Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol12    0

Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??

Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??

Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:

Co dawać kozom??

Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W mojej wsi jest dużo hodowców kóz. Tylko nie ma dużych hodowli tylko tak około 10-30kóz razem z małymi i kozłem

U nie niektórzy doili kozy na łąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam koze to znaczy capa (samiec ) on je wszysto kapuste marchew gałęzie trzymamy go jako przystruj podwórza


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

ja a bardziej mój tato zajmuje sie hodowlą kóz i powiem wam że to nie prawda że koza zje wszystko nasze są żywione sianokiszonką odpadami marchwi i śrutą, to mądre zwierzaki tylko troche psotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
ja a bardziej mój tato zajmuje sie hodowlą kóz i powiem wam że to nie prawda że koza zje wszystko nasze są żywione sianokiszonką odpadami marchwi i śrutą, to mądre zwierzaki tylko troche psotne

Napisz coś więcej o waszej hodowli.. jak duża, jaki system chowu, czy nie ma problemów z odbiorem mleka, młodych.. może wstawisz jakieś fotki.. Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Podzielam zdanie Vektorrr'a :rolleyes:

A jak jest cena mleka koziego??

Jak użądzić dla nich obore??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kiedyś w tv widziałem chyba program o hodowcy kóz, i z tego co mi sie wydaje kozie mleko jest chyba droższe do krowiego tylko ciekawe gdzie je kupują bo w mojej okolicy raczej na pewno nie mleczarni która skupuje kozie mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

ale my hodujemy tylko na własne potrzeby a utrzymywane są w pojedyńczych kojcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

a mógłbyś zapodać fotki ze swojej koziarni??

Jakie wymiary masz kojców??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolek    0

witam!

 

nasil90

 

Zobacz profil

Dodaj jako znajomego

Wyślij wiadomość

Znajdź tematy użytkownika

Znajdź posty użytkownika Dec 5 2007, 21:56 Post #3 ja też mam capa ale małego ma 3 mieisące. Wcześniej był chowany w stadzie kupiłem go i teraz nie chce jeść bez towarzystwa tzn.jak siedze przy nim to je ale jak odejde to nie chce jeść.Boje sie o niego,bo niemoge przy nim wieczności siedziec!Ja pracuje.Prosze mi pomoc.Jakie jest rozwiązanie????

moje gg 3331710

Pozdrawiam

dolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My kiedyś hodowaliśmy kozy i nawet dużo ich było, ale to dawno było


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
witam!

 

nasil90

 

Zobacz profil

Dodaj jako znajomego

Wyślij wiadomość

Znajdź tematy użytkownika

Znajdź posty użytkownika Dec 5 2007, 21:56 Post #3 ja też mam capa ale małego ma 3 mieisące. Wcześniej był chowany w stadzie kupiłem go i teraz nie chce jeść bez towarzystwa tzn.jak siedze przy nim to je ale jak odejde to nie chce jeść.Boje sie o niego,bo niemoge przy nim wieczności siedziec!Ja pracuje.Prosze mi pomoc.Jakie jest rozwiązanie????

moje gg 3331710

Pozdrawiam

dolek

 

nie miałem kuż ale jak dla mnie to kup jeszcz ekoze i juz ty nie będziesz musiał siedzieć przy nim bo on będzi emiał towarzystwo taka sugestia :lol:


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja mam 2 małe kozy mają z 1 miesiąc

wpuściłem je do sado-ogródka i sobie

skubiom czreśnie pożeczke i trawe

 

mam pytanie czy ktoś nie chce kupić kuz

i ile można wziąnć za kozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

U mojego wujka w okolicy jeden ma kozy. Ale on trzyma je na skóry z których poźniej robi bębenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczka    0

Mój tato dawniej hodował kozy ale tylko na własne potrzeby bo podobno kozie mleko jest bardzo zdrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaw    1

A będziesz miał gdzie sprzedać mleko i koziołki? Jeśli tak, to możesz myśleć poważniej, jeśli nie zostaje hobby.

Kozy są bardzo sympatycznymi zwierzakami, tyle że trzeba uważać bo lubią sobie dietę urozmaicać i może się okazać, że zniknie ogródek, drzewa (młode drzewka mogą zostać bez kory), krzewy......

Jeśli chodzi o dojenie, to widziałem ciekawy patent - wymurowaną "rampę" wysokości ok. 1m (może mniej), kozy na nią do doju wchodziły (chyba po schodkach) i nie trzeba było się przychylać. :)

Jeszcze jedno, chcąc mieć kozła trzeba pamiętać, że zwrot "coś tu capi" pochodzi właśnie od specyficznego zapachu capa (konwalie to nie są) i zagrodę dla niego lepiej usytuować w jakimś ustronnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

W sąsiedniej wsi mój wuja hodował kozy i takie gościu hoduje nie wiem czy tak dobrze idzie na tym zarobić bo nikt koziego mleka nie kupuje


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kozie mleko kupuje jakaś mleczarnia z okolic poznania nie pamiętam dokładnie jaka ale jak komuś zależy mogę poszukać nazwy :) nawet z domu odbierają ale z tego co pamiętam nie płacą najlepiej :)

 

Ja mam dla rekreacji 2 kozy (bekasia i strażnik teksasu) jako kosiarki są dość kiepskie bo są dość wybredne jeżeli chodzi o trawę :) najlepiej lubią te najbardziej uciążliwe chwasty, jak uciekną to nie pogardza tez truskawkami ;P a najbardziej lobią jak im się da taka stara drapache(czytaj miotłę) ;P 5 minut i zostaje tylko kijek i trochę drutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saluto    0

Witam <_<

Ja mam jedną kozę, ale najbardziej pełni funkcje ozdobną, choć mleko tez jest dobre i ponoć zdrowe. Raz w roku mam od niej 2-3 małe i sprzedaje je 25-70zł za sztukę (zależy od klienta)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez MariuszGrski
      Witam chciałbym rozpocząć hodowle królików brojlerowych mam 20ha miałem bydło miesne i mleczne planowałem zacząć hodować gęsi ale nie wyszło chciałbym wstawić 200-500 królików tylko w tym problem że nie moge znaleźć punktu skupu może zna kto gdzie by można te króliki upłynnić w woj.łódzkim.
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj