Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sport

Sport

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 12:13

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego Witam. Podczas odpalania ciągnika na mrozie ok 20 stopni po pompie wody zaczął ciurkiem lecieć płyn chłodniczy, dodam że kilka dni wcześniej jak ciągnik pracował nie było wycieku. Jako że ciągnik nie był mi niezbędny a mróz był zbyt duży( ciągnik stoi pod chmurką) zostawiłem to i poczekałem na odwilż. Wczoraj przy temperaturze kolo zera odpalam ciągnik bez problemu i nie stwierdzam żadnego wycieku, nawet kropli nie uronił. Lekko popracowałem ciągnikiem z 30 minut i jego temperatura wahała się między 3 a 4 kreskami, czyli normalnie (płynu nie uzupełniałem było ok 4 cm od korka).
Jaki może być powód tego wycieku i co z tym zrobić, niestety nie udało mi się zobaczyć dokładnego miejsca tego wycieku, obawiam się że może to sie powtórzyć w najmniej oczekiwanym momencie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 13:36

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego w obudowie pompy moze byc otwor, ktory ma zapobiegac uszkodzeniu pompy, lub w przupadku uszkodzenia wlasnie tamtedy wydostaje sie plyn
silnik MWM czy JD ???

Polska B

#3 Share Sport

Sport

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 14:47

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego Izydor dzięki za pomoc. :)
Silnik MWM. Ciekawa sprawa z tym otworem. Teraz nasuwa się pytanie jak to działa i jak można sprawdzić czy ten otwór zapobiegł uszkodzeniu czy pompa jest uszkodzona? Ktoś miał taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Sport

Sport

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 14:45

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego Witam
Przepraszam że post pod postem ale znowu pojawił się problem
Od odwilży w czasie pracy w dodatnich temperaturach ciagnik pracował w porządku i nie było żadnego wycieku. Dziś temperatura troche poniżej zera (pierwszy raz od ostatniego wycieku) odpalam i znowu po pompie polał się płyn chłodniczy (wydaje się że spływał od dołu pompy przy wiatraku). Poszło z 50-100 ml ciurkiem i stop, ciągnik pracuje normalnie nic nie cieknie, . Bardzo dziwna sprawa nie wiem za bardzo co robić do mechanika czy czekać na rozwój sytuacji, może coś poradzicie?
pozdrawiam B

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 15:34

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego kolego a plyn nie zamarza ???
ja poczekalbym do wiosny i zmienil plyn, jesli nic sie nie bedzie dzialo

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sport

Sport

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 10:10

Renault Ceres 95x- wyciek płynu chlodniczego Płyn nie zamarza, patrzyłem przy wlewie w czasie dużego mrozu ok 20 stopni jak i teraz to normalna ciecz, chyba że woda gdzieś niżej jest i zamarza.