Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla kóz

175 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Gaw

Gaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 luty 2009 - 12:24

Hodowla kóz A będziesz miał gdzie sprzedać mleko i koziołki? Jeśli tak, to możesz myśleć poważniej, jeśli nie zostaje hobby.
Kozy są bardzo sympatycznymi zwierzakami, tyle że trzeba uważać bo lubią sobie dietę urozmaicać i może się okazać, że zniknie ogródek, drzewa (młode drzewka mogą zostać bez kory), krzewy......
Jeśli chodzi o dojenie, to widziałem ciekawy patent - wymurowaną "rampę" wysokości ok. 1m (może mniej), kozy na nią do doju wchodziły (chyba po schodkach) i nie trzeba było się przychylać. :)
Jeszcze jedno, chcąc mieć kozła trzeba pamiętać, że zwrot "coś tu capi" pochodzi właśnie od specyficznego zapachu capa (konwalie to nie są) i zagrodę dla niego lepiej usytuować w jakimś ustronnym miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla kóz Dzisiaj, 09:12
  •  

#22 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 18 luty 2009 - 12:54

Hodowla kóz W sąsiedniej wsi mój wuja hodował kozy i takie gościu hoduje nie wiem czy tak dobrze idzie na tym zarobić bo nikt koziego mleka nie kupuje
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#23 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2009 - 01:24

Hodowla kóz Kozie mleko kupuje jakaś mleczarnia z okolic poznania nie pamiętam dokładnie jaka ale jak komuś zależy mogę poszukać nazwy :) nawet z domu odbierają ale z tego co pamiętam nie płacą najlepiej :)

Ja mam dla rekreacji 2 kozy (bekasia i strażnik teksasu) jako kosiarki są dość kiepskie bo są dość wybredne jeżeli chodzi o trawę :) najlepiej lubią te najbardziej uciążliwe chwasty, jak uciekną to nie pogardza tez truskawkami ;P a najbardziej lobią jak im się da taka stara drapache(czytaj miotłę) ;P 5 minut i zostaje tylko kijek i trochę drutu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Saluto

Saluto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:47

Hodowla kóz Witam <_<
Ja mam jedną kozę, ale najbardziej pełni funkcje ozdobną, choć mleko tez jest dobre i ponoć zdrowe. Raz w roku mam od niej 2-3 małe i sprzedaje je 25-70zł za sztukę (zależy od klienta)

pozdrawiam

#25 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:47

Hodowla kóz Matko ;) tak tanio? Tosz to jak za królika :)

#26 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:55

Hodowla kóz U mnie w okol jest taki gość który hoduje kozy ma ich ze200 chyba, hale udojowa przystosowana a mleko to z tego co wiem sam odwozi do Turku ma specjalny samochód chłodnie i chyba 2 razy w tyg jedzie płaca mu chyba dobrze bo ten interes jakieś 7 lat ciągnie i na swoje wychodzi nawet miętka sobie kupił....
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#27 Share cdplastyk

cdplastyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:47

Hodowla kóz Nie wiem czy w tym dziale powinienem o tym napisać... Ale...

Czy sprzedaje ktoś może skóry z kóz?
Z takiej skóry robi się między innymi membrany do bębnów (oczywiście musi być to cała skóra, bez raz i dziur).
Wcześniej skórę trzeba dobrze oczyścić oraz ogolić.
Mam nadzieję, że nie zostanie to przyjęte jako spam:

Jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą (lub oddaniem darmo) takiej skóry lub wielu (albo zna kogoś takiego)- proszę dać znać:
kom. 513226280 (najlepiej po 19:00
mail: dominik.lancelot@gmail.com
W okolicy Szczecina będę mógł odebrać osobiście- w pozostałych przypadkach oczywiście opłacam przesyłkę.

#28 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 18 sierpień 2010 - 08:46

Hodowla kóz U mnie kozy mają niektórzy mleko by schodziło po ludziach lecz jest problem co robić z młodymi kozami lub koziołami po okoceniu czy wykozieniu mówią ludzie itp na kiełbasę itp jest z tym problem jakby tego problemu niebyła a mleko by dawała to bym też miał kozy kolega miał ją normalnie jeździł do capa itp ale potem już nie chciał kozy ani tego rozmnażać więc 3 razy się koza biegała i ubierała mleko aż nagle idzie doić nie był u capa ani nic i zaczęła dawać więcej mleka niż po okoceniu ;[ co to mogło być?

