Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy po szkole rolniczej iść na studia???

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:28

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Rozbrajasz mnie. Czyli wg Ciebie podstawy podstaw chemii zdobyte w podstawówce/gimnazjum są zbędne w rolnictwie? Nie masz pojęcia jak najprostsza wiedza chemiczna przydaje się w rolnictwie.
A cóż to jest "chemia typowo rolnicza"? Odnoszę wrażenie , że w Twoim przypadku to pewnie wyłapanie różnicy pomiędzy saletrą i solą potasową. I mam nadzieję, że nie będzie to tylko różnica cenowa...
Nikt Cie tu na studia nie namawia, to Ty zrażasz autora tematu do pójścia na studia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Dzisiaj, 23:56
  •  

#42 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:26

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Pisałem w podobnych tematach i napisze jeszcze raz to samo.
To czy ktoś chce iść na studia czy nie, musi sobie sam odpowiedzieć, jeżeli sam nie wie czego chce tylko pójdzie bo na forum poradzili aby poszedł itd. nie będzie miał uporu, tzn, już nie ma uporu w dążeniu do jakiegoś celu który zakłada sobie każdy człowiek i do niego dąży przez jakiś czas czy życie, w tym przypadku studia, i będzie chodził by chodzić do pierwszej drugiej sesji, straci czas i pieniądze. Trzeba mieć motywację, jak się człowiek waha lub z góry zakłada coś tam to mu nic nigdy nie wyjdzie łącznie ze studiami, wtedy trzeba zacząć wahać nad sobą i że życie jest tylko jedno i 20 lat za sobą czy tam 30.
Jak dla mnie lepiej spróbować i żałować że nie wyszło, niż później żałować że mogło wyjść ale ciota ze mnie była i nie spróbowałem, to zdanie jest najlepszą motywacją jak dla mnie. :D :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#43 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 31 grudzień 2012 - 00:04

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Kolego wyżej święte słowa ;) mnie rodzice namawiali na studia ekonomiczne czy techniczne, ja jednak wybrałem rolnictwo, bo mnie interesuje i chciałbym wiedzę zdobytą na studiach wykorzystać w praktyce i za kilka lat powiedzieć sobie, że warto było, że widać efekty mojej nauki. A co do kolegi @farmtracker może i ojciec przekaże Ci potrzebna wiedzę, ale jeśli ktoś Cię zapyta czemu stosujesz taki oprysk a nie inny albo czemu taki nawóz akurat w danym czasie stosujesz to zapewne powiesz, że tata Cię tak nauczył, ale tak naprawdę nie będziesz wiedział czemu... A na studiach wszystko dokładnie wytłumaczą i nikt Cię nie zagnie. Znam takich co mówią, że studia dla rolnika są nie potrzebne, ale uwierz, że one zmieniają pogląd na gospodarkę...

Edytowany przez adamkon, 31 grudzień 2012 - 00:04.

#44 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2012 - 15:41

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? dobra koledzy nie kłóćcie się :)

#45 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:19

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? słuchaj kamil powiem ci tak studia to dobra rzecz ale powiem ci że to się nie opłaca.. w technikum rolniczym też sie nauczysz a na studiach to tam masz jak chcesz mieć lepsze gospodarstwo tak 100 ha i na ty masz co kombinować a na 30 ha to troche mniej.. po technikum to i tak nauka poszła w pole.. tak kolega mi mówił.. :D

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2012 - 22:11

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? ja uważam że jeżeli ktos idzie na studia rolnicze i sie bedzie przykladal to na pewno nie straci potrzeba nam wykształconych agronomów, mi osobiście wystarczy technikum nie zamierzam tracic czasu ma studiach, nie wszyscy musza miec wyższe wykształcenie jak to teraz jest w modzie :D

