Skocz do zawartości

Zdjęcie

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:15

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Witam!
Przymierzam się do zakupu kombajnu marki New Holland modelu tx 34 z roku 1992. Nie mogę nigdzie doszukać się informacji na temat awaryjności, zalet i minusów tego kombajnu. Kombajn będzie mi służył do koszenia ponad 100ha zboża jak i ok 100ha kukurydzy. Proszę o pomoc. Dodam, że w grę wchodzi jeszcze kombajn MDW Fortschritt 525H lub 527. Cena jaką operuję wynosi do 100 góra 120tyś. zł. Jestem otwarty na inne propozycje i chętnie przeczytam opinnie na temat Waszych kombajnów.
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie. Budowa maszyn rolniczych.

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:27

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Jeśli ma to byc kombajn na tak dużą gospodarke, to radze MDW 525H. Jest mało awaryjny i są łatwo dostępne do niego części orginalne jak i zamienniki. :)

Jeśli chodzi o wydajność to ok. 3 hektarów na godz. Ma komfortową kabine,co w twoim przypadku sie przyda, oraz klime!

Minusem jest to, że ma troche głupi komputer, ale da się przyzwyczajić B)

Jak masz dobrą oferte to go kupuj!

#3 Share ktomek154

ktomek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:11

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Komfortowa kabina to duży plus MDW. O co chodzi z tym głupim komputerem? Cenowo MDW jest o jakies 10-20 tyś droższe ale i nowsze rocznikowo. Trudny wybór ale poczekam na jeszcze inne wypowiedzi :)

#4 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie. Budowa maszyn rolniczych.

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:19

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu głupi komputer dlatego jest że mi się nieraz zacinał, ale powiedzieli mi ze to moja wina bo coś tam jakiś czujnik naderwałem ale wymieniony i jest git :)

wstawił bym ci zdjęcia ale kombajn został sprzedany 1 rok temu :P

#5 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:02

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu witam wszystkich wydawac sie moze ze chyba nie wielu mamy uzytkownikow tych kombajnow NH ja zastanawiam sie ned kupnem takiego kombajnu i swiadczenia nim uslug gdyz juz mam jednego ale to rekord na hydro i nie moze dac rady ciekaw jestem jak NH tx32 czy 34 sie sprawuja chcialbym sie czegos dowiedziec jesli ktos tym pracje to prosze o info z gory dziekuje :)

#6 Share Rolstar

Rolstar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 17:33

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Witam , bardzo dobry wybór NH TX34 kosiłem w ostatnie żniwa i jestem miło zaskoczony bo kombajn jest bardzo wydajny przy około 6 t. z hektara można skosić spokojnie 2 hektary na godzinę i co ważne nie gubi ziana czego nie można powiedzieć o claasie 98 lub John Deere 1075 (miałem takie kombajny ) . Następne zalety to badzo komfortowa cicha kabina , lekko wchodzące biegi , sterowanie elektryczne z kabiny - obroty wentylatora i bębna , regulacja wysokości hedera , czujniki awaryjności i strat ziarna . Co do spalania to max 20 l. na godzinę ale przy tej wydajności to myślę że jest Ok. Ja jestem bardzo zadowolony z tego kombajnu i myślę że w przedziale cenowym 100 - 120 tyś zł. nie ma lepszej maszyny .

pozdrawiam

#7 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:16

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Witam. Mam okazję kupić NH TX 32, za 65tys, Myślisz, że warto?? Jak jest z częściami do tego kombajnu?? Jak ze spalaniem?? Warto go kupić zamiast Bizona Z 056??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:12

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Wszystko zależy w jakim jest stanie ten kombajn, bo jest dość tani.
Części dostaniesz bez większego problemu, jedynie problemem są ceny.
Spalanie na godzinę ok 16-18l
Zamiast Bizona Z056 na pewno warto bo będzie wydajniejszy, jednak pamiętaj, że ceny części porównywalnie do bizona są od 4 do nawet 10razy droższe.

#9 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:30

NEW HOLLAND tx34 tx 34 opinnie i porady dotyczące tego kombajnu Ale chyba rzadziej się psują części niż w Bizonie, co??
Kombajn już w garażu, wygląda nieźle.

#10 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:27

koledzy jaki duży ma zbiornik 

Tx 34

TF42

#11 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 18:07

koledzy jaki duży ma zbiornik 

Tx 34

TF42

Tx34 ma zbiornik ziarna 6000l czyli teoretycznie mieści się 4500-4800kg, w praktyce mieści nawet ponad 5100kg jednak jest to już granica przesypania się ziarna na kabinę.

#12 Share pablopi

pablopi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 09:53

witam

Posiadam kombajn New Holland modelu tx 34 i chciałbym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu przełączników zaznaczonych.

kombajn-zbozowy-_rev005.jpg

#13 Share Cinski

Cinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 22:05

Pytanie ile młucarni ile bebnów posiada tx 34  jak wygląda to  z ilością  jakością słomy  po omłocie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 18:53

Tx ma trzy bębny młucące,ale nie rozumiem pytania odnośnie jakości słomy. Bo jesli chodzi ci o rozdrabnianie słomy przez bębny młucące, to w holandach słoma jest dość mocno rodrabniana  przez te bębny. Jednym to odpowiada innym nie.

witam

Posiadam kombajn New Holland modelu tx 34 i chciałbym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu przełączników zaznaczonych.

attachicon.gifkombajn-zbozowy-_rev005.jpg

Jak by kolega zrobił to zdjęcie na wprost,to było by mi znacznie łatwiej to wytłumaczyć.

Tak po krótce to jest to zespół sterowania czujnikami awaryjnośći.