Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

169 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:59

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Według mnie to było by opłacalne, ciągniki te nie są w zbyt dużej cenie , są dość ciężkie dzięki temu nie będzie takiego problemu z podrywaniem tyłu ciągnika . ale są tez minusy słaby komfort pracy i słaby promień skrętu, mam znajomego który posiada 914 z turem i nie narzeka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzisiaj, 19:44
  •  

#22 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:15

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Do plusów można też zaliczyć że biegi wsteczne są naprzeciw biegów szosowych, taki niby rewers :) A do minusów zaliczyłbym słabą pompę chydrauliczną. Ale jak by był w okazyjnej cenie to myślę że byś nie narzekał
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#23 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 17 luty 2009 - 20:15

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych kolego zetor10045 a nie wiesz moze czy sprzęgło mocno pali czy raczej wcale??Moze 914itp nie mają dużego komfortu ale częsci łatwiej dostane do nich i taniej niz do zachodnich,ten promień skrętu to fakt bardzo mały trzeba sie nakręcić ale moim zdaniem jak sie nabierze wprawy to bedzie dobrze. :)
A szybko on podnosi z np.belą sianokiszonki??

Proszę o więcej wypowiedzi...

#24 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2009 - 20:16

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych 912 nie nadaje się do tura ponieważ ma mięki przód bez mozliwosci blokady

#25 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:17

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych a mocno przeszkadza ten miętki przód przy pracy??

#26 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:20

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Moim zdaniem Ursusy w ogóle nie nadają się do Tur'a ponieważ nie mają rewersa i mają duży promień skrętu, a w takich pieniądzach jakie sobie ludzie życzą za nie to spokojnie kupisz zachodnią używkę i to dużo młodszą.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#27 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:27

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych A co myslicie o renault (modelu nie znam) ale z turm uzywana??Mi chodzi o dostep do częsci bo u mnie to duzo sie przenosi belek a jeszcze u kumpla rocznie to 3000 bel samej słomy sie wozi ja w tym roku belowałem jego srzetem nocami i dniami a on woził pronarem 82 to pronar dostał po d**** 4 razy sprzęgło robione było w wakacje i na kukurydzy raz wiec ja bym mu pomagał to troche bym rocznie bel przeładował a i kukurydze bym nim woził troche bo u niego rocznie to tak koło 20 ha kukurydze sieją u mnie to 1000baltów rocznie i 5 ha kukurydzy

a widze ze kolega miszka31 z moich stron pochodzi :)

#28 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:39

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Jeśli taką ilość rolek masz wozić to zapomnij o Ursusie. Renault też produkował w miarę dobre ciągniki i możesz kupić niedrogo jakiegoś młodszego i może z Turem, zastanów sie jeszcze nad Case'm z serii 51x0, wytrzymałe ciągniki tylko mają dużo elektroniki.

#29 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:31

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Mi potrzebny jest ciągnik który mało pali i ma wytrzymałe sprzęgło bo przy tej ilosci rolek to trzeba coś mocnego..A moze mógłbyś mi pare fotek tego ciągnika wstawic na forum byłbym wdzieczny..napisz cos jeszcze na temat tego case'a i w jakim przedziale cen moge go nabyć??

#30 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:35

912 nie nadaje się do tura ponieważ ma mięki przód bez mozliwosci blokady

Jeden z użytkowników AF posiada 912 z turem i ma zablokowano amortyzacje o ile się nie mylę jest to użytkownik ,,Mirasek'' nie wiem jak sobie radzi z belami sianokiszonki bo on ma świnki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2009 - 22:44

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych w zakładzie komunalnym jest to besprzerwy sprężyny pękają,opony,delikatny jest tam przód

#32 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:47

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych ale 914 to już bardziej sie nadaje??

#33 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 14:48

Mi potrzebny jest ciągnik który mało pali i ma wytrzymałe sprzęgło bo przy tej ilosci rolek to trzeba coś mocnego..A moze mógłbyś mi pare fotek tego ciągnika wstawic na forum byłbym wdzieczny..napisz cos jeszcze na temat tego case'a i w jakim przedziale cen moge go nabyć??