#47 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:10

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Wtrącę swoje ostatnie trzy grosze do tematu.
mam gdzieś czy dostane bana czy całkowity out, więc dla mnie ludzie którzy powtarzają bzdury typu nie warto iść na studia są dla mnie butami a jak wiadomo nie gada się z butem bo but niemowa.
Studia oprócz tytułu dają też możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy, nie tylko zza pługa czy krowiego ogonu, zobaczysz świat nie tylko taki jak jest u Ciebie na wsi ale też innego życia. Poznasz ludzi, ich inne postrzeganie świata, inne myślenie.
Poza tym na studiach, nawet zaocznych można zapomnieć o codziennych obowiązkach i spróbować życia "typowo" studenckiego.
Farmtraker to jakiś zakompleksiony gość który do szkoły miał pod górkę a wiedzę czerpie przekazaną z ojca na syna tylko od tego czasu świat poszedł dalej, rolnik6666 nawet nie potrafi sklecić posta, żal ale cóż... jak Cię widzą tak Cię piszą, skądś się musiało wziąść powiedzenie: wpuść chłopa do biura to atrament wypije. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:09

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Powiem tak, gdy byłem w twoim wieku to zastanawiałem się mocno czy iść na studia czy nie. Obecnie studiuję rolnictwo na drugim roku, i powiem tak zrobiłbym straszną głupotę gdybym nie poszedł na studia. Po pierwsze naprawdę można zdobyć sporo wiedzy, wiadomo wiele rzeczy których tu się dowiesz nie koniecznie musi się sprawdzić czy przydać w twoim gospodarstwie ale na prawdę warto. A po drugie klimat studiowania to są najlepsze lata w życiu, a zresztą jeśli pójdziesz to się przekonasz :)

#49 Share adas148

adas148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:muzyka, majsterkowanie, dziewczyny

Napisany 14 styczeń 2013 - 01:23

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Drodzy Forumowicze, proponuje zakończyć spory niższych lotów i zamiast tego napisać jakie są kierunki studiów rolniczych (z jakich przedmiotów się składają, na co trzeba uważać). Będzie to pomocne dla ludzi, którzy myślą o studiach. Niech wiedzą co ich czeka :P. Zapewne będą wdzięczni. Pozdrawiam.

Edytowany przez adas148, 14 styczeń 2013 - 01:24.

nic na siłę, weź większy młotek!

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2013 - 13:19

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? A na jaki kierunek studiów mogę iść po skończeniu technikum na kierunku mechanizacja rolnictwa?

#51 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 styczeń 2013 - 15:03

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? na każdy kierunek jeśli masz mature ;) na różnych uczelniach wymagane są rózne przedmioty dodatkowe z matury, np. matematyka biologia itp
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#52 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:02

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Ja po technikum roniczym wybrałem się na studia rolnicze i nie żałuję. To pogłębianie wiedzy oczywiście na niektórych przedmiotach po szkole rolniczej czlowiek czuje się jakby się cofał... Gdybym został w domu to raczej nie założył bym tez firmy usługowej- zajmuje sie między innymi usługowy koszeniem kukurydzy> Jeśli chodzi o mnie to napewno poszedłbym na studia jeszcze raz, no i szkoda ze moja kariera na studiach niedługo się kończy:(

#53 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:34

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? ja zastosowałem trochę inna technikę niż wyżej wymienione. Poszedłem na studia techniczne w kierunku który mnie interesuje ( nie jest to rolnictwo ) i jednoczesnie zaocznie robiłem technikum rolinicze i prowadzilem gospodarke. Teraz jestem na 3 roku, z zaliczonym egzaminem na technika rolnika. Nie było łatwo ale opłacało się. Nie mam tak dużej gospodarki jak założyciel tematu ale też nie dysponuję takim parkiem maszynowym.
Studia w duzym stopniu mają nauczyć Cię samodzielnego myślenia i analizowania problemow które napotkasz. Warto studiować ale nie g..niane kierunki bo to jest wyrzucenie kasy w błoto. Większość bezrobotnych mgr. jest własnie po takich kierunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 16:16

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Według mnie dobrze skonczyc studia. Ale teraz jest duzo kursów,ksiązek itp. umozliwiających prowadzenie gospodarstwa bez ogromnej żeczy. Na studiach WSZYSTKIEGO o rolnictwie sie nie nauczysz.