mariusfm

MASSEY FERGUSON 3050 CZY 3060 LUB 6110 ???

Polecane posty

mariusfm    2

Witam wszystkich posiadaczów słynnych Fergusonków

.Pozdrawiam Wszystkich ponieważ jestem nowy na forumproszę o wyrozumiałość

mianowicie proszę o porade który model wybrać na co zwracać uwage podczas zakupu ponieważ pracuję za granicą potrzebuje ciągnika którym mógłbym obrobić około 10h w puźniejszym czsie będzie ze 16h w krótkim czasie i w miare komfortowych warunkach, chodzi głównie o orke może jakiś agregat uprawowo siewny poniewąż mam siewnik poznaniak zastanawiam się nad dokupieniem jakiegoś agregatu i ile to faktycznie pociągnie lemieszy interesuje mnie również tur do takiego sprzęciku ale mam dylemat kupić z turem czy bez a póżniej dołożyć proszę o opinie i porady za które będe wdzięczny pozdrawiam

Edytowano przez mariusfm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusfm    2

Witam. i Dzięki !- owe tematy już dawno przeczytałem ,prawde mówiąc tematy i pogłoski typu ''ponoć , słyszałem ,kolega mi mówił ''staram się omijać ,ciężko nie zauważyć że tematy na temat 3050 pisane były jakiś czs temu a dokłedniej 4,5 lat wstecz tak że upłyneło trochę...ciężko bazować na takich spostrzeżeniach ale cóż nie wydaje mi się ż przez tak dłógi okres czsu nikt nie ma żadnych spostrzeżeń w takim razie wszystkim dziękuje za uwagę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No cóż według mnie to są bardzo dobre ciągniki. Sam bym chętnie widział takiego 3050 albo 3060 na swoim podwórku. Jeśli chcesz jakiś agregat uprawowo-siewny to 3060 to takie minimum i to z przednim napędem, i pług 4 zagonowy spokojnie pociągnie. Do tura też się nadaje idealnie, mały i zwinny.

podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na to jak zapali jak jest zimnu, czy nie ma przecieków, i czy nie jest za bardzo odpicowany. Najlepiej go zagrzać, zobaczyć jak pompa podnosi, czyli przydało by się coś ciężkiego do podniesienia. Zobaczyć czy wszystko się załącza bez problemów, jak by był z turem to należy sprawdzić jak wygląda przednia oś, czy nie jest za bardzo wybita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Witaj :) Ja mam 3060 i nie narzekam :D A z tych 3 które wymieniłeś chyba bym brał 6110 a dalczego ?

- nowsza seria od 30xx

- rewers elektrohydrauliczny do tura był by super

- większa kabina

- dynashift co w 3060 czy 3050 nie było

Ogółem nowszy i bardziej zaawansowany technicznie :) Wiadomo 3050 czy 3060 też w turze będzie sie robiło ( sam mam zamiar założyć ) ale zawsze nowszy i wg mnie dłużej "pochodzi". Jak trafisz na takiego co robił jako pomocniczy to będziesz jeszcze śmigał pare ładnych lat :)

A i też zalezy ile pieniędzy możesz wydać bo 3050 i -60 kupisz koło 40-50 tyś pewnie a tego 6110 już drożej :) ( mówie o ciągnikach w bdb stanie, nie wymalowane na handel)

Przy kupnie patrz:

- działanie elektroniki ( napęd, blokada, ehr i funkcje autotronic lub datatronic )

- skrzynia (czy nic nie puka , wszystkie biegi czy nie wyskakują, wzmacniacz momentu.)

- wycieki

- opony bo teraz kupic nowe to koszt nie mały

- obciążniki, zaczepy itp.

- dodatkowe funkcje czyli radio, klima jak ma czy działa, wycieraczki, spryskiwacze, siedzenie pasażera .

Można by jeszcze dużo wymieniać :) No i jeszcze jedno olej w skrzyni bo jak bylejakim zalany to trzeba wymienić :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusfm    2

:rolleyes: :D Wszystkiego najlepszego w nowym roku wszystkim zainteresowanym czytającym i odpowiadającym na moje pytanie.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi i wskazówki na co zwrócić uwagę podczas kupna ale to dopiero na wiosnę lub raczej wczesną wiosną napewno się przydadzą wszystkie uwagi z tym związane ;) wydaje mi się że 3050 chyba będzie najlepszym wyborem w mojej sytuacji tylko jak najmłodszy a do niego parę dodatków też się przyda mianowicie płóg agregat i tur agregat ścierniskowy i parę innych maszyn myśle że sam zrobie nie powinno być ztym większych problemów ale to już inna bajka a wszystkie spostrzeżenia z tym związane chętnie mile widziane ..pozdrawiam mariusz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mój ciąga 4x 35 Unii Grudziądz , talerzówka 22 talerze, beczka 5 tyś. l. , prasa 120 x 140, chodizł w tym roku z Polonezem, agregat uprawowy Unia Kombii 3,2 m ciągał

 

Płóg wiekszy by radził na moich ziemiach 4-5 i kawałek 6 kl.

Reszta bez problemowo pracuje z nim :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj