Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura??

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 23:19

Lepiej się w łeb przypierdol ale tak pożądnie

tez mi rada wujka dobra rada

zalezy do czego ogolnie, tur bardziejszy ale jak do c 330 to chyba lepszy cyk
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? Dzisiaj, 02:03
  •  

#22 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 12:18

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? Dla mnie c-330 jest zasłaba do cyklopa

#23 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 12:38

Dla mnie c-330 jest zasłaba do cyklopa

Nie zawsze...mimo że do cylkopa musi być ciągnik o mocy co najmniej 45KM, C-330 radzi sobie z nim dobrze...wszystko zależy jaką masz pompę (kiedyś miałem taką dużą, że ciapek sobie spokojnie szedł, na pół gazu i ładnie dźwigało, ale się pompa zepsuła, założyliśmy taką małą i to już nie jest to, ciapek musi iść prawie na "całego", a i tak szybko to on nie dźwiga ;) )...jeszcze są różne miejsca, gdzie można zwiększyć ciśnienie, tam koło rączek jest jakiś zawór czy coś w tym stylu... ;) ;)

#24 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 13:17

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? Ja w tym wypadku wybrał bym jednak cyklopa chyba jednak sie nim wiecej zdziała niz c-330 i turem ;) A co do tego ze c-330 nie da rady z cyklopem to sie nie zgodzę u nas na wsi to i ludzie do cyklopa zakładają c-325 i radzą sobie bez problemu ostatnio mój cyklop tez współpracował a c-330 sąsiada i było wszystko oki . Jak dal mnie c-330 i cyklop to dosc oszczędny jest pod względem spalania

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#25 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:55

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? Ja również posiadam cyklopa i tura na c330 i powiem tak na betonie to można się turem bawić ale na polu np. na jesień obornik ładować to już lepiej cyklopem. Proponowałbym wyremontować cyklopa a jak znajdą się fundusze to kupić nawet jakiegoś używanego tura.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#26 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 10:11

Ja w tym wypadku wybrał bym jednak cyklopa chyba jednak sie nim wiecej zdziała niz c-330 i turem <_< A co do tego ze c-330 nie da rady z cyklopem to sie nie zgodzę u nas na wsi to i ludzie do cyklopa zakładają c-325 i radzą sobie bez problemu ostatnio mój cyklop tez współpracował a c-330 sąsiada i było wszystko oki . Jak dal mnie c-330 i cyklop to dosc oszczędny jest pod względem spalania

u mnie tez zakładaja C330 i c325 do cyklopa i te ciagniki daja sobie rade bez problemu;)
Ale chyba tez tzeba odpowiedno pompe ustawic;)
U nas nawsi wszscy maja ustawiane ze maja na srednich obrotach a ładuje i sie jak na wysokich obrotach;)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2008 - 20:00

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? Moim zdaniem kup tura cyklopem nie przywieziesz beli słomy lub siana ale zato turem nic nie wykopieszbo to jednak nie to co w ciągniku 4x4 :P

#28 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 13:22

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? ja jestem za cyklopem. Co innego jak byś miał bele krągłe to bym ci poradził kupić tura. Niby tam tur 1 chwytaka do balotów nie ma ale widłami czy nawet paletówkami dało by sie ziemie załadować. Ale jeślij chodzi o takie prace to cyklop będzie OK :D

#29 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 21 kwiecień 2015 - 22:39

Remontował ktoś cyklop? Ile może wyjść remont?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:13

Zależy co masz do roboty

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#31 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:25

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura?? remontuj cyklopa ja mam też i rozrzutnik 6 t załaduje szybciej niż turem

#32 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 22 kwiecień 2015 - 23:33

Dziś go oglądałem, stan-rojda. Opona jedna flak(kolor zielony ze starości), a druga jest na powietrzy ale też przecięta, czyli obie do wymiany. Przekładnia od nowości(ma wszędzie tyle luzu i obudowa ma wyłamane mocowania, rok produkcji chyba 1979. Zaczep był spawany, pierwszym właścicielem było wojsko, a teraz ma drugiego właściciela, stoi od kilku lat nieużywany bo facet ma ciągnik z turem. Ramię cyklopa też jest trochę spawane, ale nie jest źle. Większość przewodów do wymiany,na jednym siłowniku jest dosyć sporo ognisk, filtry i olej też pewnie do wymiany, a rozdzielacz cieknie(3sekcyjny). Remont robiłbym sam, ale licząc koszta wszystkiego do tego doliczyć jeszcze takie rzeczy jak regeneracja siłowników, farby i inne pierdoły i koszt remontu to już wychodzi pewnie powyżej 4 tyś i jeszcze trzeba go kupić. W takim stanie jak opisałem to ile może być wart? Raczej go nie wezmę, bo nie myślałem że jest w aż takim złym stanie.

#33 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 09:17

w stanie użytkowym idzie kupić cyklopa za 4-5tys.zł, więc tak jak piszesz nie ma sensu przepłacać a potem jeszcze szarpać się z remontem

w takim stanie jak opisujesz to pewnie cena złomu użytkowego

#34 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:05

Oto kilka zdj jak to wygląda, z tym siłownikiem już chyba nie da rady nic zrobić co? Jedyne co jest w nim dobrego to podobno pompa, była kupiona nowa pompa i byłą chwilę używana, ale i tak stoi kilka lat więc nie wiem jak z nią jest. A sprawny cyklop od rolnika, nie handlarza można kupić już za 3 np. ten http://olx.pl/oferta...57-ID9OKMZ.html i mam jeszcze kilka innych w okolicy które mogę kupić za 3 tyś. Zdjęcia są byle jakie bo gospodarz i jego znajomi cały czas chodzili po podwórku.

Załączone miniaturki

• P22-04-15_16.29.jpg
  • P22-04-15_16.2901.jpg
  • P22-04-15_16.30.jpg
  • P22-04-15_16.38.jpg
  • P22-04-15_16.42.jpg
  • P22-04-15_16.4201.jpg
  • P22-04-15_16.43.jpg
  • P22-04-15_16.5001.jpg
  • P22-04-15_16.45.jpg
  • P22-04-15_16.4501.jpg
  • P22-04-15_16.50.jpg
  • P22-04-15_16.5001.jpg
  • P22-04-15_16.51.jpg
  • P22-04-15_16.5101.jpg
  • P22-04-15_16.5102.jpg
  • P22-04-15_16.52.jpg

#35 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:18

wg. danych technicznych Cyklop waży ok 1690kg, wiec 1zł/kg to cena do przyjęcia

na zdjęciach widzę że na tłoczyskach pojawiła się już rdza, to nie jest dobry objaw, pewnie zaraz po rozpoczęciu użytkowania padną wszystkie uszczelnienia w siłownikach

#36 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:32

Tak 1500 mógłbym dać,ale powiedział że musi zobaczyć w internecie po ile takie chodzą bo nie wie. Czyli zaśpiewa pewnie tak ze 3 tyś, bo na pewno nie 1500

#37 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:47

Jak mu dasz 1zł za kg to i tak będziesz w plecy a on do przodu bo na złomie to dostanie 0,6-0,7zł/kg

Powiem tak myśl do przodu a nie do tyłu, cyklop to niestety przeżytek i można go porównać do kombajnu buraczanego typu Posejdon/Neptun kiedyś kosztowały wiele a dziś każdy chce się pozbyć za grosze.

Do cyklopa i tak potrzebny ciągnik a jak będziesz miał na nim tura to cyklopa objedziesz trzy razy w koło. Miałem Cyklopa(nowego) i jak kupiłem tura to zauważyłem że Cyklop stał się zbędny i o wiele mniej wydajny. A najlepsze to już jest zbieranie bel słomy z pola, jak widziałem cyklopa w tej pracy to po prostu śmiech przez łzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 11:54

Ten cyklop to chyba sobie daruję, bo za 3 tys można kupić pełni sprawnego. Słoma idzie w kostki, także wożenia cyklopem słomy nie będzie. Mam małe podwórko i płyta jest od razy przy płocie i jest wymurowana ścianka z czterech stron. Turem nie da rady bo z czterech stron są ściany a płyta jest trochę poniżej ziemi(tak gdzieś 1 m spokojnie), a cyklopem to się rozstawia obok płotu i jedzie łyżką przez płot.