ktomek154

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu

Polecane posty

ktomek154    5

Witam!

Przymierzam się do zakupu kombajnu marki New Holland modelu tx 34 z roku 1992. Nie mogę nigdzie doszukać się informacji na temat awaryjności, zalet i minusów tego kombajnu. Kombajn będzie mi służył do koszenia ponad 100ha zboża jak i ok 100ha kukurydzy. Proszę o pomoc. Dodam, że w grę wchodzi jeszcze kombajn MDW Fortschritt 525H lub 527. Cena jaką operuję wynosi do 100 góra 120tyś. zł. Jestem otwarty na inne propozycje i chętnie przeczytam opinnie na temat Waszych kombajnów.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Jeśli ma to byc kombajn na tak dużą gospodarke, to radze MDW 525H. Jest mało awaryjny i są łatwo dostępne do niego części orginalne jak i zamienniki. :)

 

Jeśli chodzi o wydajność to ok. 3 hektarów na godz. Ma komfortową kabine,co w twoim przypadku sie przyda, oraz klime!

 

Minusem jest to, że ma troche głupi komputer, ale da się przyzwyczajić B)

 

Jak masz dobrą oferte to go kupuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5

Komfortowa kabina to duży plus MDW. O co chodzi z tym głupim komputerem? Cenowo MDW jest o jakies 10-20 tyś droższe ale i nowsze rocznikowo. Trudny wybór ale poczekam na jeszcze inne wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

głupi komputer dlatego jest że mi się nieraz zacinał, ale powiedzieli mi ze to moja wina bo coś tam jakiś czujnik naderwałem ale wymieniony i jest git :)

 

wstawił bym ci zdjęcia ale kombajn został sprzedany 1 rok temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

witam wszystkich wydawac sie moze ze chyba nie wielu mamy uzytkownikow tych kombajnow NH ja zastanawiam sie ned kupnem takiego kombajnu i swiadczenia nim uslug gdyz juz mam jednego ale to rekord na hydro i nie moze dac rady ciekaw jestem jak NH tx32 czy 34 sie sprawuja chcialbym sie czegos dowiedziec jesli ktos tym pracje to prosze o info z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolstar    0

Witam , bardzo dobry wybór NH TX34 kosiłem w ostatnie żniwa i jestem miło zaskoczony bo kombajn jest bardzo wydajny przy około 6 t. z hektara można skosić spokojnie 2 hektary na godzinę i co ważne nie gubi ziana czego nie można powiedzieć o claasie 98 lub John Deere 1075 (miałem takie kombajny ) . Następne zalety to badzo komfortowa cicha kabina , lekko wchodzące biegi , sterowanie elektryczne z kabiny - obroty wentylatora i bębna , regulacja wysokości hedera , czujniki awaryjności i strat ziarna . Co do spalania to max 20 l. na godzinę ale przy tej wydajności to myślę że jest Ok. Ja jestem bardzo zadowolony z tego kombajnu i myślę że w przedziale cenowym 100 - 120 tyś zł. nie ma lepszej maszyny .

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazję kupić NH TX 32, za 65tys, Myślisz, że warto?? Jak jest z częściami do tego kombajnu?? Jak ze spalaniem?? Warto go kupić zamiast Bizona Z 056??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Wszystko zależy w jakim jest stanie ten kombajn, bo jest dość tani.

Części dostaniesz bez większego problemu, jedynie problemem są ceny.

Spalanie na godzinę ok 16-18l

Zamiast Bizona Z056 na pewno warto bo będzie wydajniejszy, jednak pamiętaj, że ceny części porównywalnie do bizona są od 4 do nawet 10razy droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

koledzy jaki duży ma zbiornik 

Tx 34

TF42

 

Tx34 ma zbiornik ziarna 6000l czyli teoretycznie mieści się 4500-4800kg, w praktyce mieści nawet ponad 5100kg jednak jest to już granica przesypania się ziarna na kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablopi    0

witam

Posiadam kombajn New Holland modelu tx 34 i chciałbym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu przełączników zaznaczonych.

 

post-197877-0-26964000-1471078399_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinski    0

Pytanie ile młucarni ile bebnów posiada tx 34  jak wygląda to  z ilością  jakością słomy  po omłocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tx ma trzy bębny młucące,ale nie rozumiem pytania odnośnie jakości słomy. Bo jesli chodzi ci o rozdrabnianie słomy przez bębny młucące, to w holandach słoma jest dość mocno rodrabniana  przez te bębny. Jednym to odpowiada innym nie.


witam

Posiadam kombajn New Holland modelu tx 34 i chciałbym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu przełączników zaznaczonych.

 

attachicon.gifkombajn-zbozowy-_rev005.jpg

Jak by kolega zrobił to zdjęcie na wprost,to było by mi znacznie łatwiej to wytłumaczyć.

Tak po krótce to jest to zespół sterowania czujnikami awaryjnośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravko123    0

Witam,

 

Również zastanawiam się nad kupnem NH tx34. Czy ktoś z Was mógłby napisać coś więcej na jego temat? Awaryjność, jaka cena jest dobra za taki sprzęt itd. Każda opinia będzie pomocna.

Pozdrawiam!

Edytowano przez Zdravko123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj