Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krew w wymieniu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:47

Krew w wymieniu Witam,u mojej krowy na dwa tygodnie przed ocieleniem w strzykach pojawiła się krew.Krew jest gęsta ,prawie czarna,wymie nie jest nabrzmiałe ani bolesne.Krowa czuje się dobrze ma dobry apetyt i i nie jest osowiała.Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?Wet kazał poczekać dwa-trzy dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krew w wymieniu Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:58

Krew w wymieniu tak a dlaczego zjadasz krowę 2 tygodnie przed ocieleniem ? po ocieleniu parę razy było tak ze w siarze była krew po paru udojach doszło wszystko do normy

#3 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:13

Krew w wymieniu nie zdajam,tylko przy codziennym czyszczeniu krowy i obserwacji wymienia zauważyłam czane strupki z krwi na końcach strzyków to się zainteresowałam,jak lekko nacisnełam to pleciało.teraz nie ruszam.

#4 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:15

Krew w wymieniu tydzień temu w piątek ocieliła mi się krowa i praktycznie nie dało się poznać że mleko to mleko doiło się samą krew nawet dla cielaka tego nie dawałem, ale po każdym udoju odbarwiało się najpierw na różowe aż wczoraj było już kompletnie białe i poszło do mleczarni, także nie masz się czego bać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:20

Krew w wymieniu Wielkie dzieki,troche się uspokoiłam

#6 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:49

Krew w wymieniu ty bardziej nigdy nie zdajaj krowy zasuszonej nie wolno tego robić ja tak krowę zmarnowałem zależy od sztuki ale wiem ze nie wolno tego robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 12:21

Krew w wymieniu Nie ma się czym przejmować jest to lekka anomalia prawidłowego procesu, czyli zaniku praktycznie bariery układ krwionośny - pęcherzyk mleczny. Podyktowane jest to tym, że limfocyty i niektóre przeciwciała są olbrzymie w porównaniu do krwinek czerwonych, więc żeby dostać się do siary muszą zaniknąć praktycznie do zera wszelkie ograniczenia. Jeżeli proces jest zaburzony to k. czerwone też przechodzą. Nigdy nie traktowaliśmy takich krów jakoś ekstra, dój normalnie mechaniczny, diping po udoju, maść rozgrzewająca. Jedynie mleko trzeba skarmić tuż po udoju, bo szybko się psuje. Najpóźniej dwa tygodnie po porodzie krowa dojdzie do siebie

Edytowany przez agromatik, 30 grudzień 2012 - 12:22.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"