Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z ciśnieniem w dojarce

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:32

problem z ciśnieniem w dojarce Jeśli chodzi o zawór to sprawdzalem kilka zaworów i na każdym jest to samo. Poza tym pisałem juz o tym, jak sprawdzałem zatykając ręką otwór gdzie wkręca się zawór( brak jakiejkolwiek zmiany) więc tą możliość wykluczam. Dzisiaj przełożyłem łopatki, lekka poprawa zatem jutro postaram się wymienic wszystkie na nowe i napisze co i jak się działo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z ciśnieniem w dojarce Dzisiaj, 13:11
  •  

#22 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:58

problem z ciśnieniem w dojarce i jak po wymianie łopatek zmieniło się coś??

#23 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 14:23

problem z ciśnieniem w dojarce Wymieniłem łopatki. Niestety żadnych zmian. Może macie jeszcze jakies pomysły ?

#24 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 18:54

problem z ciśnieniem w dojarce Odkryj dekiel od zbiornika (najlepiej ten z lewej strony) i zobacz czy nie jest zamknięty wlot powietrza do pompy przez taki plastikowy element, który można przesuwać na rurze w górę i w dół. Normalnie powinien być w dolnym położeniu a służy on chyba do zatkania wlotu powietrza gdy w zbiorniku pojawi się więcej wody, np. podczas płukania. Element ten można usunąć energicznie pociągając w dół i wtedy może uda Ci się stwierdzić czy pompa wogółe ciągnie powietze. W jakim stanie masz zbiornik powietrza, nie jest czasem skorodowany?

#25 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 19:01

problem z ciśnieniem w dojarce Zdjąłem całkowicie ten element lecz nie było żadnej poprawy. Cały zbiornik zdjąłem i przepatrzylem dokładnie jednak nie zauważyłem żadnej dziurki badz innego elementu mogącego powodować nieszczelność. Już nie mam pomysłów co może być nie tak.

#26 Share markkali

markkali

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 20:52

problem z ciśnieniem w dojarce pożycz od kogoś inny wakuometr i wkręć zamiast Twojego.Możliwe że pompa działa dobrze a tylko zegar jest uszkodzony.

#27 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 14:41

problem z ciśnieniem w dojarce Wydaje mi się że jest to bez sensu. Cały sęk tej usterki polega na tym, że dojarka nie chce doić na 2 konwie. Co wiecej, nawet na jednej nie doi tak jak powinna. Chyba gdyby działała poprawnie, to bez względu na zegar, doiła by tak jak trzeba.

#28 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:30

problem z ciśnieniem w dojarce No to do sprawdzenia został tylko wylot powietrza, może zatkana rura albo tłumik? Jakie jest podciśnienie jak nie jest nic podłączone i czy czasami nie spada ono wraz z podłączeniem pierwszej a potem drugiej konwi. Jeśli tak to problem jest raczej z wydajnością pompy a nie z ciśnieniem. Jeśli dojarka swoje już wydoiła to może być już obudowa pompy wytarta, dekle pompy również.

#29 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:56

problem z ciśnieniem w dojarce Tłumik odkręciłem- żadnej poprawy. Rury- sprawdziłem na krótkim odcinku- 100% pewnosci ze nie zatkana- żadnej poprawy. Ogólnie chyba skonczy sie na kupnie drugiej dojarki, bo drugiej konwi nie moge w ogóle podłączyc, a dojenie na jednej tez nie przebiega jakos znakomicie( nie doi tak jak doiła wczesniej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:50

problem z ciśnieniem w dojarce Sprawdziłbym jeszcze raz ten wirnik, może nadal ma luz na osi...

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#31 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 09:07

problem z ciśnieniem w dojarce Wyciągałem go ostanio podczas wymiany lopatek. Brak luzu

#32 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 10:23

problem z ciśnieniem w dojarce Sprawdź ten krótki odcinek gumowego węża który łączy dekiel dojarki z rurociągiem, najlepiej włożyć w niego kawałek rury stalowej 3/4 cala. Miałem to co ty przerobiłem wszystko już zaczynałem wierzyć w czary a okazało się że ten wąż się rozwarstwił i gdy się rozbierało i oglądało wszystko było ok. a po włączeniu dojarki i wytworzeniu podciśnienia wąż się w środku sklejał (zamykał) , z wierzchu wyglądał bez zmian, dopiero włożenie rurki pomogło.Po założeniu nowego przeciąłem stary i dopiero wtedy było widać rozwarstwienie.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2013 - 10:31

problem z ciśnieniem w dojarce Jeszcze jedna myśl wpadła mi do głowy, a mianowicie przyklejanie się łopatek do wirnika, może to przez silikon.
Jak pompa pracuje to dźwięk jest jednostały i bez zakłóceń?

#34 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:16

problem z ciśnieniem w dojarce Sprawdzę jeszcze ten wąż.. Dojaraka pracuje jednostajnie,

#35 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 08:21

problem z ciśnieniem w dojarce może egzrocysta potrzebny .... :P :D

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:46

problem z ciśnieniem w dojarce Nie śmiej się Bartku z czyjego przypadku, bo Bartek się śmiał i tak samo miał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:30

problem z ciśnieniem w dojarce ..... ja to się zastanawiam czy aby dobrze ta regeneracja wirnika zrobiona .....