Skocz do zawartości

Zdjęcie

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia

Napisany 28 grudzień 2012 - 14:17

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Witam wszystkich. Mam taki mały problem z licznikiem elektronicznym W MTZ-ecie Belarusie 820. Otóż, gdy tylko zakupiłem ciągnik (mam go od nowości) to prędkość pokazywana na liczniku podczas jazdy wynosi 0,2 km/h. Nie wiem, jak to naprawić? Pomożecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:57

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Jak masz go na gwarancji zgłoś do serwisu.

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:14

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 I ona jest niezmienna? Możesz zdjąć klapkę na desce rozdzielczej i tam pobawić się z ustawieniami prędkości, u mnie prędkość zawyżała znacznie i musiałem też tam sie pobawić trochę
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:17

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 ustawienie chyba nie pomoze, mialem tak w jednym to byla wina czujnika bo ustwienie nic nie dawalo

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:38

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Trzeba zawsze szukać najprostszych rozwiązań;) sprawdź wiązkę kabli od licznika do czujnika
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:17

Jak masz go na gwarancji zgłoś do serwisu.

Gwarancja się już skończyła...

I ona jest niezmienna? Możesz zdjąć klapkę na desce rozdzielczej i tam pobawić się z ustawieniami prędkości, u mnie prędkość zawyżała znacznie i musiałem też tam sie pobawić trochę

Tak, cały czas gdy jadę to pokazuje 0,2 km/h. Tak było od samego początku...
A gdzie ta klapka jest?

Trzeba zawsze szukać najprostszych rozwiązań ;) sprawdź wiązkę kabli od licznika do czujnika

A gdzie się ten czujnik znajduje, to sprawdzę jutro?

Edytowany przez Mati2812820, 28 grudzień 2012 - 18:13.

#7 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:38

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Pod obrotomierzem, między stacyjką a obrotomierzem, masz taką prostokątną klapkę, weź kawałek śrubkoręcta i otwórz, tam są 2 przyciski...
Opisz bardziej problem, jak np, jedziesz to pokazuje tylko prędkość, czy jak też stoisz??
Bo ten obrotomierz powinien jak jedziesz pokazywać km/h a jak stoisz godziny... W książce w środku masz schemat, musisz dojść po nim gdzie jest czujnik od prędkości i sprawdzić, może po prostu przewód się przetarł, albo czujnik popsuł...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 luty 2013 - 17:30

Pod obrotomierzem, między stacyjką a obrotomierzem, masz taką prostokątną klapkę, weź kawałek śrubkoręcta i otwórz, tam są 2 przyciski...
Opisz bardziej problem, jak np, jedziesz to pokazuje tylko prędkość, czy jak też stoisz??
Bo ten obrotomierz powinien jak jedziesz pokazywać km/h a jak stoisz godziny... W książce w środku masz schemat, musisz dojść po nim gdzie jest czujnik od prędkości i sprawdzić, może po prostu przewód się przetarł, albo czujnik popsuł...

Jak jadę to pokazuje prędokość, czyli te 0,2 km/h, a jak stoję to motogodziny. Zawsze tak było, że pokazywało 0,2 km/h podczas jazdy.
Zobaczę jutro pod tą klapką...

#9 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 luty 2013 - 20:42

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Z tego co pamiętam - to u mnie nawet jak się stoi to pokazuje coś koło 0,2km\h - pewno to kwestia kalibracji - ale Łukaszenka kodu nie przesłał - i ciężko to wycyrklować.

No niestety z tym licznikiem nie pomogę - bo jescze do tych "gadżetów" się nie dobierałem.

Edytowany przez kartofelz, 04 luty 2013 - 20:57.

#10 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:39

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Musisz znajść czujnik od prędkości. Prawdopodobnie obrotomierz jest dobry. Próbowałeś tymi przyciskami pod licznikem??
Niestety nie wiem jak sprawdzić ten czujnik... Albo omomierzem sprawdź przewód od czujnika do licznika, może po prostu gdzieś się przetarł lub odłączył...
KPK Kumurun Team

#11 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 07 luty 2013 - 16:20

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 nie ma jak to tracycyjne zegary w MTZ :) stylowe i zawsze działające :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#12 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 luty 2013 - 17:51

Musisz znajść czujnik od prędkości. Prawdopodobnie obrotomierz jest dobry. Próbowałeś tymi przyciskami pod licznikem??
Niestety nie wiem jak sprawdzić ten czujnik... Albo omomierzem sprawdź przewód od czujnika do licznika, może po prostu gdzieś się przetarł lub odłączył...

Kolego, wyjąłem tą kostkę i wygląda to tak:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Co z tym zrobić?

Edytowany przez Mati2812820, 09 luty 2013 - 17:55.

#13 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:54

Licznik elektroniczny w MTZ Belarus 820 Nie trzeba było tego wyjmować... Po przeciwnej stronie co zrobiłeś zdj. jest taka klapka, kawałek śrubokręta, i otwórz ją... Będziesz miał tam 2 przyciski, podłącz to i spróbuj coś zmienić tymi przyciskami...

Edytowany przez piotr820, 10 luty 2013 - 14:54.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:20

Nie trzeba było tego wyjmować... Po przeciwnej stronie co zrobiłeś zdj. jest taka klapka, kawałek śrubokręta, i otwórz ją... Będziesz miał tam 2 przyciski, podłącz to i spróbuj coś zmienić tymi przyciskami...

Możesz mi zrobić zdjęcie tego, jak to wygląda, bo może mamy jakoś inaczej?

Edytowany przez Mati2812820, 29 kwiecień 2013 - 06:35.

Dodaj odpowiedź