Szarlej

Droga dojazdowa do podwórka

Polecane posty

Szarlej    72

Cześć, mam mały problem z drogą dojazdową do podwórka. Jest jej około 100 m i za każdym razem po bardzo dużych opadach, lub tak jak teraz po gwałtownych roztopach, z drogi robi się bagno. Próbowałem już wielu materiałów, które mógłbym wysypać na drogę, lecz teren jest na tyle dziwny, że gruz/gruby żwir po 1-2 sezonach wbija się głęboko i zabawa zaczyna się od od nowa.

Wiem, że najlepiej byłoby utwardzić i położyć asfalt bądź kostkę, ale nie stać mnie na taki wydatek, stąd moje pytanie, czy jest jakiś łatwo dostępny i tani materiał na własnoręczne utwardzenie takiej drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Ja mam szlaką wysypane takie drogi dojazdowe to tak sie to zbiło że jeżdżę jak po asfalcie nawet lepiej bo nie ma dziór :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Szlaka jest najlepsza. Jak się dobrze ubije to jest jak asfalt. Ewentualnie odpad z frezowania asfaltu ale to ciężko jest załatwić.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Ok. 30zł/t ale skoro u Ciebie gruz się nie sprawdza to żużel tym bardziej nie pomoże. Na gruz wystarczy go kilka cm. Grubiej nie ma sensu bo za kilka lat i tak trzeba ponownie cienką warstwą posypać żeby nie było błota.

http://allegro.pl/szlaka-zuzel-zwir-uslugi-transportowe-lodzkie-i2881949121.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja wiem ze to by wymagało troche czasu ale jakby wyschło to byś mógł podrówniać dziury jak są i kamyczek polny taki średni, wiem ze to czasochłonne ale warto a w polaczeniu z gruzem dobrze potłuczonym to miodzio jest, koszt jedynie to kamienie wozić z miedz jak masz w rejonie. Nie mam nav mysli ukladanie tylko wysypywanie i podrownanie. A kostka czy asfalt to drogo ale płyta JOMB kosztuje nowa ok 30 zł. ma wymiary 100x70x12(gr) jaj masz 100m, to 1 ślad 100 płyt i 2 ślad 100 płyt. Uzywki chodzą nawet od 15 zł.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

znajomy miał podobny kłopot parę lat temu ale on jeździ tirami i siadał autkiem

ale ten problem rozwiązaliśmy wybierając ziemie na głębokość 0,5 m

na sam spód położyliśmy geowłóknine następnie warstwę 15 cm otaczaka 32-68

następne 20 cm grubej szlaki i na koniec 15 cm białego klińca i sprawa rozwiązana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co wy mu ze szlaką wyjeżdżacie jak pisze że gruz mu po jakimś czasie siada.... Ja u siebie też mam taką dróżkę i zrobiliśmy to w ten sposób że napiłowane jest gruzu i kamieni polnych (dokładnie miejsce koło miejsca) potem uwałowaliśmu to wałem własnej konstrukcji a na to poszła stłuczka z ceramiki i jeszcze raz uwałowane i na razie jest ok chociaż w jednym miejscu gdzie był największy problem z przejechaniem widzę że lekko siadła ta droga tak więc pewnie za jakiś rok trzeba będzie przeprowadzić konserwacje.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Takim czymś to sie można bawić na krótkim odcinku. Kolega wspominał coś o około 100metrach. Najpewniejsze i najlepsze rozwiazanie to bedzie zebranie wierzchniej warstwy na ok 0,5m i wypełnienie jakimś gruzem , kamieniami itp i na wierzch szlaki nawalić i droga lux będzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli to do mnie było to moja droga dojazdowa ma ponad 200m długości, także taki krótki odcinek to to nie jest...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawido1352    7

