Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy po szkole rolniczej iść na studia???

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:07

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Witam, chodzę do 1 kl. tech. agrobiznesu i zastanawiam się czy po ukończeniu szkoły mam wybrać się na studia.
Po szkole oczywiście tato przepisze na mnie pole o wielkości 30 ha ( sam mam zamiar dokupienia dodatkowych ha) , oczywiście przydałaby się jakaś dodatkowa praca i nie wiem właśnie czy po szkole mam się jeszcze kształcić. Wiem że niektórzy ludzie po studiach nawet nie mają pracy więc nie wiem czy opłaca się iść na jakieś studia.

Park maszynowy:
Traktory:
- Deutz Fahr Agroplus 100
- MF 255 ( będzie sprzedany i w miejsce tego kupiony większy o mocy ok. 75 KM)
- Ursus 4011 na sprzedaż
Kombajn:
- Claas Dominator 68 heder 3.90
Maszyny:
- pług Agrolux na licencji Overum 4-ro skibowy obrotowy
- scierniskowiec Unia
- agregat z hydropakiem
- agregat 3.60 rozkłady hydraulicznie
- siewnik Famarol 3 m.
- rozsiewacz nawozów Rauch 17.1 ( kupiony na wiosnę )
- opryskiwacz Pilmet 1615 Plus hydrauliczny ( kupiony na wiosnę )
- opryskiwacz Pilmet 1015 na sprzedaż
- przyczepa Metal-Tech DB 8000 ( kupiona w tym roku na wiosnę )
- przyczepa Autosan D-55 x2
I chyba to już wszystko

Edytowany przez kamil96, 30 grudzień 2012 - 10:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Dzisiaj, 03:10
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:25

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Jak chcesz zostac na ziemi to ja bym na studia nie szedł raczej robiłbym jakieś kursy na koparke czy na spawanie jest tego ogólnie wiele. Jeśli chcesz pracować tylko jak najbardziej trzeba iść na studia ale powiem tak jak chcesz mieć magistra i robić ciągnikiem w polu to to się nie opłaca bo ja sam jestem (narazie) na I roku i wydatek to 800 mięsięcznie
więc rób jak chcesz(310 za akademik, no i za coś człowiek pić(alkohol) i jeść(zagrycha))

#3 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:54

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? mój brat i jego kolega kończąc szkołę w 2010r. jako najlepsi w klasie dostali stypendia, brat odmówił, jego kolega poszedł
brat na daną chwilę ciągnie gospodarkę, lepiej lub gorzej, ale zawsze do przodu
nie dawno rozmawialiśmy z jego kolegą, stwierdził że nie wie czy wróci na gospodarkę, spodobało mu się tzw. miastowe życie, a dodam że gospodarkę ma lepszą od brata

#4 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:02

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Ja studiuje rolnictwo i nie żałuje, że poszedłem na nie. To są najlepsze lata życia i nie chciałbym ich spędzić wstając codziennie o 6 rano doić krowy. Na studiach dowiesz sie jeszcze wielu ciekawych rzeczy, których nie wiedziałbyś po technikum. Dodatkowo wiele rozmów z ludźmi z roku daje szersze pojęcie o gospodarzeniu i podsuwa wiele nowych pomysłów jak usprawnić i zmienić prace w gospodarstwie. Studia to dobra rzecz, bo wybawisz się za wszystkie czasy ;) ale nie myśl, że to tylko zabawa, 2 razy do roku chociaż trochę trzeba się pouczyć ;)

#5 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:02

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? A czemu to niby studia maja przeszkadzać w prowadzeniu gospodarstwa?? Może iść przecież na zaoczne i bezproblemu obrabiać ziemie. Z tego co widzę to chyba niema żadnej hodowli. Nawet jakby poszedł na dzienne to ojciec mu pomożę przy opryskach czy nawożeniu bo to nie jest wielkie halo przy 30ha, a zasiać może wszystko ozimina do października kiedy ma jeszcze wolne. Pracować można też i bez magistra tylko już nie przy biurku a więcej fizyczne, ale potem kto wie. Przy takich koparkach czy ładowarkach nie mały pieniadz jest.
Zaoczne studia to praktycznie bez nauki przejdziesz :D

Edytowany przez Tomek90, 30 grudzień 2012 - 11:05.

#6 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:04

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Jasne że na studia, mogą być zaoczne ale zawsze studia a nie jakieś kursy dla spawaczy podwodnych.
Mnie jak profesor zapytał dlaczego studiuję przecież traktorem można jeździć bez tytułu to mu powiedziałem że chcę zwiększyć odsetek polskich rolników z wyższym wykształceniem, skwitował to krótko mówiąc: "i bardzo dobrze".
Kolego kształć się i tyle.

#7 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:12

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? najpierw zastanów się jak skończyć technikum i zdać maturę. Zadajesz pytania na poziomie mojego synka który poszedł do pierwszej klasy podstawówki i też martwi się kim będzie w przyszłości.

#8 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:29

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Właśnie jak pójdę na studia to chyba zaoczne najlepiej odpowiadają na tygodniu będę na gospodarce i pewnie ojciec też będzie pomagał w gospodarce.

#9 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:19

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Jeśli stać Cię na studia, to studiuj, ale musisz wiedziec, ze wedlug mnie studia nic Ci nie dadzą. Lepiej poszukaj pracy w transporcie, albo nawet zatrudnij się w jakiejś gospodarce dużej i tam się więcej nauczysz, niż na studiach. Złapiesz doswiadczenie, zobaczysz w co warto, a w co nie warto inwestowac. Takie jest moje zdanie.