#29 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 20 kwiecień 2011 - 18:46

Hodowla kóz ja mam 2 kozy trzymam ich w jednym kojcu. Jedna nie daje mleka nie wiem czemu a druga jeszcze nie była zakocona. Ale są fajne tylko że młodsza jest do wszystkich nastawiono bojowo ale starsza jest super i trzeba uważać jak ktoś ma sad bo 2 dni i zostają same patyki!

#30 Share mati2201

mati2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:46

Hodowla kóz witam , mam do oddania("wynajęcia") dwie kozy francuskie na okres mniej wiecej roku . Biedne zwierzęta nie mają sie gdzie podziać ,a też nie chcemy ich zabijać ,ponieważ bardzo jesteśmy z nimi związani. Pokrywam koszty utrzymania . oddałbym ją najlepiej komuś z okolic Garwolina . numer telefonu - 606 722 710
Pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:51

Hodowla kóz Ja mam kilka pytań :

1. Ile max może mieć mleka dziennie taka mieszana koza ?

2. Ile trwa ciąża ? Ile młodych ?

3. Ile może max ważyć ?

4. Są dopłaty ma nią ?

5. Czy można je hodować na mięso ? Ile kg "koziny" ?

6. Czy można je hodować , nie wypasając ich tylko ogrodzony wybieg , i do tego wybiegu dostarczany
pokarm , trawa , jabłka , chwasty ? Nie mam czasu i chęci na wypas .

7. Ile litrów ( może być w kg ) pokarmu dziennie mogą zjeść ?

8. Czy są wybredne ?

#32 Share bardzomalorolny

bardzomalorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:02

Hodowla kóz 1 mieszana koza daje średnio 3, 4 liry na dobę
2 ciąża trwa 5 miesięcy i 5 dni młodych od 1 - 3
3 zależy od tego jak będziesz pasł
4 nie wiem
5 można ale najlepiej młode zabijać bo stare mięso nie smakuje ile kg nie wiem
6 można tylko przez okres letni w zimie w stajni
7 kostka siana na 4 dni plus jakieś ziarno (owies jęczmień żyto raczej nie)
8 jeśli chodzi o siano trochę są ale chwastami drzewkami i innymi pożytecznymi roślinami nie pogardzą

#33 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:20

Hodowla kóz Witam . Kozy cowam od 20 lat i wiem jedno one nawet wola chwasty od siana . Mozna nawet po okoceniu puscic capa i zostanie bazna.

#34 Share Piteros

Piteros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacjia

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:36

Hodowla kóz Ja mam 2 kozy, które w marcu będą się kocić. Ja daję na zimę siano,marchew, buraki opasowe. na wiosnnę twawę i będę robił kiszonkę dla królików i kozom bębę dawał.

#35 Share Fokus92

Fokus92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:37

Hodowla kóz Witam. Kozy hoduje już długo prawie 5 lat. Mam ich 10 (nie kolczykowane). Teraz chciałem dokupić kolejne 10-20 i zacząć sprzedawać mleko. Niestety musiał bym zarejestrować stado a ziemię oddałem w dzierżawe. I teraz chciałem się spytac co mogę zrobić żeby zarejestrować stado? Czy muszę czekać 10 lat?? Jakie kary mi grorzą jeśli będę sprzedawał mleko bez rejestracji stada itp... Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozd

#36 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 31 marzec 2012 - 13:13

Hodowla kóz Ja mam jedną koze i cały czas chodzi sobie luzem po ogrodzie więc trawy za bardzo nie chce jeść ale jakieś krzaczki, maliny, drzewa to wyglądają jak badyle -_- Pod koniec kwietnia a początkiem maja przypada termin porodu więc stado się powiększy :)
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

#37 Share hodowlany

hodowlany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:01

Hodowla kóz ja mam 2 kozy i mialy po trzy mlode wiec mam 6 mlodych i 2 stare mleko sprzedaje po 5zl/l

#38 Share luqasz17

luqasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:57

Hodowla kóz Posiadam 5 h ornej ziemi i ok. 3ha łak mam 5 koni i chciałbym zacząć hodować kozy ile sztuk na taki areał mógłbym trzymać?? Tzn ile kóz można utrzymać z 1 ha z tego co wiem to Jeden koń(krowa) na hektar.

#39 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:54

Hodowla kóz kóz spokojnie z mozesz na 1 ha 4 sztuki nawt wiecej;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bardzomalorolny

bardzomalorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:18

Hodowla kóz zależy jaka trawa. Jeśli jest porządna trawa to nawet do ok 15 kóz na ha czyli tak jak owce.