Skocz do zawartości

Zdjęcie

Droga dojazdowa do podwórka

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 15:45

Droga dojazdowa do podwórka Cześć, mam mały problem z drogą dojazdową do podwórka. Jest jej około 100 m i za każdym razem po bardzo dużych opadach, lub tak jak teraz po gwałtownych roztopach, z drogi robi się bagno. Próbowałem już wielu materiałów, które mógłbym wysypać na drogę, lecz teren jest na tyle dziwny, że gruz/gruby żwir po 1-2 sezonach wbija się głęboko i zabawa zaczyna się od od nowa.
Wiem, że najlepiej byłoby utwardzić i położyć asfalt bądź kostkę, ale nie stać mnie na taki wydatek, stąd moje pytanie, czy jest jakiś łatwo dostępny i tani materiał na własnoręczne utwardzenie takiej drogi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Droga dojazdowa do podwórka Dzisiaj, 11:59
  •  

#2 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 26 grudzień 2012 - 16:08

Droga dojazdowa do podwórka Ja mam szlaką wysypane takie drogi dojazdowe to tak sie to zbiło że jeżdżę jak po asfalcie nawet lepiej bo nie ma dziór :D.

#3 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 grudzień 2012 - 16:30

Droga dojazdowa do podwórka Szlaka jest najlepsza. Jak się dobrze ubije to jest jak asfalt. Ewentualnie odpad z frezowania asfaltu ale to ciężko jest załatwić.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 16:47

Droga dojazdowa do podwórka A ile tego potrzeba na m^2? I jaka jest cena?

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 grudzień 2012 - 17:47

Droga dojazdowa do podwórka Ok. 30zł/t ale skoro u Ciebie gruz się nie sprawdza to żużel tym bardziej nie pomoże. Na gruz wystarczy go kilka cm. Grubiej nie ma sensu bo za kilka lat i tak trzeba ponownie cienką warstwą posypać żeby nie było błota.
http://allegro.pl/sz...2881949121.html

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#6 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 18:00

Droga dojazdowa do podwórka ja wiem ze to by wymagało troche czasu ale jakby wyschło to byś mógł podrówniać dziury jak są i kamyczek polny taki średni, wiem ze to czasochłonne ale warto a w polaczeniu z gruzem dobrze potłuczonym to miodzio jest, koszt jedynie to kamienie wozić z miedz jak masz w rejonie. Nie mam nav mysli ukladanie tylko wysypywanie i podrownanie. A kostka czy asfalt to drogo ale płyta JOMB kosztuje nowa ok 30 zł. ma wymiary 100x70x12(gr) jaj masz 100m, to 1 ślad 100 płyt i 2 ślad 100 płyt. Uzywki chodzą nawet od 15 zł.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#7 Share Ali0027

Ali0027

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 18:10

Droga dojazdowa do podwórka znajomy miał podobny kłopot parę lat temu ale on jeździ tirami i siadał autkiem
ale ten problem rozwiązaliśmy wybierając ziemie na głębokość 0,5 m
na sam spód położyliśmy geowłóknine następnie warstwę 15 cm otaczaka 32-68
następne 20 cm grubej szlaki i na koniec 15 cm białego klińca i sprawa rozwiązana

#8 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 26 grudzień 2012 - 22:35

Droga dojazdowa do podwórka W naszej okolicy pod drogi do wiatraków układali właśnie taką geowłókninę
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#9 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 grudzień 2012 - 15:26

Droga dojazdowa do podwórka Co wy mu ze szlaką wyjeżdżacie jak pisze że gruz mu po jakimś czasie siada.... Ja u siebie też mam taką dróżkę i zrobiliśmy to w ten sposób że napiłowane jest gruzu i kamieni polnych (dokładnie miejsce koło miejsca) potem uwałowaliśmu to wałem własnej konstrukcji a na to poszła stłuczka z ceramiki i jeszcze raz uwałowane i na razie jest ok chociaż w jednym miejscu gdzie był największy problem z przejechaniem widzę że lekko siadła ta droga tak więc pewnie za jakiś rok trzeba będzie przeprowadzić konserwacje.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#10 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:41

Droga dojazdowa do podwórka Takim czymś to sie można bawić na krótkim odcinku. Kolega wspominał coś o około 100metrach. Najpewniejsze i najlepsze rozwiazanie to bedzie zebranie wierzchniej warstwy na ok 0,5m i wypełnienie jakimś gruzem , kamieniami itp i na wierzch szlaki nawalić i droga lux będzie. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:25

Droga dojazdowa do podwórka Jeżeli to do mnie było to moja droga dojazdowa ma ponad 200m długości, także taki krótki odcinek to to nie jest...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#12 Share Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 18:10