Edytowany przez farmtracker, 30 grudzień 2012 - 15:19.

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#10 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:30

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Każdy chwali swoje. Ten co studiował bądź studiuje będzie namawiał na studia, ten co zaraz po szkole średniej poszedł do pracy będzie namawiał na pracę. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Co do autora tematu, jak już ktoś wcześniej zauważył, nie prowadzisz żadnej hodowli, więc co Ty byś w tygodniu robił? Na 30ha nie ma dużo roboty patrząc na to jaki sprzęt masz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:34

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Ja jestem po technikum rolniczym, po skończeniu szkoły ojciec przepisałn na mnie trochę pola wziąłem dotacje na młodego rolnika. Studiuje zaocznie rolnictwo i wcale to w niczym nie przeszkadza. Ale musisz nastawić sie na jedno.. Między nauka w szkole a praktyką jest niestety wielka przepaść. Jeżeli chcesz wiedzę ze szkół wykorzystać w praktyce to musisz sie trochę samemu naglówkować
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:40

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? @farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

#13 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:51

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? @west wyjąłeś mi to z ust :D może nawet średniej nie skończył, takiego byka strzelić feee.
@farmtracker wiesz że studia to nie tylko nauka?? poznajesz jeszcze znajomych i niesamowite życie studenckie które na zaocznych nie jest takie jak na dziennych :D

#14 Share ulex1

ulex1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:59

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Technikum 4 lata, więc masz jeszcze czas. Ale moim zdaniem warto iść na studia. Nie ważne czy Ci się przydadzą czy nie, ale zawsze to tak jakby dłuższa młodość, nie jesteś od razu tak uwiązany do gospodarki. Ale to tylko moje zdanie. I nie da się też ukryć, że niektórzy bez studiów wiedzą więcej niż Ci, którzy je skończyli. W każdym bądź razie sam powinieneś podjąć decyzje.

#15 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:28

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Ja właśnie też po skończeniu szkoły wezmę dotacje na młodego rolnika jeśli wgl. jeszcze będą.

#16 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:52

@farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

hahahaha i mi tez to wyjąłeś z ust :) OBOWIAZKOWO idź na studia, nie słuchaj głupot, że się nie opłaca, że drogo, że nic nie da i tego typu brednie! Tylko matoły tak piszą. Już padło parę argumentów za tym, że studiować - i ja się pod nimi podpisuje. Wiedza, znajomości - to są rzeczy nie do przecenienia, które się zdobywa na studiach. Po studiach będziesz z usmiechem na ustach czytał brednie ludzi, którzy piszą żeby nie iść.

#17 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:15

@west wyjąłeś mi to z ust :D może nawet średniej nie skończył, takiego byka strzelić feee.
@farmtracker wiesz że studia to nie tylko nauka?? poznajesz jeszcze znajomych i niesamowite życie studenckie które na zaocznych nie jest takie jak na dziennych :D

Nie skonczylem sredniej bo jestem gimnazjalistą. Poza studiami tez mozna znalezc fajnch kumpli. Ja na studia napewno nie pójde bo nie lubie sie uczyc i nie mam glowy
do nauki... Wole pouczyc sie praktyki w polu niz w szkole. Wiekszej czesc rzeczy, ktorych do tej pory sie nauczylem przez moje 14 lat zycia ani razu mi sie nie przydala w praktyce. Ale bez wzoru na pole wycinka kola albo wzoru na wodorotlenki ani rusz co nie?

@farmtracker dadzą mu coś, przynajmniej nie będzie robił takich błędów ortograficznych jak Ty

Ty tez popelniles błąd. Zdanie rozpoczynamy wielką literą i zakańczamy kropką.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#18 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:16

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? I to jest właśnie kwiat młodego polskiego rolnictwa....
I jak mamy konkurować ze zachodem........

Edytowany przez lukasx21, 30 grudzień 2012 - 15:18.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#19 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:24

Czy po szkole rolniczej iść na studia??? Jak jesteś gimnazjalistą to czemu masz wpisane 28lat?? Powinieneś powiedzieć że skończyłeś tylko gimnazjum, a tamto stwierdzenie oznacza że jesteś uczniem gimnazjum :) Też nie studiowałem ale rzuciłem bo nie lubie się uczyć czegoś co mnie nie interesuje ani ciekawi, a tak zawsze jest że pierwszy rok to o bzdetach gadają które są mało ciekawe :D ale pewnie pójdę jeszcze nie powiedziałem nie. A czego gimnazjalista może się nauczyć o rolnictwie np?? Jakie pory roku śa chyba :D co do wzoru koła to ani rusz w życiu ale bez znajomości wodorotlenków można jakoś pociągnać. Powiedz mi jeszcze czego cię ten duży gospodarz nauczy w polu?? Jakie to chwasty? Jakie środki stosować albo jaka substancja aktywna na dana chorobe?? Da ci ciągnik pługi i marsz w pole orać bo za to ci płacę. Co do wypowiedzi west'a to ona tak nie razi w oczy jak ten twój bład ortograficzny przez który ciężko się doczytać co to za słowo :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:45

Wole pouczyc sie praktyki w polu niz w szkole.

A czego Ty się tam nauczysz? Jak brony rozłożyć? Świetlana przyszłość przed nami jak takla młodzież nam rośnie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html