X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży???

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:17

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? jak agencja ustosunkowywuje się do tego? mam mało miejsca a muszę klatki porodowe bo dziś maciora mi zagniotła 10 prosiąt. i tak za jednym remontem wstawił bym postojowe tylko czy maciory muszą mieć większe kojce czy mogą być te klatki postojowe. proszę podpowiedzcie mi koledzy rolnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:24

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? zależy ile utrzymujesz macior

#3 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 30 grudzień 2012 - 00:38

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? No ta klatka bardzo dobra rzecz bo sam mam. A maciory do niej wpuszczam zaraz jak odszadam prosięta od drugej maciory to wganiam drugą i siedzi w kaltce az do odsadzenia prosiąt i każdą maciore tak wszadzam. Te klatki postojowe jak najbardzej mogą być.

#4 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 08:46

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? mam 5 sztuk i po nich wszystko na tucz trzymam. tylko mam stare obory i mam ciasno jak cholera. a na dobrą sprawę te kojce postojowe zajmują mało miejsca i tam gdzie mam 3 grucki dla macior postawiłbym 5 kojców postojowych. a po drugie w takim kojcu nie boisz się że cię poszarpie i możesz robić z nią wszystko bez obawy że cię użre albo coś. powiedzcie mi jeszcze koledzy jakie ma wymiary ten kojec postojowy?

Edytowany przez razor275, 30 grudzień 2012 - 18:21.
Cytowanie poprzedniego posta

#5 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 08:55

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? Poczytaj zasady wzajemej zgodności a napewno się dowiesz wszystkiego co tobie potrzebne

#6 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:01

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? Te kojce to nie taka fajna sprawa. U znajomego już nie jedna się udusiła bo chciała się obrócić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? Dzisiaj, 11:18
  •  

#7 Share Adrian01

Adrian01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Mechanika
    Filmowanie

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:38

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? no wymiary masz rożne bo możesz ją regulować zsówać i rozsówać tylko najlepjej żeby maciora siedziała w niej na okres ciązy. Żyby nie siedziała całe życie bo tak to nie zabardz dobrze dla niej.

#8 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:05

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? a co się jej dzieje na nogi padają? to najlepiej jakby tak na miesiąc przed oproszeniem ja dać do kojca postojowego potem porodowy a po odsadzeniu do grucki na jakieś trzy miesiące i koło się zamyka tak?

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:09

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? u mnie jest tak. Tydzień przed oproszeniem trafiają na porodówkę i tam są w kojcach porodowych jeszcze 4 tygodnie po oproszeniu. Następnie kojce mają tydzien przerwy na mycie i dezynfekcje i wchodzi kolejna grupa. Potem maciory przechodzą na sektor krycia do pojedynek. Tam czekają 5 dni na ruje, nastepnie są kryte i po 4 tygodniach jak usg wskaże że są prośne przechodzą do kojca grupowego i tam są do tygodnia przed porodem i tak w kółko.

#10 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:28

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? a w kojcach grupowych nie gryzą się? czy masz na to jakiś sposób?

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:40

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? nie gryzą sie. jak wchodzi nowa grupo to poganiają sie z 10 min i na tym się kończy. Czasem podczas jedzenia wieksze maciory wypychają te mniejsze ale to sie dzieje jak już jest zjedzone wiec nie stanowi to wiekszego problemu. Jak któraś jest mimo to agresywna to jest zamykana bo wszystkie kojce mają taką możliwosć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 18:18

czy w kojcach postojowych maciory mogą stać przez cały okres ciąży??? piękna sprawA ale ja niemam na to warunków i muszę sobie radzić tak jak do tej pory tylko muszę kojce porodowe zakupić bo już wczoraj straciłem ok 1500 zł. bo maciora pogniotła prosiątka. narazie pozostaną w swoich kojcach a na czas porodu do kojca porodowego i tak myślę że bedzie lepiej. pozdrawiam.