Droga dojazdowa do podwórka Lukash@ a to kolego zwracam Ci honor :P. Myślałem że zrobiłeś tak na kawałku jakkimś. Wybacz ;). Ale mysle ze to rozwiazanie co ja wymieniłem powinno się sprawdzić ;)

#13 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 18:47

Droga dojazdowa do podwórka 200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/pl...2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

#14 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:19

Droga dojazdowa do podwórka Albo innymi płytami z betonu http://allegro.pl/li...21598&country=1

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#15 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:36

200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/pl...2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

Te płyty są nie zbrojone to zaczną pękać, jumbo jeszcze charakteryzuje się mocna, jest zbrojona i gruba
http://allegro.pl/pl...2888592730.html

my mamy na podwórku położone zeszłą wiosną ok 250 sztuk nowych, zadna nię pękła, tir z nawozem był i całe :) ze zbożem się jeździ i też wszystko gra. Podsypka ok 20 cm piachu płukanego koszt 3 tiry ok 1100 zł.
Tym bardziej pamiętaj że to robisz nie na dziś :P tylko zapewne na lata, a po co się denerwować i martwić że droga ponownie siądzie, zrob raz a porządnie :)

Edytowany przez damianus2222, 27 grudzień 2012 - 21:39.

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#16 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:44

200m droga dojazdowa, myślę że najlepszym rozwiązaniem i w miarę najtańszym by było kupić takie płyty http://allegro.pl/pl...2833243961.html no to by wyszedł koszt około 6,5 tys zł ( 2 rzędy po 60cm) , może dużo ale na takich kostkach nie siądziesz. Najlepiej żeby do tych dziurek wsypywać żwir żeby woda się nie zbierała żeby nie pękały, a pod spód pod rząd kostek daj jakiś 2 pręty grubość 1, - 1,5cm potem to ubij i dokoła tego też to nie ma szans żeby siadło, u nas jakie bagna były a tak zrobiliśmy, tylko że my podwórko, no i ciut cieńszymi płytami bo 8cm to jak gruszka jeździła to może się z 1cm się wbiło w ziemię ale to były straszne błota, no i grucha 8x8

Te płyty nie nadają się na nic cięższego jak dostawczak , mam nimi wyłożoną drogę dojazdową na podwórko i po paru latach wszystkie prawie popękały , jak brać to tylko zbrojone .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#17 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:53

Droga dojazdowa do podwórka ja mam zbrojone a takie to pierwsze z brzegu, wziąłem. Ja mam takie http://images03.olx....IE-ZBROJONE.jpg

#18 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 30 styczeń 2013 - 00:34

Droga dojazdowa do podwórka Jak zbierze ziemie na pół metra to też sporo kasy na to wyda, a potem jeszcze utwardzenie. Ja wolałbym rozłożyć sobie to na odcinki i każdego roku kupić kilkanaście płyt drogowych z rozbiórki 300x150 i masz święty spokój z drogą. Jumbo są dobre ale jak masz grunt stabilny w innym razie rozpłyną się pod ciężarem.

#19 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:01

Droga dojazdowa do podwórka A ja proponuje betonowe podkłady kolejowe ułożone na drodze są niezniszczalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 03 luty 2013 - 11:23

Droga dojazdowa do podwórka Ja mam drogę do posesji ok 40m> Podobny problem jak u innych kolegów - po opadach nie idzie wyjechać samochodem. Topiłem tam jakieś kamienie z pola, jakieś gruzy ceglane i nic. Cegła ma to do siebie że się po 2-3 latach praktycznie zlasuje i jej nima...

Problem rozwiązałem w ten sposób - trzy tiry gruzu ok 100 ton - płaciłem tylko za transport 900zł. Fadromkę ma mój szwagier - za wybranie koryta o 50 cm gł i 5m szerokości i nawiezienie gruzu skasował mnie za paliwo 300 zł. Zamówiłem walec do zagęszczenia - za 1,5 godz. pracy skasował 250 zł. 24 tony kamienia płukanego o granulacji mniej więcej orzecha laskowego - koszt 1700 zł

Czyli koszt ok 3200.

Kamienia na drogę wyszło ok 10 t - reszta na wiosnę 2013 będzie wykorzystana do utwardzenia podwórza. . Mam już kolejne ok 100 ton gruzu - tym razem załatwiłem za 150 zł.

Jakie są zalety ?
- twardo - przede wszystkim - tir z paszą wjeżdża i nic się nie dzieje
- nie kurzy się jak ze szlaki gdy jest sucho
- w czasie opadów nie stoi woda

Wady:
- kobita jak idzie w szpilkach to zrzędzi (jakiś margines na chodnik muszę wymyśleć )

Poza tym - polecam jak najbardziej