Jeśli potrzebny ci jest ciągnik który mało pali i ma wytrzymałe sprzęgło to polecam Renaulta 90.34 albo 103.45, mój znajomy ma 85.34 z turem, super maszynka ma ją jakieś 3 lata ostatnio wymienił w niej tarcze sprzęgłowe i śmiga dalej :) , a co do opini na temat Case'a 51x0 wystarczy poszukać na forum, czy pod zdjęciami w galerii, a jeśli chodzi o cenęto jaka by cię interesowała??

#34 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:07

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych mnie interesuje tak do 40 000zł bo biorę dotacje dla młodego rolnika i chcem jeszcze przyczepę samozbierającą z rotatorem kupić do kiszonek..

#35 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:21

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych To będzie ci ciężko znaleść nawet Ursusa w dobrym stanie z turem w takich pieniądzach.

#36 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:24

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych ale renault w stanie dobry znajdzie sie??A co do tych renault to sprzęgło jest w nich żywotne??I czy te ciagniki są mocne jak na swoją moc??

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2009 - 16:54

912 nie nadaje się do tura ponieważ ma mięki przód bez mozliwosci blokady

Panie, mylisz sie Pan bardzo, zwrotnice resorowane sie blokuje :)

Na zablokowanych nic nie pęka, do tej pory wymieniłem łożyska jednego koła i tulejki na jednej zwrotnicy - koszta znikome. Podstawa to smarowanie swożnia, zwrotnic i końcówek - jak wszędzie, no i nie wariować z ładunkiem :)

Od zwożenia rolek dla sprzegła nic nie będzie, zużyje sie eksploatacyjnie adekwatnie do ilości zasprzęgleń, czyli troche szybciej. Sprzęgło najbardziej dostaje w oborniku przy zrywaniu parkietu. Trwałość... ciągnik ma tylko 2200mth, 5 lat chodzi w turze, sprzęgło jeszcze oryginalne.

Jeden z użytkowników AF posiada 912 z turem i ma zablokowano amortyzacje o ile się nie mylę jest to użytkownik ,,Mirasek'' nie wiem jak sobie radzi z belami sianokiszonki bo on ma świnki.

Zgadza sie ale nie do końca :) świnek nie mam, ale właśnie są krowy :) Problemu z belami fi 130 sianokiszonki nie ma żadnych, tur ma nominalny udźwig 1650kg, pompa nigdy nie wykazywała w nim oznak słabości - zawsze do góry :)

Pseudo rewers mechaniczny jest, w dodatku obsługiwany lewą ręką co sprawdza sie w turze, 912 w przeciwieństwie do 914 jest bardzo zwrotny ale podstawowy ból to brak 4x4 i wszelkie problemy z tym związane o których nie raz pisałem.

#38 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:36

ale renault w stanie dobry znajdzie sie??A co do tych renault to sprzęgło jest w nich żywotne??I czy te ciagniki są mocne jak na swoją moc??

Napewno coś znajdziesz w dobrym stanie, a jeśli chodzi o sprzęgło i ogólnie o ciągnik to musisz pytać użytkowników. I napisz dokładbnie do czego miałby służyć ten ciagnik, czy tylko do przewozu i załadunku bel czy do lekkich prac czy też do orki uprawy i.t.d.

#39 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:06

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych NO u mnie to by był jako głowny ciagnik bo mam jeszcze "60" ja osobiscie mam tylko 15 ha ale planuje dokupic tak do 26 bo 10ha mam w jednym kawałku do kupienia więc jako główny ciagnik no i przy kukurydzy by chodził bo bym nim woził u kumpla a w domu ugniatał... Tak naprawde to jestem bardziej na renault napalony ^_^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 luty 2009 - 19:47

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Nooo, do ugniatania kuku to Ursus jest dobry :) Mój 912 z turem z biedaszek i betonową przeciwwagą waży prawie 6,5 tony :) 914 w takiej kompletacji ważyłby 7 ton, jeszcze wziąć szufle piachu na tura to już prawie jak Fadroma :)