Lukash@ a to kolego zwracam Ci honor :P. Myślałem że zrobiłeś tak na kawałku jakkimś. Wybacz ;). Ale mysle ze to rozwiazanie co ja wymieniłem powinno się sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/plyta-azurowa-betonowa-duza-90-x-60-i2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/pl...2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

 

Te płyty są nie zbrojone to zaczną pękać, jumbo jeszcze charakteryzuje się mocna, jest zbrojona i gruba

http://allegro.pl/pl...2888592730.html

 

my mamy na podwórku położone zeszłą wiosną ok 250 sztuk nowych, zadna nię pękła, tir z nawozem był i całe :) ze zbożem się jeździ i też wszystko gra. Podsypka ok 20 cm piachu płukanego koszt 3 tiry ok 1100 zł. Tym bardziej pamiętaj że to robisz nie na dziś :P tylko zapewne na lata, a po co się denerwować i martwić że droga ponownie siądzie, zrob raz a porządnie :)

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/pl...2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

 

Te płyty nie nadają się na nic cięższego jak dostawczak , mam nimi wyłożoną drogę dojazdową na podwórko i po paru latach wszystkie prawie popękały , jak brać to tylko zbrojone .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak zbierze ziemie na pół metra to też sporo kasy na to wyda, a potem jeszcze utwardzenie. Ja wolałbym rozłożyć sobie to na odcinki i każdego roku kupić kilkanaście płyt drogowych z rozbiórki 300x150 i masz święty spokój z drogą. Jumbo są dobre ale jak masz grunt stabilny w innym razie rozpłyną się pod ciężarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Ja mam drogę do posesji ok 40m> Podobny problem jak u innych kolegów - po opadach nie idzie wyjechać samochodem. Topiłem tam jakieś kamienie z pola, jakieś gruzy ceglane i nic. Cegła ma to do siebie że się po 2-3 latach praktycznie zlasuje i jej nima...

 

Problem rozwiązałem w ten sposób - trzy tiry gruzu ok 100 ton - płaciłem tylko za transport 900zł. Fadromkę ma mój szwagier - za wybranie koryta o 50 cm gł i 5m szerokości i nawiezienie gruzu skasował mnie za paliwo 300 zł. Zamówiłem walec do zagęszczenia - za 1,5 godz. pracy skasował 250 zł. 24 tony kamienia płukanego o granulacji mniej więcej orzecha laskowego - koszt 1700 zł

 

Czyli koszt ok 3200.

 

Kamienia na drogę wyszło ok 10 t - reszta na wiosnę 2013 będzie wykorzystana do utwardzenia podwórza. . Mam już kolejne ok 100 ton gruzu - tym razem załatwiłem za 150 zł.

 

Jakie są zalety ?

- twardo - przede wszystkim - tir z paszą wjeżdża i nic się nie dzieje

- nie kurzy się jak ze szlaki gdy jest sucho

- w czasie opadów nie stoi woda

 

Wady:

- kobita jak idzie w szpilkach to zrzędzi (jakiś margines na chodnik muszę wymyśleć )

 

Poza tym - polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaka frakcja tłucznia byłaby najlepsza na drogę wcześniej utwardzaną żużlem? Poszło tam bardzo dużo żużlu i kilka lat było fajnie. Ale teraz po roztopach zrobiła się taka galareta. W niektórych miejscach żużel jest tak roztarty że zrobiło się z niego błoto. Po osobówce zostają koleiny. Słyszałem coś o mieszance samoklinującej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gjanicki    0

na muratorze kiedyś były podane parametry na drogi i alejki. Jeśli nie zrobisz dobrej warstwy przesączalnej to właśnie zawsze będzie ci się robić taka galareta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy mógłbym prosić linka do tej strony? bo widzę tam tylko projekty budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam jeżeli chodzi o podkłady kolejowe betonowe to czy można je brać bez pytania z torowiska ?czy to trzeba gdzieś zgłosić i zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

A co to twoje ze sobie można brać. po prostu będziesz kradł. Ua nas za darmo rozdają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj