np. http://www.otomoto.p...=show&id=B90647 a tu masz temat na forum: http://www.agrofoto....wagi-t9862.html
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzisiaj, 23:46
  •  

#42 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 18 luty 2009 - 19:55

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Tak szczerzę mówiąc to ja jd nie przepadam chociaż w okolicy są 3 jd to mi jakoś nie przypadły do gustu kurcze ja bym wolał renault ale jak ursus dobry to terz by sie spisał tylko 912,914 to powolne jak od wożenia kukurydzy chyba są...

#43 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:57

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Do wożenie kuku to 60 zaprzegnij ...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#44 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:06

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Widziałem na allegro kilka tanich Renaultów z turami ale nie wiem jaki stan techniczny ich jest bo na fotkach to wszystko ładne. I jeśli chcesz ciągnik główny to musi mieć koniecznie przedni napęd bo daleko nie zajedziesz bez przodu.

#45 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:07

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ursus ze skrzynią standard na oponach 18.4 R34 z butem w podłodze pojedzie 28 km/h (25,5 km/h przy obrotach nominalnych) także szybki to on nie jest. Jeśli transport miałby sie odbywać drogami asfaltowymi to warto rozejżeć sie za ciągnikiem z szybką skrzynią do 40 km/h, ale na drogach gruntowych raczej nie ma to znaczenia bo i tak nie przekracza sie 20-25, tym bardziej z turem :)

Ursus jest dobry ale na swój sposób :) Jak zależy Ci na dużej masie, dobrym uciągu i tanich, szybko dostępnych częściach a wszystko inne masz gdzieś to sobie go kup, będziesz zadowolony :)

#46 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:11

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych ursus jak najbardziej nadaje sie do tura zwlaszcza 912 bo jest zwtrotna. przodu niemusisz usztywniac i tak bedzie dobrze smigal. co do tego ze glowy ciagnik to tylko z napedem to bujda na resorach. naprawa napedu jest za***iscie droga. a jesli potrzebujesz napedu do 912 to kup nowy i wstaw niz kupuj 914, bo zaplacisz kilka tyś. wiecej a bedziesz mial nowy naped. poszukaj sobie ursusa z szybka skrzynia jak ci taki potrzebny.

#47 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 18 luty 2009 - 21:30

Ursus ze skrzynią standard na oponach 18.4 R34 z butem w podłodze pojedzie 28 km/h (25,5 km/h przy obrotach nominalnych) także szybki to on nie jest. Jeśli transport miałby sie odbywać drogami asfaltowymi to warto rozejżeć sie za ciągnikiem z szybką skrzynią do 40 km/h, ale na drogach gruntowych raczej nie ma to znaczenia bo i tak nie przekracza sie 20-25, tym bardziej z turem :)

Ursus jest dobry ale na swój sposób :) Jak zależy Ci na dużej masie, dobrym uciągu i tanich, szybko dostępnych częściach a wszystko inne masz gdzieś to sobie go kup, będziesz zadowolony :)

ja też mam 912, i mój ma 16,9 jest wolniejszy ten w zakladzie komunalnym to besprzerwy coś tam ma pęknięte ale nie ma co poruwnywać do pracy w gosp rolnym, jak to się blokuje?
a co do opon to mi się wydaje że na oponach 16,9 to ma lżej silnik w pracach polowych

#48 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:51

Pseudo rewers mechaniczny jest, w dodatku obsługiwany lewą ręką co sprawdza sie w turze, 912 w przeciwieństwie do 914 jest bardzo zwrotny ale podstawowy ból to brak 4x4 i wszelkie problemy z tym związane o których nie raz pisałem.

Właśnie coś za coś w 912 jest znacznie lepszy skręt sam miałem 912, teraz mam zetora 4 cylindrowego 4x4 i znacznie większy promień skrętu jest w zetorze, ale niestety tak jak piszesz niekiedy możne być odczuwalny brak 4x4. a ta dźwignia od zmiany biegów jest dobrym rozwiązaniem no;do orki. :)

#49 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 18 luty 2009 - 22:30

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych 914 z turem nie jest zbyt dobrym wyborem. Pracowałem troche na tym, owszem zgodze się że jest ciężki ale nakręcić się tym trzeba niemiłosiernie z czasem staje się to dośc kłopotliwe. kolega mówił o kwocie 40 tysięcy radziłbym kupić 912 mój sąsiad sciągał ostatnio ze szwecji z turem w super stanie za około 25tyś
a tam już promień skrętu jest ok. jesli nie zależy ci na przednim napędzie to bierz 912

#50 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 18 luty 2009 - 22:44

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Czemu nikt nie bierze pod uwagę zetora?? Np taki 7745 turbo z turem by fajnie chodził prędkość nawet komfort i super wspomaganie nie to co w ursusach. albo 7245 coś z tego ja bym wziął zetora za 40tyś coś kupisz a części do niego są i jest o niebo lepszy od ursusa i dobra pompa zastanów się jedyny - zetora to trzeba uważać z gazem a tak to ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:20

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Zetor to troche inna klasa, jest lżejszy, ze zwykłą skrzynia prędkośc podobna, fakt, ma wspomaganie ale Ursus ma orbitrol... Napewno jest bardziej komfortowy od krajowych wersji Ursusów, ogólnie bardzo dobre ciągniki, to już kwestia kto co lubi :)

ursus jak najbardziej nadaje sie do tura zwlaszcza 912 bo jest zwtrotna. przodu niemusisz usztywniac i tak bedzie dobrze smigal. co do tego ze glowy ciagnik to tylko z napedem to bujda na resorach.

Bez usztywnienia przodu będzie śmigał ale trwałości to mu nie wróżę. Szybko będzie łapał luzy na zwrotnicach, z czasem wyrobią sie czopy zwrotnic i nowe tulejki nic nie pomogą bo to musi być ciasno pasowane. Potem przy ewentualnym zdjęciu tura sprężyny o ile nie popękają to będą nic nie warte bo klapnięte. Zablokowanie miękkiego przodu to przecież żadna filozofia.

jak to się blokuje?

Na górze po środku obudowy sprężyny wkręcona jest taka śruba, wykręcasz ją i wkręcasz odpowiednio dłuższą, do kupienia w sklepie z częściami (jest wyszczególniona w katalogu). Dłuższe śruby mają nawiercony kanał na dodatkowe śrubki blokujące skok w drugą strone, kupujesz taki komplet czterech śrubek, skręcasz wszystko i masz sztywny przód.

kolega mówił o kwocie 40 tysięcy radziłbym kupić 912 mój sąsiad sciągał ostatnio ze szwecji z turem w super stanie za około 25tyś
a tam już promień skrętu jest ok. jesli nie zależy ci na przednim napędzie to bierz 912

Do zbierania bel po ściernisku czy twardej łące 912 jest OK, tak samo do pracy na płycie gnojowej czy innym betonie. Za to na podmokłych łąkach to ciągnik inwalida, dobrze że tur ma siłowniki dwustronnego działania to można sie samemu wypchnąć :) Dzisiaj też sie nie popisał jak przekładałem obornik na płycie, wokoło ubity wyślizgany śnieg, skubne krokodylem troche obornika (nie za dużo bo by wcale nie ruszył) cofam i wystarczy że pod przednie koło podejdzie mała kupka gnoju i ciągnik stoi a raczej jedzie tyłem w bok na blokadzie :) tyle że nie miałem uczepionej przeciwwagi, dużo pomaga w takich warunkach.

#52 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:22

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Wszystko ma swoje dobre i złe strony niestety :)

Ja na turze mam MF i nie zamienie go jak narazie na inny bo spisuje mi się super

#53 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:24

ursus jak najbardziej nadaje sie do tura zwlaszcza 912 bo jest zwtrotna. przodu niemusisz usztywniac i tak bedzie dobrze smigal. co do tego ze glowy ciagnik to tylko z napedem to bujda na resorach. naprawa napedu jest za***iscie droga. a jesli potrzebujesz napedu do 912 to kup nowy i wstaw niz kupuj 914, bo zaplacisz kilka tyś. wiecej a bedziesz mial nowy naped. poszukaj sobie ursusa z szybka skrzynia jak ci taki potrzebny.

W twoim wypadku to jasne że przedni napęd ci nie jest potrzebny, jakbym miał takie maszyny towarzyszące do mojego Ursusa to też bym przedniego napędu nie potrzebował. I zwróć uwagę na to, że niektórzy mają ciężkie ziemie albo górzyste pola, i co wtedy?? mają zapinać pługi 3 skibowe albo 2 metrowy agregat??

#54 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:26

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych napęd jest zawsze potrzebny szczegolnie w ciągniku z ładowaczem

#55 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 08:43

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych U mnie to występuje 1,2,3 klasa troszke gliny więc gdzie niegdzi jest naprawde ciązkio i nawte 60 na 2 szosowej pług ciągnie nie bardzo na cięzko czasem wystąpi też borowina a wtedy to zaczyna pierdzieć na wszystkich polach mam górki więc przedni napęd sie przyda ale znowu 912 zwrotniejszy.ja mysle ze jakies reno do 100 koni to bedzie dobre bo pociagnie 3obracaną 3x40..ale wypowiadajcie sie nadal to jeszcze będe miał rozeznanie większe ^_^ Tym bardziej ze jak sie wozi kukurydze z 20ha na 2 pryzmy to one są wysoki i przedni napęd sie przyda

#56 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 luty 2009 - 10:14

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych http://www.allegro.p...a_joistika.html
http://www.allegro.p...m_czolowym.html
http://www.allegro.p..._nie_ursus.html
http://www.allegro.p...4s_z_turem.html
http://www.allegro.p...t_ceres_95.html szkoda że bez watu
http://www.allegro.p...m_ladowacz.html
http://www.allegro.p...zloty_klos.html
Do wyboru do koloru :)

#57 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 10:55

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych wiem fajne maszynki..Mnie interesują egzemplarze z turm 3 sekcyjnym zeby było można załozyc krokodyla i chwytak bel

#58 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:25

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych a co do renówki jak już byś sie decydował to szukaj z silnikiem MWM(jak w fendt)

#59 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:09

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych tak wiem słyszałem ze to mocne silniki zresztą fendt wie co pcha do swoich sprzętów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 20 luty 2009 - 09:04

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Do tura to koniecznie 4x4, ursusy mają plus że są ciężkie i nie trzeba przeciwwagi stosować. Co do zwrotności to też kwestia wprawy.