DJBOMBA12

Czy Opłaca sie Wyremontowac Cyklopa czy kupic tura??

Polecane posty

DJBOMBA12    12

Siemka. Mam sprawe dotyczącą Cyklopa lub Tura.Ostatnio tata trudni sie czy kupic Nowego tura z osprzentem do c330 czy wyremontowac Starego Cyklopa i nie kupywac Tura. Wiec pomuszcie!!! Kupywac Tura czy lepiej wyremontowac Cyklopa!!!!!???

 

Piszcie.


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

do 330 lepszy beedzie cyklop. zależy też jakie prace bedziesz nim wykonywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

W taki przypadku to ja bym wyremontował cyklopa! Inaczej by bylo jakby ten tur mial byc na ciagniku 4x4 to wtedy bym wybrał tura...!

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

wez tura kup. robisz sobie z starej burty od przyczepy spych do sniegu. i juz + dla tura cyklop tego nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

po pierwsze to powiedz co masz w tym cyklopie do remontu, bo jak cala hydraulika i takie tam to juz bym chyba wolal go sprzedac i kupic nowszy, w lepszym stanie cyklop, a jezeli chodzi o wybór to ja bym wolal do 330 cyklopa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ile moze orientacyjnie kosztować remont generalny cyklopa, chodzi głównie o hydraulikę- pompa , przewody , rozdzielacz , regeneracja siłowników, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

jezeli remont generalny to na pewno cala hydraulika i silowniki, hmmmmm kolo 5 tys :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co właściwie jest z tym cyklopem? Siłowniki ciekną? Przewody to nie duży koszt. Pompa to jakieś 500 zł. A co z rozdzielaczami? Sam opuszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a Mozę ktoś chciałby z Was sprzedać cyklopa do generalnego remontu w przystępnej cenie :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
a Mozę ktoś chciałby z Was sprzedać cyklopa do generalnego remontu w przystępnej cenie :rolleyes:

a chcesz kupic??? To ja moge!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

zastanowił bym sie -tylko naprawdę za małą kasę

zęby po remoncie wyszedł mnie tyle około 6tys -a wiadomo ze części hydrauliczne nie są tanie :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Na twoim miejscu wyremontoweł bym cyklopa. Gdy ładował byś okrągłe snopki to wybrałbym tura.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Hehe sobie tak dzisiaj pomyslałem ze szkoda by go sprzedawac tyle lat w gospodarstwie ze aż żal du... sciska

I chba go wyramontuje ale jeszcze sie namysle!!

W cyklopie trzeba wszystko pouszczelnic i nowe przewody pokupywac i jakby kasy zostało to na farbe i tłoki bym nowe pokupywał!!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to bierz się za remont... :rolleyes:

 

Moim zdaniem w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie remont cyklopa...sam mam taki ładowacz i sprawuje się bardzo dobrze...remont zrobiliśmy kilka lat temu i teraz chodzi super...oby tak dalej...a trochę się w tym roku napracował, nałożyliśmy nim coś około 100 rozrzutników obornika... ;)

 

POZDRAWIAM... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
No to bierz się za remont... :rolleyes:

 

Moim zdaniem w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie remont cyklopa...sam mam taki ładowacz i sprawuje się bardzo dobrze...remont zrobiliśmy kilka lat temu i teraz chodzi super...oby tak dalej...a trochę się w tym roku napracował, nałożyliśmy nim coś około 100 rozrzutników obornika... ;)

 

POZDRAWIAM... ^^

hehe planuje zrobic w tą zime jak bendzie kasa a jak niewypali to w nastempna zime sie zrobi jeszcze nastepny sezon pochodzi!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem lepiej zrobić cyklopa bo do c330 to nie jest tur tylko przedni tuz




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a ja mam tura i cyklopa i to i to ma co robic wiec dla djbomby polecalbym kupic tura a cyklopa zostawic


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
hehe planuje zrobic w tą zime jak bendzie kasa a jak niewypali to w nastempna zime sie zrobi jeszcze nastepny sezon pochodzi!!!

Siłowniki w cyklopie nie bedą drogie w naprawie, przewody hydrauliczne do rolniczego sprzętu też nie są drogie(w zakładach remontujęcych hydraulike mogą je ciąć z metra i na miejscu okuwać) ani pompa zębata. Jeśli tłoczyska nie są porysowane, to można samemu rozebrać takie siłowniki i zmienić uszczelki, wtedy dużo zaoszczędzisz. Najdroższy w remoncie może okazać się rozdzielacz, o ile jego wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Counter    0

ja mam cylkopa i tura, tura mam przyczepionego do Mtz z przednim napędem, po rozładowaniu transportu big bagów ręce odpadają, aż boję się pomyśleć co by było gdybym 30-stką miał to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Lepiej się w łeb przypierdol ale tak pożądnie

 

 

tez mi rada wujka dobra rada

 

zalezy do czego ogolnie, tur bardziejszy ale jak do c 330 to chyba lepszy cyk


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie c-330 jest zasłaba do cyklopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Dla mnie c-330 jest zasłaba do cyklopa

 

Nie zawsze...mimo że do cylkopa musi być ciągnik o mocy co najmniej 45KM, C-330 radzi sobie z nim dobrze...wszystko zależy jaką masz pompę (kiedyś miałem taką dużą, że ciapek sobie spokojnie szedł, na pół gazu i ładnie dźwigało, ale się pompa zepsuła, założyliśmy taką małą i to już nie jest to, ciapek musi iść prawie na "całego", a i tak szybko to on nie dźwiga ;) )...jeszcze są różne miejsca, gdzie można zwiększyć ciśnienie, tam koło rączek jest jakiś zawór czy coś w tym stylu... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w tym wypadku wybrał bym jednak cyklopa chyba jednak sie nim wiecej zdziała niz c-330 i turem ;) A co do tego ze c-330 nie da rady z cyklopem to sie nie zgodzę u nas na wsi to i ludzie do cyklopa zakładają c-325 i radzą sobie bez problemu ostatnio mój cyklop tez współpracował a c-330 sąsiada i było wszystko oki . Jak dal mnie c-330 i cyklop to dosc oszczędny jest pod względem spalania


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja również posiadam cyklopa i tura na c330 i powiem tak na betonie to można się turem bawić ale na polu np. na jesień obornik ładować to już lepiej cyklopem. Proponowałbym wyremontować cyklopa a jak znajdą się fundusze to kupić nawet jakiegoś używanego tura.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj