Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 15:42

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Będe decydował się może na zetorka taki mam wyposażenie Co byś cie dodali im czy warto
-skrzynia biegów 12/12 z rewersem + WOM 540/540 E (2390 zł) brutto
-rozdzielacz hydrauliki dwusekcyjny (1690zł brutto)
-instalacja pneumatyczna jedno i dwuobwodowa
-Zewnętrzne sterowanie hydrauliką (293zł brutto)
-belka zaczepowa (207 zł brutto)
-listwa do przyczep jednoosiowych (1200 Brutto)
-obciążniki przód 200kg (2007 zł brutto)
-Obciążniki kół tylnych 150kg (1200 zł Brutto)
-klimatyzacja (6040 zł brutto)
-siedzenie pneumatyczne Grammera (2723 zł brutto)
-regulowana kolumna kierownicy (706 zł brutto)
-radiotwarzacz(484 zł brutto)
-koła przednie 320/70R-24 (1805 zł brutto)
-koła tylne 480/70R-30 (2813 zł brutto)

Cena netto zetora 123 tyś zł brutto 151tys.

Edytowany przez janek91, 28 grudzień 2012 - 16:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Dzisiaj, 21:24
  •  

#2 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:05

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? ooo drogoo proxime 100 kupisz w podobnym wyposażeniu

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:36

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? o Boże co za ceny gotow by był dać tyle, chyba jakis fanatyk zetora !!! df agrofarm wyjdzie taniej a ma wiele z tego wyposażenia w standardzie

#4 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:01

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? witam jak masz zamiar go brać to ja bym ci proponował wziąść jeszcze elektroniczną deskię rozdzielczą masz tam prędkości cągnika i womu super przydatna rzecz np. przy rozsiewaczu ale ceny dokładnie nie znam chyba coś koło 1000 brutto

#5 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:01

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Pomyśl nad większymi kołami lub skrzynia 40km/h

#6 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:08

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Mi za Zetora Proxime 100 plus zaproponowali 155 tys brutto w takim wyposażeniu:
*skrzynia 16x16 z rewersem, Jednostopniowy wzmacniacz momentu, 40km/h

*200 kg na przodzie, 150 kg na tyle
*listwa do jednoosiowych
*klimatyzacja

Edytowany przez patryk2411, 28 grudzień 2012 - 18:12.

Zetor Team

#7 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:08

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? ta cena to pewnie jest katalogowa?? przed upustem? bo nie rozumiem, czy może już z tymi dodatkami co napisałeś to tyle kosztować ma ??
a jak chcesz zaoszczędzić to możesz nie brać obciązników, nieorginalne wyjdą ci połowe taniej, gramera pneumatycznego smiało możesz zamienic na zwykłego

Edytowany przez robercikj100, 28 grudzień 2012 - 18:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:18

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? z tego co widze nic ciekawego kolego nie wynegocjowałeś !!! koncowa cena za nowy ciagnik jest tylko propozycja i o tym trzeba pamietać i ze należy troszke porozmawiac z dilerem podczas zakupu a nie szybko kaska na stół i kluczyki w stacyjce :P
nie wiem czy ktos tu obecnych ogoladało ktoryś tam odcinek 2400 i była tam kiedys mowa o tym fajnie to ujeli "ze z cena katalogowa jest tak jak z piwem bezalkoholowym"
szczerze mowiac ja za taka kwote celował bym w proxime plus badz power 90 :P

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:20

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? ale co tu oszczędzać jak chcesz oszczędzać to może cos innego wybrać inny ciągnik, bo trochę za bardzo zetor się ceni z tą proximą i to w tak ubogiej wersji, niewyobrażam sobie ciągnika bez rewersu, skrzyni 40km/ha czy wom o 2 prędkociach, są inne ciągniki wcale nie gorsze, np. polmoty, farmtracki a i cos z zachopdnich w tych pieniądzach pewnie by wyszło

#10 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:50

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? w tą cene 123 tys neto są już wliczone te dodatki kture podałem . a moge wziąść do mocy 82 kmbo mam na modernizacje. zastanawiałem się jeszcze nad New hollandem t475bo cena 126 tys.

#11 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:02

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? to teraz zależy czy chcesz coś przyoszczędzić czy nie, bo jak nie to wziołeś możliwie wiekszość wyposażenia dodatkowego.
ale wydaje mi się ze z ceny można było by coś jeszcze zejść. tako proxima to powina moim zdaniem ze 140 to max kosztować

Edytowany przez robercikj100, 28 grudzień 2012 - 19:04.

#12 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:11

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Zaoszczędzić za bardzo nie chce bo biorę na modernizacje i mam na ciągnik 140 tys netto i chce dobry chyba że inna marka ale nie wiem ma w przedziale mocy 75-82 km

#13 Share markkali

markkali

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:56

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć? Oszczędzać zawsze warto i trzeba!Negocjacje z dilerem to absolutna konieczność!Najpierw przyciśnij do ściany np.dilera new holland i miej w ręku najtańszą możliwą ofertę na t4 w tym przedziale mocy a potem w oparciu o nią targuj z zetorem.Jeśli to Twój pierwszy ciągnik który kupujesz to ta zwykła proxima będzie dobrym wyborem,to prosty solidny ciągnik bez fajerwerków z niedrogim serwisem.Przeglądy pierwsze dwa niech Ci zagwarantują gratis poza fakturą!Do wyposażenia warto dorzucić tę deskę cyfrową,to super sprawa przy opryskach.Fotel pneumatyczny faktycznie robi różnicę od zwykłego ale jeśli w negocjacjach akurat wszystko się rozbija o tę sumę to dobrze wyregulowany Mars też zdaje egzamin.Mam porównanie na własnych ciągnikach a proximą 8441 pracuję od 6 lat i tyłek nie boli choć przyjemniej siedzi mi się na Gramerze pneum. w New Holland t5050.Klima to konieczność przy tej powierzchni szyb i tyle.Skrzynia z mechanicznym rewersem jest ok,lepsza byłaby ta z plusa z półbiegiem ale o ile pamiętam to w zwykłej proxie chyba jej nie montują.Ten zaczep do jednoosiowych jest dość słaby(zastrzegam że nie wiem jakie teraz są montowane) i ja nigdy go nie używałem,wystarcza ten górny przesuwny opuszczony na dół.Dyskusyjna jest sprawa przednich obciążników które normalnie są bardzo potrzebne ale drogo je cenią i jeśli po pewnym czasie założysz tura to będą leżały w krzakach.Czy nie lepiej pomyśleć o tym by założyć przedni podnośnik i odpuścić sobie te ciężarki?Wtedy można samemu zrobić balast i przy agregacie upr-siewnym będzie extra.Ta cena którą podałeś to pewnie cena katalogowa i każdy diler może z niej zejść od 5 do 7 % na dzień dobry.Trzeba walczyć o każdy grosz.Powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:24

Zetor Proxima 80B(4WD) jak doposażyć?

Oszczędzać zawsze warto i trzeba!Negocjacje z dilerem to absolutna konieczność!Najpierw przyciśnij do ściany np.dilera new holland i miej w ręku najtańszą możliwą ofertę na t4 w tym przedziale mocy a potem w oparciu o nią targuj z zetorem.Jeśli to Twój pierwszy ciągnik który kupujesz to ta zwykła proxima będzie dobrym wyborem,to prosty solidny ciągnik bez fajerwerków z niedrogim serwisem.Przeglądy pierwsze dwa niech Ci zagwarantują gratis poza fakturą!Do wyposażenia warto dorzucić tę deskę cyfrową,to super sprawa przy opryskach.Fotel pneumatyczny faktycznie robi różnicę od zwykłego ale jeśli w negocjacjach akurat wszystko się rozbija o tę sumę to dobrze wyregulowany Mars też zdaje egzamin.Mam porównanie na własnych ciągnikach a proximą 8441 pracuję od 6 lat i tyłek nie boli choć przyjemniej siedzi mi się na Gramerze pneum. w New Holland t5050.Klima to konieczność przy tej powierzchni szyb i tyle.Skrzynia z mechanicznym rewersem jest ok,lepsza byłaby ta z plusa z półbiegiem ale o ile pamiętam to w zwykłej proxie chyba jej nie montują.Ten zaczep do jednoosiowych jest dość słaby(zastrzegam że nie wiem jakie teraz są montowane) i ja nigdy go nie używałem,wystarcza ten górny przesuwny opuszczony na dół.Dyskusyjna jest sprawa przednich obciążników które normalnie są bardzo potrzebne ale drogo je cenią i jeśli po pewnym czasie założysz tura to będą leżały w krzakach.Czy nie lepiej pomyśleć o tym by założyć przedni podnośnik i odpuścić sobie te ciężarki?Wtedy można samemu zrobić balast i przy agregacie upr-siewnym będzie extra.Ta cena którą podałeś to pewnie cena katalogowa i każdy diler może z niej zejść od 5 do 7 % na dzień dobry.Trzeba walczyć o każdy grosz.Powodzenia

zejsc na max może do 12% a obciążniki muszą być jak nie oryginalne to jakieś z innego ciągnika, ale te 200kg musisz mieć uwieszone na przedniej osi, jak nie oryginalne to są odlewnie robiące ba wzór oryginału za połowę a może i 1/3 fabrycznych ceny