Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyty fabryczne na ciągniki

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 17:06

Kredyty fabryczne na ciągniki Witam!
Każda marka oferije teraz na rynku kredyt na zakup swojego produktu, np farmer http://www.farmer.net.pl/kredyt.html, przeliczyłem że realne oprocentowanie wynosi 9%, również farmtrac i ursus ma jakieś finansowanie w ofercie, ale słyszałem ze realne oprocentowanie na dłuższy okres również wyniesie około 10%, kredyt same/lambo/df w bgż jest podobno na jakieś 6 - 7% na dłuższy okres, więc czy nic tańszego dla osób po 40tym roku życia nie ma jak kredyt preferencyjny na nowe technologie na 3,38%, wiec po co producenci oferują jakieś tam finansowania fabryczne? :rolleyes: , czy wogóle ktoś z tego kożysta i dla kogo takie finansowanie?>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyty fabryczne na ciągniki Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:27

Kredyty fabryczne na ciągniki 3,38 to jest samo oprocentowanie, do tego trzeba doliczyć prowizje jaką skubnie sobie bank.
Do tego koszy wyciągania wszystkich zaświadczeń, poświadczeń etc. I jeszcze wycena gospodarstwa, wpisy na księgi wieczyste przy hipotece.
I jak tak to wszystko zsumować to już nie jest to takie bezsensu przy 6-7%
A i nie jestem pewien czy taka forma finansowania nie jest sposobem ominięcia kredytu pomostowego w przypadku korzystania z PROW
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:33

3,38 to jest samo oprocentowanie, do tego trzeba doliczyć prowizje jaką skubnie sobie bank.
Do tego koszy wyciągania wszystkich zaświadczeń, poświadczeń etc. I jeszcze wycena gospodarstwa, wpisy na księgi wieczyste przy hipotece.
I jak tak to wszystko zsumować to już nie jest to takie bezsensu przy 6-7%
A i nie jestem pewien czy taka forma finansowania nie jest sposobem ominięcia kredytu pomostowego w przypadku korzystania z PROW

No właśnie do pomostowego to jest, a może ktoś wie ile przy tej lini nowe technologie, lub młody rolnik bank pobiera prowizji i iel tego realnego oprocentowania wychodzi? Bo biznes plan musi być i inne takie

#4 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:48

Kredyty fabryczne na ciągniki Witam, chciałbym odświeżyc temat. Był dziś u mnie przedstawiciel Paribas Bank i mowił, że ich bank podpisał umowe z classem na temat finansowania fabrycznego. Class ma dopłacac 4% do kredytu, czyli całkiem sporo.

#5 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:00

Kredyty fabryczne na ciągniki Witam tylko to jest dopłata do całego okresu kredytowania czyli nie tak duzo zetor tez tak miał i terz myslałem ze bede miał obnizone porocetownie o 3%na rok ale jak sie okazało dopłata ta była do całego okresu kredytowania czyli jak by policzył nie az tak duzo
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#6 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:41

Kredyty fabryczne na ciągniki wie ktos moze jak w wlkp idzie rozpatrywanie?? z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:14

Kredyty fabryczne na ciągniki Trochę odświeżę temat.

Czy ktoś orientuje się gdzie można otrzymać najniższy kredyt (%) na nowy ciągnik ??? Miał ktoś z tym do czynienia ??? Polecacie jakiś konkretny bank, konkretnego przedstawiciela ???

W grę wchodzi marka JOHN DEERE oraz ewentualnie DEUTZ-FAHR. Po kilkunastu telefonach do różnych firm, banków itp najkorzystniejsze oprocentowanie (niby finansowanie fabryczne) wynosi aż 7-9 % :lol:. Nawet z ciekawości zadzwoniłem do Zetora (w pewnej gazecie jest ładna reklama "kredyt fabryczny 0 %" ;)- jest to bzdura, gdyż wynosi on niby 4 % dla tylko pewnych modeli, które się po prostu nie sprzedają).

Dać parędziesiąt tysięcy za same odsetki to trochę przesada.... :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#8 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:11

Trochę odświeżę temat.

Czy ktoś orientuje się gdzie można otrzymać najniższy kredyt (%) na nowy ciągnik ??? Miał ktoś z tym do czynienia ??? Polecacie jakiś konkretny bank, konkretnego przedstawiciela ???
......
Dać parędziesiąt tysięcy za same odsetki to trochę przesada.... :lol:

Jak się jeszcze pare lat potułasz po tym świecie, to sam dojdziesz do pewnych wniosków na temat kredytów i nie tylko.
Na świecie nie ma instytucji, która udziela pożyczki charytatywnie - każda instytucja finansowa z tego się utrzymuje. Te 7-9% to wcale nie jest tak dużo. Jeśli szukasz mniejszego oprocentowania, to poszukaj na stronach ARiMR (z dopłatą do oprocentowania lub z częściową spłatą kapitału) - wydaje mi się, że te kredyty dla rolników będą najkorzystniejsze. To, co banki podają na folderach, to do końca tak ładnie nie wygląda - dolicz sobie prowizję za rozpatrzenie wniosku i udzielenie kredytu (w każdy komercyjnym banku - nawet w spółdzielczym pobierają prowizję), oraz np., jakieś dodatkowe ubezpieczenie. Szukając finansowania w bankach trzeba mieć oczy dookoła głowy i wszystko czytać oraz liczyć. (Dlaczego nikt nie podaje, rzeczywistego oprocentowania kredytu - bo wielu by odstraszyli).

#9 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:32

Kredyty fabryczne na ciągniki Brałem w lipcu kredyt w BS z linii nNT.Opocentowanie 2% w skali roku,1,90% prowizja od sumy kredytu,0,10%opłata za rozpatrzenie wniosku no i oczywiście 20%środków własnych do tego biznes plan ale to diler zazwyczaj zapewnia we własnym zakresie+sporo zaświadczeń

#10 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:47

Kredyty fabryczne na ciągniki paul190
Rozumiałem pojęcie "kredyt fabryczny" czy "finansowanie fabryczne" dopłatę do oprocentowania przez określonego producenta maszyn rolniczych. Niestety byłem i jestem w błędzie. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi 7-9 % :lol:. To ja się pytam gdzie jest ta dopłata producenta do oprocentowania ???

daras77
Tak tak wszystko ładnie, pięknie. Tylko niestety takiej pożyczki nie można łączyć (podobno) z żadnym dofinansowaniem z UE (mam na myśli MGR lub Różnicowanie)...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#11 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:21

Kredyty fabryczne na ciągniki murtek3,ale ja wcale nie mówiłem że można łączyć bo nie ma takiej możliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:32

paul190
Rozumiałem pojęcie "kredyt fabryczny" czy "finansowanie fabryczne" dopłatę do oprocentowania przez określonego producenta maszyn rolniczych. Niestety byłem i jestem w błędzie. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi 7-9 % :lol:. To ja się pytam gdzie jest ta dopłata producenta do oprocentowania ???

Często jest to pewnego rodzaju chwyt reklamowy, albo wyprzedaż starego rocznika lub sztuk, które nie są zbyt chodliwe. Lub np. dla tych, co nie dostaną kredytu preferencyjnego.
Tak jak pisałem wcześniej 7-9% to nie jest tak strasznie - popatrz na oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych, to dopiero otworzysz oczy ile potrafią wołać od zwykłego kowalskiego (12, 15 a nawet 20% w skali roku - nie mówiąc już o PROWIDENCIE, CHWILÓWCE i innych pseudo bankach - ludzie nie mają wyobraźni biorąc u nich pożyczkę).